Slovácké derby proti Uherskému Brodu nabídlo prodloužení i nájezdy, do sestavy se vrátil bývalý kapitán týmu

Nedělní 18. kolo krajské ligy nabídlo divákům atraktivní zápas mezi tradičními slováckými rivaly. O vítězi musely rozhodovat až samostatné nájezdy. Úspěšnější byli Ostrožané, zvítězili 6:5.

www.hokejostroh.czV první třetině jsme mohli pozorovat poměrně opatrný start. Největší šanci získali hosté v 8. minutě, když rozhodčí potrestal menším trestem domácí tým. Přesilovka však zůstala bez využití. Úvodní část skončila bez jediného gólu vyrovnaně 0:0.

Po první přestávce začala hra nabírat na obrátkách. Ve 23. minutě se poprvé prosadili hosté. Jan Bujáček otevřel skóre utkání – 0:1. Na odpověď domcích se čekalo přesně dvanáct minut, následovaly dvě slepené branky. V 36. minutě vyrovnal stav Martin Červenka svou samostatnou akcí 1:1. O minutu později navázal svým prvním gólem v utkání Kuba Zalubil – 2:1. V 35. minutě se předvedli opět hosté. Tomáš Andrýsek nejprve zabránil střele do odkryté brány natažením své hokejky a blokováním. Nicméně Broďané útočili dál. O vyrovnávací gól se postaral v 37. minutě Radim Budil – 2:2. Další ostrožskou trefu dělilo od vyrovnání pouhých 30 vteřin. Kuba Zalubil vrátil vedení na domácí stranu – 3:2. V 39. minutě se podařilo zvýšit na dvoubrankový náskok Víťovi Mikovi. Vzápětí ale soupeř získal početní výhodu. Po druhé třetině 4:2.

Ve 2. minutě třetí třetiny využil přesilovku David Peška, snížil na 4:3. Ještě ve stejné minutě přišel další ostrožský faul. Spartakovci využili i tuto možnost srovnat. V 43. minutě se zdálo, že Ondra Dolíška má puk pod kontrolou. Ten ale vypadl a na pár vteřin se zastavil přímo na brankové čáře. Chaos u branky ukončil Filip Stiksa svým doklepnutím – 4:4. V 45. minutě zařídil obrovskou radost fanoušků Jakub Zalubil dokončením hattricku – 5:4. V 56. minutě však jdeme znova do oslabení. Brodské přesilovky mají velkou úspěšnost, to se potvrdilo i v neděli. V 57. minutě vyrovnal trefou od modré Matěj Tomek. Dvě minuty před závěrem základní části se dostali do oslabení podruhé v zápase i hosté. Ostrožský hlavní trenér zažádal o oddechový čas. Recept na udržení se v útočném pásmu jsme však nenašli a zápas tak skončil nerozhodně 5:5.

Následovalo pětiminutové prodloužení ve formátu 3 na 3. Jelikož se do prodloužení přenesl i trest z konce třetí třetiny, zahajovali ho Ostrožané ve čtyřech hráčích. Ani po 65. minutách nebylo rozhodnuto. Na řadu přišli samostatné nájezdy. První kolo zahájil úspěšně Filip Stránský 1:0. Uherskobrodský trenér Jaroslav Balaštík vybral jako úvodního střelce Sebastiana Fajkuse, neproměnil. Ve druhém kole byl úspěšný opět jen domácí střelec. Martin Červenka se postaral o rozhodující gól. Na druhé straně neproměnil Richard Vaculín. Třetí nájezd neproměnil Vít Mika ani jeho soupeř David Peška. Ve čtvrtém kole se úspěšnost přenesla na stranu hostů. Pavel Flora neproměnil, Uherskému Brodu dal naději trefou Radim Budil. V posledním kole potřebovali hosté skórovat. Začínal Jakub Zalubil, neúspěšně. Neúspěšným se stal i brodský hráč Filip Stiksa.

Do sestavy se po dlouhé době vrátil bývalý kapitán Vilém Galuška, který musel kvůli zranění přerušit působení v týmu Uherského Ostrohu 10. října 2021 během domácího utkání proti Břeclavi. Teď už je ale znova připraven hájit ostrožské barvy.

Všem fanouškům děkujeme za podporu a skvělou atmosféru při utkání! Další kolo krajské ligy odehrajeme v sobotu 21. ledna v Uherském Hradišti netradičně v 15:30. Přijeďte fandit!

OHLAS ASISTENTA TRENÉRA (Bronislav Klauda):
"Utkání se nám moc dobře nehodnotí, do zápasu jsme vstoupili velmi vlažně, kdy soupeř na nás vletěl, nebál se nás napadat, hrál výborně střední pásmo, byli dobře nachystaní, podle toho taky první třetina vypadala. Ve druhé třetině jsme trochu přidali, ale zbytečnými fauly jsme se dostali pod tlak. Do třetí třetiny jsme nastoupili za stavu 4:2, kdy jsme vlastně byli okamžitě potrestáni v oslabení, v zápětí naprosto zbytečný faul a gól soupeře. V prodloužení jsme asi byli lepší, ale myslím, že to byla zasloužená remíza, dva body určitě bereme. Doufáme, že budeme poctivě trénovat a do Uherského Hradiště jedeme opět uspět."

HOKEJ Uherský Ostroh vs. HC SPARTAK Uherský Brod 6:5 sn. (0:0, 4:2, 1:3)

Sestava UO: Dolíška (Peprník) — Andrýsek, L. Zalubil, Vaněk, Fuga, Kukuliš, Rusňák, Man — J. Zalubil, L. Galuška, V. Galuška, Červenka, Rauš, Stránský, Hlůšek, Pa. Flora, Polehňa, Mika, Pe. Flora

Sestava UB: Šarman (Popelka) — Budil, Kadlčík, Vaněk, Řehoř, Tomek, Uhříček, Kužílek — Bařinka, Vaculík, Peška, Stiksa, Bujáček, Vaculín, Fajkus, Václavek, Šiller, Kotek

Branky a nahrávky: 35. Červenka, 36. Zalubil J. (Červenka), 37. Zalubil J. (Mika), 39. Mika (Vaněk), 45. Zalubil J. (Červenka, Mika), rozhodující nájezd Červenka (TS) – 23. Bujáček, 37. Budil (Šiller, Řehoř), 42. Peška (Budil, Stiksa), 43. Stiksa (Václavek, Budil), 57. Tomek (Václavek, Fajkus)

Vyloučení: 4:2