Velké drama v Břeclavi, Ostrožané vrátili sérii na domácí půdu

V pátečním druhém čtvrtfinále HOKEJ Uherský Ostroh zvítězil v dramatickém utkání po nájezdech. Série se vrací k rozhodnutí v neděli na domácí půdu.

www.hokejostroh.czHned v úvodu jsme získali první přesilovka, ta zůstala bez využití. V 14. minutě následovala další, tu už využil v 15. minutě Erik Juračka, když tečoval střelu Lukáše Zalubila od modré čáry – 0:1. O necelou minutu později přidal další dělovku Lumír Galuška – 0:2. V 19. minutě využila první přesilovku i Břeclav. Michal Gabriška dorážkou snížil na 1:2.

První polovina druhé třetiny zůstala bez vstřelené branky. V prostřední části jsme navíc nasbírali celkem 10 trestných minut. Většina oslabení se podařila ubránit. Lvi využili jen svou přesilovku 5/3 v 31. minutě. Filip Hrbatý byl připraven před bránou, zpracoval přihrávku od Gabrišky, bleskově zakončil a srovnal stav – 2:2. V 35. minutě vrátil vedení zpět na stranu Uherského Ostrohu Filip Stránský – 2:3.

Ve 44. minutě využil Erik Juračka už druhou přesilovku, když dorazil puk po další střele Lukáše Zalubila od modré čáry – 2:4. Ve 49. minutě domácí znova snížili manko po naší špatné rozehrávce v obraně. Za lvy tentokrát zakončoval Andreas Jajcay. V 53. minutě jsme ale znova odskočili po akci Víta Miky a Marina Červenky, kdy se ve vlastním oslabení dostali do přečíslení – 3:5. Mohlo se zdát, že už máme k vítězství dobře našlápnuto. Velké drama ale teprve začínalo. V 54. minutě snížil na 4:5 střelou po prohraném buly břeclavský Kamil Rýpar. V 56. minutě navázal Kristian Burian, který sám projel celé hřiště a sroval na 5:5.

Následoval desetiminutové prodloužení se čtyřmi hráči na každé straně. Velkou šanci rozhodnout měl při přesilovce Vít Mika, Chvátala ale nepřekonal. Následně jsme se v závěru prodloužení dostali do oslabení, když zahrál Jakub Zollpriester puk mimo brankářské pole. Oslabení se ubránilo, následovaly samostatné nájezdy, ve kterých jsme zvítězili 0:2. Za Uherský Ostroh se trefili Filip Stránský a Jakub Zalubil, domácí nepřešli přes skvělého Zollpriestera ani jednou.

Stav série je vyrovnán. Rozhodující utkání se odehraje v neděli 25. února od 17:00 na zimním stadionu v Uherském Ostrohu. Přijďte náš tým podpořit a pomozte nám v cestě do semifinále.

OHLAS HLAVNÍHO TRENÉRA (Roman Uhříček)
„Dnes jsme do Břeclavi přijeli s jediným cílem, vrátit sérii domů do Ostrohu. Dali jsme si cíl zjednodušit hru v našem obraném pásmu a předcházet zbytečným chybám, které nás stály výsledek v prvním zápase. V půlce třetí třetiny jsme vedli o dvě branky, bohužel jsme vedení neudrželi. Rozhodovali jsme až v nájezdech. Filip Stránský s Kubou Zalubilem nezaváhali a Kuba Zollpriester prostě zavřel branku. Rozhodně neslavíme, souboj ještě není ukončen. V neděli musíme podat doma soustředěný výkon.“

HC Lvi Fosfa Břeclav vs. HOKEJ Uherský Ostroh 5:6 sn.

Sestava UO: Zollpriester (Holý) — Rusňák, Kukuliš, Rauš, Andrýsek, Zalubil L., Peterka — Červenka, Zalubil J., Flora Pa., Juračka, Mika, Polehňa, Flora Pe., Fuga, Stránský, Galuška V., Galuška L.

Sestava BŘE: Chvátal (Michálek) — Kruták, Vaněk, Čaněk, Rýpar, Dora, Burian, Směřička — Jajcay, Gabriška, Ling, Papp, Ambrož, Javůrek, Abazaj, Juránek, Lokaj, Nešpor, Jurica, Vaverka, Hrbatý

Branky a nahrávky: 19. Gabriška (Papp, Dora), 31. Hrbatý (Gabriška, Dora), 49. Jajcay (Vaverka, Gabriška), 54. Rýpar (Jajcay, Gabriška), 56. Burian – 15. Juračka (Zalubil L., Červenka), 16. Galuška L. (Stránský), 35. Stránský (Mika), 44. Juračka (Zalubil L.), 53. Mika (Červenka), rozh. náj. Stránský (TS)

Vyloučení: 7:10