Ohlédnutí za sezónou mužů

fin muzi18V polovině března skončila týmu mužů HOKEJ Uherský Ostroh hokejová sezóna 2018/19. Na úplný vrchol v podobě krajského Šampióna se nám sice nepodařilo dosáhnout, ale konečné 3. místo ve čtrnáctičlenné Krajské lize Jihomoravského a Zlínského kraje, lze považovat za vynikající úspěch. Navíc nás v semifinále PLAY OFF zastavil konečný vítěz soutěže SHKM Hodonín, který zdolal ve finále vyřazovací části horácký HHK Velké Meziříčí.

Již samotný start do soutěže se nám nadmíru vydařil. Po kvalitní letní přípravě, která byla podložena velmi dobrým přístupem hráčů i trenérů k tréninkovým dávkám během května a června a srpnové přípravě na ledě, kdy jsme pravidelně třikrát týdně nastupovali na led hradišťského zimního stadionu, jsme nakonec v posledním srpnovém týdnu vjeli na náš domácí led k finální přípravě na start soutěže.

Do jeho začátku jsme stihli odehrát ještě čtyři přípravné zápasy. V Uherském Hradišti jsme těsně prohráli 6 : 7, doma s Uherským Brodem jsme dominovali 9 : 3 a dvakrát jsme se utkali s nově vytvořeným SHKM Hodonín. V obou soubojích nás budoucí vítěz soutěže porazil 7 : 6 SN a 7 : 3.

 Samotná soutěž zahajovala 16. září a prvním našim soupeřem bylo na našem zimním stadionu mužstvo z Rosic, které jsme nakonec zdolali 3 : 1. První vítězství odstartovalo báječnou sedmizápasovou sérii bez porážky a rázem jsme se ocitli na čele tabulky. Prubířským kamenem byl osmý zápas proti hlavnímu favoritu soutěže Velkému Meziříčí. Venkovní utkání se nám, i díky početné marodce, moc nevydařilo a odjeli jsme s přídělem šesti branek. Vedení v soutěži tak převzal tým z Vysočiny a udržel jej až do samotného závěru základní části. My jsme se dále průběžně pohybovali na druhém místě.

První krize přišla před vánocemi, kdy jsme doma dvakrát ztratili body, proti Blansku a poté s Boskovicemi. Další lednové zaváhání s Velkým Meziříčím, Hodonínem a Brumovem nás posunulo na třetí místo, které jsme sérií tří vysokých únorových vítězství nakonec udrželi.

Rezultátem základní části bylo konečné 3. místo, při odehraných 26 soutěžních utkáních, z toho 19 vítězství a 7 porážek, celkem 57 bodů, se skóre 125 : 67.  Předčilo nás pouze první Velké Meziříčí s 66 body, se skóre 166 : 61 a druhý Hodonín s 64 body a skóre 163 : 98. Nejlepším střelcem týmu v základní části se stal s 22 góly Vít Mika a nejlepším hráčem v kanadském bodování Pavel Flora se 40 body (16 branek + 24 asistencí).

Do nadstavbového osmičlenného PLAY OFF jsme ve čtvrtfinále nastupovali proti celkově šestému Uherskému Brodu. V sérii na dvě vítězství jsme nakonec slavili postup po výhře 2 : 1 na zápasy (3 : 1, 1 : 2 a 4 : 3). V semifinále nás čekal SHKM Hodonín, který si ve dvou čtvrtfinálových zápasech poradil s Uničovem (4 : 1 a 9 : 3).

Semifinálové boje byli nelítostným a divácky atraktivním soubojem o všechno. Hodonínský tým držel do té doby nevídanou devatenáctizápasovou šňůru vítězství v řadě, kterou natáhl v prvních dvou semifinálových zápasech na 21 vítězství, když nás porazili 7 : 4 a 5 : 2. K třetímu, možná rozhodujícímu utkání semifinále jsme zajížděli v neděli 10. března do Hodonína. Zde se nám podařilo, po nervy drásajícím průběhu mače, zvítězit 7 : 6 na nájezdy a vynutili jsme si další čtvrtý zápas na domácím ledě. Ve čtvrtek 14. března, před nejvyšší domácí návštěvou téměř 850 diváků, jsme sehráli poslední zápas letošní sezóny. Po herně vyrovnané první třetině, přišel drtivý nápor hostů, kteří vstřelili 4 branky a poté jsme již nedokázali vzdorovat útočné síle soupeře, kterému se v tomto zápase všechno dařilo na výbornou. Konečná porážka 4 : 10 rozhodla o postupu Hodonína do finále PLAY OFF, ve kterém nakonec dokázal vyhrát nad Velkým Meziříčím 3 : 2 na zápasy a stal se krajským Šampiónem Jižní Moravy a Zlína.

Našim hokejistům tak v Krajské lize mužů patří celková 3. příčka a pozice absolutně nejlepšího mužstva Zlínského kraje. Ostrožský hokej si vydobyl v posledním desetiletí přední postavení v krajském hokejovém měřítku a dlouhodobě se pohybuje na nejvyšších příčkách společné soutěže krajů Jihomoravského, Zlínského, Olomouckého a Vysočiny.

Chtěl bych touto cestou poděkovat celému týmu za skvělou reprezentaci Uherského Ostrohu a zejména trenérům Jánu Valúchovi a Aloisi Miklíkovi, kteří za své dvouleté období působení odvedli velký kus práce při formování herního stylu mužstva a zakomponování zejména mladých hráčů do kádru týmu. Poděkování patří také všem našim fanouškům, divákům, podporovatelům z řad firem a společností v regionu a Městu Uherský Ostroh.

Kluci byla to fakt parádní sezóna, užili jsme si ji a moc Vám za ni děkujeme!

 

HOKEJ Uherský Ostroh v sezóně 2018/19 reprezentovali: 

Brankáři: Viktor Valúch, Jan Lekeš, Michal Šivel

Obránci: Tomáš Andrýsek, Radek Kučera, Matěj Maršálek, Aleš Nevídal, David Rauš, Michal Stuchlík, Štěpán Vaněk a Zbyněk Žabčík.

Útočníci: Tomáš Beneš, Pavel Flora, Petr Flora, Lumír Galuška, Vilém Galuška, Filip Hendrych, Erik Juračka, Jan Machálek, Vít Mika, Marek Rauš, Filip Stránský, Ondřej Ševčík, Jakub Zalubil a Lukáš Zalubil. 

Trenéři: Ján Valúch, Alois Miklík

Vedoucí mužstva: Lubomír Procházka