Muži rozhodli zápas s Kroměříží v první třetině

hokej kromeriz ostroh 061220145 galerie 980Ostrožané vlétli do utkání jako hurikán a během úvodní pětiminutovky v podstatě rozhodli. Již ve 2. minutě dostal Lumír Galuška brejkovou přihrávku od Aleše Nevídala, přebruslil kroměřížského obránce a v nájezdu vystřelil do výstroje brankáře Svobody, z níž se kotouč vykutálel za brankovou čáru, 1 : 0. Ještě jsme se ani pořádně nedoradovali a výborně forčekující třetí formace vybojovala kotouč, Marek Rauš nastřelil kotouč na bránu, ten se dostal k Jakubu Zalubilovi, jemuž se znova podařilo procedit puk skrz výstroj Svobody do kroměřížské klece, 2 : 0.

Zanedlouho jsme byli potrestáni za hru vysokou holí hned čtyřminutovým trestem, ale v oslabení jsme dokonali dílo zkázy, když opět Marek Rauš předložil střílenou přihrávku do předbrankového prostoru, kde se kotouč odrazil od najíždějícího Kuby Zalubila do soupeřovy sítě. Tak to je neuvěřitelné, tři rychlé akce a vedeme v polovině 5. minuty 3 : 0 !!!

Kroměřížské hráče postavilo na nohy další naše vyloučení v 6. minutě, když jsme celé dvě minuty odolávali dvojnásobné početní převaze soupeře, ale i díky několika parádním zákrokům Vikora Valúcha z této výhody hosté nic nevytěžili.

Postupně se hra začala vyrovnávat, lítalo se nahoru dolů, se šancemi na obou stranách, ovšem bez brankového efektu. Snad největší příležitost měl kroměřížský Zavřel, který si to v 16. minutě ujížděl od poloviny hřiště úplně sám na Valúcha. Svoji blafákovou kličku provedl skvěle, ale natažená lapačka ostrožského fantóma v masce máchla po puku směřujícímu do sítě a zabránila jistému gólu.

Druhá perioda začala pohodově a když Vilda Galuška zakončil čtvrtou brankou přesilovkovou nabídku Víta Miky ve 24. minutě, zdálo se, že nás nic na cestě za hladkým vítězstvím nemůže zaskočit.

To bychom ovšem nesměli opět naprosto zbytečně faulovat. Hned dva hráči během 25. minuty dostali tresty, z toho jeden 2+2 a soupeř měl dostatek příležitostí na snížení, čehož také bleskově využil. Během 26. minuty kroměřížští hráči Jergl a Vávra dvakrát pověsili střely přesně pod víko Valúchovy branky. Z jasného čtyřbrankového vedení je tu najednou pouze dvoubrankový rozdíl a hosté mají navíc další tři početní výhody, které však ubráníme a dokonce v poslední z nich dokážeme opět brankově odskočit, když ve 34. minutě Vít Mika dostane přesný pas od Radka Kučery a v samostaném nájezdu nedá brakáři hostí žádnou šanci, 5 : 2.

Tak toto byl další zlomový okažik utkání. Od této chvíle soupeř pochopil, že na vítězství v zápase již nedosáhne a naše herní pohoda byla opět viditelná.

V závěrečném dějství se v podstatě dohrávalo, šance sice byly na obou stranách, ale brankáři byli bezchybní. Za zmínku snad stojí nahození kroměřízských hráčů ze středního pásma, které skončil za brankovou čarou, ale ještě předtím byl pískán úmyslný ofsajd, když hned dva hráči hostí byli při nahození v našem pásmu. A samozřejmě nelze opomenou poslední branku v podání luxusní souhry Lumíra Galušky a Pavla Flory, když posledně jmenovaný zakončoval do odkryté branky.

Vysoké vítězství 6 : 2 proti oslabenému soupeři nelze přeceňovat, ale je dobrým odrazovým můstkem do závěrečné pasáže základní části krajské ligy.

Nyní nás čekají tři zápasy "pravdy", které ukáží, jak na tom reálně výkonostně jsme.

Ve čtvrtek 17. ledna od 18:00 hodin sehrajem tradiční derby v Uherském Brodu a hned v neděli 20. ledna nás od 17:00 hodin čeká zkouška největší, když se postavíme současnému neohroženému lídrovy soutěže - horáckému Velkému Meziříčí. No a další neděli 27. ledna zajíždímu k dalšímu novodobému derby do Hodonína, který do dnešního dne drží nevídanou serií deseti zápasů v ředě bez porážky. Posledním mužstvem, kdo ho naposledy dokázal porazit byl na začátku listopadu právě náš tým...

Vážení příznivci ostrožského hokeje, v následujících náročných zápasech budeme určitě potřebovat Vaši podporu, tak prosím přijďte na nejbližší zápasy zafandit našim ostrožským hokejistům.

Děkujeme Vám...

HOKEJ Uherský Ostroh – HK Kroměříž  6 : 2 (3 : 0, 2 : 2, 1 : 0)

Branky a asistence: 2. Galuška Lumír ( Nevídal), 3. Zalubil Jakub (Rauš Marek), 5. Zalubil Jakub (Rauš Marek), 24. Galuška Vilém (Mika, Žabčík), 34. Mika (Kučera), 57.Flora Pavel (Galuška Lumír, Flora Petr) – 26. Jergl (Šťastný),  26. Laciga (Vávra, Apolenář).

Rozhodčí: Maťašovský – Lidák, Tkáč.

Vyloučení: 11:9