Další tři body po vítězství nad Brumovem!

V 14. kole Krajské ligy mužů Jižní Moravy a Zlína jsme vyzvali v domácím prostředí předposlední tým tabulky HC Brumov-Bylnice. Potvrdili jsme roli favorita a 3 body tak zůstávají po vítězství 5:2 v Uherském Ostrohu.

PN737361

Už v 6. minutě nás dostal do vedení Erik Juračka, který svou trefou otevřel skóre – 1:0. Od tohoto okamžiku byla první třetina jednoznačně v režii domácích. V 11. minutě zvedl náš náskok na 2:0 Víťa Mika a třetí gól našeho týmu zajistil v samostatné akci Lukáš Zalubil. Po úvodní dvacetiminutovce světelná tabule zobrazovala skóre v poměru 3:0 pro Uherský Ostroh.

Po vydařené první třetině mohli mnozí očekávat další branky, ale nic takového se nedělo. Kromě několika menších trestů a lehkého pozvednutí hostujícího týmu prostřední část zápasu nic závažného pro vývoj utkání nepřinesla. Po druhé třetině stále 3:0.

Hned v úvodu třetího dějství se hostům podařilo snížit na 1:3. Za minutu a půl však přišla rychlá odpověď, když svou šanci proměnil kapitán David Rauš. V 56. minutě přidal ještě pátou branku Radek Kučera po krásné přihrávce Pavla Flory. Celý stadion očekával i šestou branku - tři Ostrožané se nečekaně ocitli sami před hostujícím brankářem Zubem. Byla to tak kuriózní chvíle, že asi překvapila i samotné hráče a konečnou akci lehce překombinovali. Branka hostů v poslední minutě už byla jen drobnou kosmetickou úpravou celkového zaslouženého výsledku 5:2.

Děkujeme všem, kteří nás přišli podpořit i v této nelehké době! Srdečně zveme na další utkání (15. kolo – 12. 12. 2021; 17:00), kdy se v Uherském Ostrohu představí nováček soutěže TECHNIKA HOCKEY Brno.

OHLAS TRENÉRA (Ivan Klauda – UO):

Po čtrnácti dnech bez hokeje jsme byli v očekávání jak se nám zapas vyvede. Ikdyž jsme minule Brumov jasně porazili, dnes přijel úplně nový tým, doplněný zkušenými hráči, v čele s Jaroslavem Kristkem, který získal zlato z naší, slovenské i běloruské nejvyšší soutěže. Přes všechny posily Brumova jsme soupeře do nějakého souvislého tlaku nepustili, snad nás jen malinko potrápili v prostřední části druhé třetiny... brzy jsme ale zase hráli náš hokej a většinu času měli hru pod kontrolou. Jsem moc rád, že se zápas nepodcenil, kluci ho poctivě odbojovali a zaslouženě bereme 3 body.

HOKEJ Uherský Ostroh vs. HC Brumov-Bylnice 5:2 (3:0, 0:0, 2:2)

Sestava UO: Šurý M. (Peprník M.) – D. Rauš, R. Kučera, Š. Vaněk, K. Man, T. Andrýsek, V. Mika, L. Zalubil, E. Juračka, P. Flora, L. Galuška, J. Zalubil, P. Flora, M. Rauš, M. Kučera

Sestava BB: L. Zubo — J. Vaněk, M. Lysák, F. Krůžela, M. Divoš, Š. Strnka, T. Lysák, M. Raevskii, D. Matula, T. Giatsintov, V. Sopek, J. Macháč, L. Lysák, M. Hlaváč, R. Bublák, T. Častulík, J. Kristek

Branky: Juračka (Galuška L.) - Mika (Zalubil L.) – Zalubil L. – Rauš D. (Mika, Zalubil) - Kučera R. (Flora) – Vaněk (Matula) - Raevskii (Giatsintov)

Vyloučení: 4:3

Rozhodčí: Rufolf Volf – Adam Babulík, Libor Halás