Mužům se v Brně nedařilo, Technika odskočila v tabulce o další tři body

Dvanácté kolo krajské ligy zavedlo v sobotu náš tým na brněnskou Techniku. Soupeř, který vede tabulku využil několik šancí ve druhé třetině a zvítězil 6:2.

www.hokejostroh.czPrvní třetina se odehrála ve vysokém tempu a všichni mohli sledovat vyrovnaný hokej. První branku zápasu vstřelili domácí v 9. minutě, kdy otevřel skóre zápasu brněnský Petr Jurča. O vyrovnávací gól se postaral ve 20. minutě Filip Stránský, který neuvěřitelně vymetl šibenici soupeře. První třetina se odehrála bez jediného trestu a téměř bez přerušování. Trvala necelých 30 minut.

První trest padl až po odpískání konce úvodní části. Při souboji za naší brankou viděl hlavní rozhodčí faul za držení. Technika přesilovku využila hned v 1. minutě trefou Martina Dufka – 2:1. Ve 26. minutě jsme získali první početní výhodu i my, ta bohužel zůstala nevyužitá. Krátce po jejím konci domácí přidali třetí branku. Pavel Tomaník zvýšil náskok na 3:1. O dvě minuty později přidal další brněnský gól René Štrauch – 4:1. V 32. minutě jsme se dostali opět do oslabení. Brankou Tomáše Račického soupeř využil i svou druhou přesilovku - 5:1.

Třetí třetina už mohla připomínat zase tu první. Ve 45. minutě bylo nařízeno trestné střílení proti brankáři Dolíškovi. Samostatný nájezd proměnil opět Tomáš Račický – 6:1. V 57. minutě přichází další oslabení. Tentokrát ale domácí nebodovali. Naopak Filip Stránský přidal necelé dvě minuty před koncem ve čtyřech hráčích svou druhou branku – 6:2.

Děkujeme všem fanouškům za podporu. Další utkání odehraje HOKEJ OSTROH v sobotu 3. 12. 2022 od 17:00 v Blansku.

OHLAS TRENÉRA (Ivan Klauda):

"Zápas jsme prohráli, ale klukům nejde moc toho vytknout. Všichni makali a bylo vidět, že chceme vyhrát. V prvních osmi minutách jsme mohli dát 3 branky, ale nestalo se. Zápas se zlomil ve druhé třetině, kdy jsme za stavu 1:1 šli od začátku do oslabení a přesilovku Technika využila. Nám se střelecky tentokrat moc nedařilo a zahazovali jsme i vyložené šance. Naopak Technika hlavně ve druhé třetině měla možná i štěstí na branky a odskočila na 5:1. Sice jsme prohráli, ale náš výkon a zodpovědnost ve hře se zvedá. Teď nás čekají relativně lehčí soupeři, pokud budeme hrát stejně jako s Brodem a na Technice, tak věřím, že do Vánoc už neprohrajeme. Technice gratuluji k výhře, letos poskládala velice silný tým."

TECHNIKA HOCKEY Brno vs. HOKEJ Uherský Ostroh 6:2 (1:1, 4:0, 1:1)

Sestava UO: Dolíška (Peprník) — Andrýsek, L. Zalubil, Man, Vaněk, L. Stuchlík, Fuga, Rusňák — J. Zalubil, L. Galuška, Červenka, M. Kučera, M. Rauš, Stránský, Pa. Flora, Polehňa, Mika, Juračka, Pe. Flora

Sestava TECH: Alexa (Skoupý) — Kubica, Sedláček, Dufek, Věžník, Fojt, Rosendorf, Strýček — Hledík, Kaukič, Benýšek, Hroudný, Karpíšek, Jurča, Štrauch, Svatuška, Tomaník, Račický

Branky a nahrávky: 9. Jurča (Kaukič, Svatuška), 21. Dufek (Kaukič), 30. Tomaník (Dufek, Kaukič), 32. Štrauch (Kaukič), 34. Račický (Sedláček, Karpíšek), 45. Račický (TS) – 20. Stránský (Galuška, Vaněk), 59. Stránský (Rauš)

Vyloučení: 3:3 (+ TS proti UO – proměněno)