Ostrožané si vysokou výhrou nad Březinou pojistili celkově 3. místo

PN730857Poslední venkovní zápas základní části nasměřoval naše hráče na nově opravený stadion ve Vyškově, kde hraje své zápasy letošní nováček soutěže z Březiny. Dvě kola před závěrem už jsme, při shodě okolností, mohli mít zajištěno celkové 3.místo, čímž bychom výsledkově zopakovali maximum z loňské sezóny, jenže ve zvětšeném počtu účastníků na čtrnáct mužstev (loni hrálo 11 týmů).

Do boje jsme odcestovali skoro v ideální sestavě, chyběl pouze doléčující se Štěpán Vaněk a nemocný Lukáš Zalubil, kteří by na blížící se PLAY OFF měli být již v pořádku. Hlavním úkolem tedy bylo pokud možno vítězství, za co nejmenších ztrát. A to se nám také beze zbytku podařilo.

Soupeř nastoupil do utkání pouze ve třinácti hráčích, byl ovšem tradičně hodně důrazný a houževnatý. Přesto jsme si vytvořili již během prvního dějství spoustu šancí, ale ujala se pouze střela Aleše Nevídala ze 12. minuty, 0 : 1.

Hned z kraje prostřední části jsme díky přesilovkové dorážce Víta Miky zvýšili na 0 : 2 a pokračovali jsme v rychlé kombinační hře, kterou jsme rozebírali soupeřovy řady. Třetí gól jsme dali naopak v oslabení, když v jeho závěru ujela ve 30. minutě dvojice Zbyněk Žabčík - Vilém Galuška. Prvně jmenovaný tvrdě vypálil a od Jakubčíka odražený kotouč skončil na holi ostrožského kapitána, pro něhož trefit odkrytou klec byla rutina, 0 : 3.

Účet druhé třetiny zpečetil ve 40. minutě přesnou střelou Filip Stránský a do kabin se šlo za stavu 0 : 4.

PN731059Ve třetí pasáži jsme i nadále dominovali a hezké akce podtrhovaly naši hokejovou vyspělost. Hned ve 42. minutě, opět v oslabení, prokázal svou šikovnost Pavel Flora, jenž vybojoval kotouč a rychle jej přesunul na ujíždějícího Lumíra Galušku, který si v plné rychlosti ze dvou březinských obránců udělal kužely a zasunul puk bekhendovým blafákem do soupeřovy sítě, 0 : 5. Při tomto gólu se zranil březinský brankář Jakubčík, jehož musel zastoupit náhradník Hynšt.

V závěrečné desetiminutovce padly ještě dvě branky. V 52. minutě Filip Stránský dokončil souhru "letky 95" a poslední gól vsítil Tomáš Beneě, nekompromisní střelou z první, po hezkém přenechání od Petra Flory.

Konečné skóre 0 : 7 pro naše barvy, jasně přesvědčilo, kdo po celé utkání hrál prim a po domácí porážce Boskovic od Hodonína nám přidělilo konečné 3. místo po základní části soutěže Krajské ligy mužů. O našem čtvrtfinálovém soupeři pro PLAY OFF se tak rozhodne v posledním kole a bude to určitě někdo z trojice Velká Bíteš -  Uherský Brod - Blansko.

TJ Sokol Březina – HOKEJ Uherský Ostroh  0 : 7 (0 : 1, 0 : 3, 0 : 3)

Branky a nahrávky: 12. Nevídal (Stránský, Flora Pavel), 21. Mika (Stránský), 30. Galuška V. (Žabčík), 40. Stránský (Galuška L., Flora Pavel), 42. Galuška L. (Flora Pavel), 52. Stránský (Galuška L., Flora Pavel), 57. Beneš (Flora Petr, Zalubil J.)

Rozhodčí: Šiška – Goňa, Šobáň

Vyloučení: 8:6