Ostrožané ani podruhé nezvládli domácí zápas s mladým týmem Brumova

V neděli nastupovali muži na domácí půdě proti mladému týmu z Brumova-Bylnice v rámci 14. kola krajské ligy. Očekávaná odveta za předchozí porážku se nekonala. Ostrožané zápas nezvládli a prohráli 4:5.

Skóre otevřel za domácí v 9. minutě Vít Mika – 0:1. Zanedlouho ale přišla brumovská odpověď. Už v 11. minutě bylo srovnáno po brance Lukáše Lysáka – 1:1. V 16. minutě přišlo naše první oslabení, které soupeř nevyužil, a do kabin se po první třetině odcházelo za vyrovnaného stavu.

Druhou třetinu zahájili hosté už minutu po vhazování. Vojtěch Sopek poslal Brumov do vedení. Ve 23. minutě ale opět zaúřadoval Vít Mika a vyrovnal stav - 2:2. Ve 25. minutě přidal další gól za Brumov Jakub Vaněk a vrátil tak vedení na stranu hostů – 2:3. V 36. minutě navíc faulujeme při brejkové situaci hostujícího hráče Lukáše Lysáka. Hlavní rozhodčí nařídil trestné střílení, které soupeř proměnil a zvýšil na dvoubrankový náskok – 2:4. Druhá třetina skončila poměrně nepříznivě 1:3.

V závěrečné části jsme čekali na branku až do 48. minuty. Lumír Galuška nejdříve snížil na 3:4 a v 54. minutě vyrovnal stav Vít Mika po samostatné akci – 4:4. Po jeho hattricku přišlo na řadu tradiční sbírání diváckých čepic z ledu a na chvíli se mohlo zdát, že se možná chytneme stejně jako v Blansku. Takový scénář se tentokrát ale nekonal. Už 11 vteřin po vstřelené brance opět faulujeme. Naše oslabení hosté využili a Lukáš Lysák mohl slavit hattrick – 4:5. V 56. minutě přišla šance v podobě jediné přesilovky, kterou nám soupeř nabídl, za zdržování hry vyhozením puku. Ta proměněna nebyla, v závěru ještě zkoušíme power-play bez brankáře. Hosté první trefili tyčku, následně brance několikrát zabránili vykleknutím samotní hráči. Nevydařený zápas zakončil se zvukem sirény Vít Mika střelou mezi betony brumovského brankáře.

Před vánočními svátky nás čekají ještě dvě utkání. V neděli 18. 12. 2022 v 17:00 vás zveme do Hodonína a ve čtvrtek 22. 12. od 18:00 poslední kolo roku v Uherském Hradišti.

OHLAS TRENÉRA (Ivan Klauda):

„Tady není co hodnotit, jedním slovem ostuda. Přijede dvanáct „kluků” z Brumova, kde je polovina dorostenců, juniorů nebo odborářů a my se nedokážeme pravidelně prosazovat?! Řekneme si, hlavně nepodcenit, bruslit, být v pohybu. Řekneme si, jak budeme hrát, kdy a kam dáme od obrany rozehrávku, kde budou útočníci a všechno je jinak. Z toho, co jsme si řekli, nebylo snad nic. Navíc zbytečně několikrát faulujeme, kdy nehrozilo žádné nebezpečí. Naopak, i když byl Brumov na dvě obrany, tak si nevynutíme žádný faul. Naše nasazení, bruslení a fyzická připravenost byla tragická. Někteří hráči na ledě bruslili jak bludný Holanďan, vůbec se nepotkali s pukem. A když už, tak nevěděli moc co s ním. Místo volného prostoru a hledat spoluhráče jedeme do plných mezi tři bránící hráče... Obránci puky přidržovali a moment rozehrávky pravidelně prospali… Když už jsme nějak rozehráli, tak to většinou končilo za modrou čarou. Musíme zlepšit přístup, musíme si uvědomit, že nejsme bez tréninku tak kvalitní tým, jak by si někdo mohl myslet. Poslední dobou se pravidelně množí omluvenky na tréninky, a i tento zápas může být výsledek. Příprava na trénink a následný zápas je základ. Pokud nezačneme zase trénovat v plném počtu, nebudeme se lépe připravovat na zápasy, tak budeme prohrávat i s týmy, kde hrají dorostenci.  Ale abych naházel všechny do jednoho pytle, i když je hokej kolektivní sport, tak za snahu a nasazení zápas vyhrát musím pochválit Vítka Miku, Filipa Stránského a Štěpána Vaňka. U nich bylo vidět, že moc chtějí se zápasem něco udělat. Bohužel se k nim ostatní nepřidali.“

HOKEJ Uherský Ostroh vs. HC Brumov-Bylnice 4:5 (1:1, 1:3, 2:1)

Sestava UO: Dolíška (Stašek) — Andrýsek, L. Zalubil, Man, Vaněk, Fuga, Rusňák — J. Zalubil, L. Galuška, M. Kučera, M. Rauš, Stránský, Pa. Flora, Polehňa, Mika, Juračka, Pe. Flora

Sestava BB: Čada — Pigulevskyi, Krůžela, Vaněk, Strnka, T. Lysák — Novosad, Tulpa, Častulík, L. Lysák, Sopek, Macháč, Arik, Nesrsta

Branky a nahrávky: 9. Mika (Zalubil J.), 23. Mika (Rusňák), 48. Galuška (Rauš, Flora Pa.), 54. Mika – 11. Lysák (Lysák), 22. Sopek (Vaněk), 25. Vaněk (Lysák, Arik), 36. Lysák (TS), 55. Lysák (Vaněk, Macháč)

Vyloučení: 3:1 (+ TS proti UO - proměněno)