Hrací systém PLAY-OFF 2024

 ČTVRTFINÁLE 

Čtvrtfinálová série se hraje na dvě vítězná utkání. První čtvrtfinále se odehraje na ledě lépe postaveného týmu po základní části. V případě nerozhodného stavu po dvou utkáních se série stěhuje zpět na půdu lepšího týmu a rozhoduje třetí utkání.

 SEMIFINÁLE 

Semifinálová série nabídne minimálně tři duely. Hraje se na tři vítězná utkání, protáhnout se může až na pět střetnutí. Doma začíná opět lépe postavený tým v tabulce.

 FINÁLE 

Do finále postupují vítězové obou semifinálových sérií. Hraje se opět na tři vítězná utkání. Před domácím publikem začíná tým, který má po základní části lepší postavení. Vítěz finálové série postupuje do kvalifikace o II. ligu ČR.

 SÉRIE O TŘETÍ MÍSTO 

Souboj o třetí místo čeká naopak dva poražené celky ze semifinále. Série se hraje pohárově na dvě utkání. Začíná se na ledě hůře postaveného týmu po základní části.

 PRODLOUŽENÍ A SAMOSTATNÉ NÁJEZDY 

V případě nerozhodného stavu některého utkání, kromě zápasů o 3. místo, se mění oproti základní části postup v prodlužování. Po tříminutové pauze bez úpravy ledu následuje desetiminutové prodloužení se čtyřmi hráči v poli. V případě nerozhodnutí ani v prodloužení následují samostatné nájezdy v pěti sériích. Hráči se nesmí opakovat. Pokud se nerozhodne ani při nájezdech, následuje náhlá smrt v opačném pořadí. Hráči se v nájezdech už smí opakovat a rozhodne první úspěšný střelec.