Utkání s Brumovem se podařilo otočit, v poslední vteřině ale hosté vyrovnali a v prodloužení rozhodli

V 10. kole nastupovali muži doma proti celku z Brumova-Bylnice. Soupeř odskočil o dvě branky, zápas se podařilo otočit. V poslední vteřině ale hosté vyrovnali a v prodloužení rozhodli o vítězi. Brumov odjížděl s výhrou 6:7 po prodloužení.

www.hokejostroh.czDo branky se ve čtvrtek musel po nečekaném odchodu brankáře Šurého postavit teprve šestnáctiletý David Stašek, který si připsal vůbec první start za muže. Skóre otevřel v 5. minutě Vít Mika – 1:0. V 7. minutě ale hosté srovnali po brance Macháče – 1:1. Následují další těžké chvíle po našich dvou faulech. Ocitli jsme se pouze ve třech hráčích. Oslabení se podařilo ubránit a několik vteřin po vypršení trestů přišla ostrožská odpověď. V 11. minutě se Vít Mika postaral o vedení – 2:1. V 18. minutě ale brumovský Lukáš Lysák opět srovnal stav – 2:2. Devět vteřin před koncem první třetiny se hosté ujali vedení. Macháč přidal svou druhou branku při hře 4/4 a změnil stav na 2:3.

Druhá třetina začala výborně. Už v první minutě se trefil Martin Červenka, stále při hře 4/4, a vyrovnal skóre – 3:3. Na další branku se čekalo až do 32. minuty. Bohužel přišla od hostujícího týmu. Macháč se ocitl v brejkové situaci, když sám ujížděl proti ostrožské brance. Vrátil hostům vedení a připsal si taky hattrick – 3:4. Ve stejné minutě se podařilo vstřelit branku ještě Šobáňovi, který navýšil na 3:5. Ve 34. minutě rozhodčí signalizuje trest pro hosty. Početní výhodu využil Kuba Zalubil a snížil brankový rozdíl na 4:5. Do konce druhé třetiny se už nic nezměnilo.

www.hokejostroh.czDo závěrečné části jsme vstoupili s cílem otočit utkání. V 45. minutě využil přesilovku Lukáš Zalubil, když vypálil kotouč od modré a prostřelil strážce brumovské branky Andreje Žižku – 5:5. V 48. minutě přichází další přesilovka a další šance na obrat zápasu. Příležitost využil Kuba Zalubil a vstřelil důležitou branku – 6:5. V 59. minutě hosté zažádali o oddechový čas. Největší šance soupeře přišla asi 30 vteřin před koncem základní hrací doby, na přesnou střelu byl ale připraven David Stašek a zachránil situaci lapačkou. Vítězství bylo na dosah, vše potom změnila poslední vteřina. V čase 59:59 dorazil do branky puk Lukáš Lysák. Vzhledem k tomu, že po základní hrací době nebylo rozhodnuto, následovat mělo pětiminutové prodloužení se třemi hráči v poli. To ale ukončil už 12 vteřin po úvodním buly opět Lukáš Lysák.

Další domácí utkání odehrajeme už v neděli 20. 11. od 17:00 proti Uherskému Brodu. Přijďte HOKEJ OSTROH podpořit v tradičním slováckém derby!

OHLAS ASISTENTA TRENÉRA (Bronislav Klauda):
"Utkání bylo specifické v tom, že jsme se museli vypořádat s odchodem Šurého a zároveň do brány postavit teprve šestnáctiletého letého Davida Staška. V historii nejmladšího brankáře, který nastoupil v krajské lize. Vedl si dobře, bohužel neměl podporu ve spoluhráčích, kterou bychom si představovali. Stále nás trápí bránění 1 na 1 a důraz v brankovišti. Hrajeme to bezkontaktně jako florbal. Tak se nedá hrát. Musíme si to uvědomit a změnit přístup. Hlavu hore,díváme se na další zápas. Bude to derby a o to se porvem."

HOKEJ Uherský Ostroh vs. HC Brumov-Bylnice 6:7 pp. (2:3, 2:2, 2:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Mika (Zalubil L., Vaněk), 11. Mika (Zalubil J., Červenka), 21. Červenka (Zalubil J., Man), 35. Zalubil J. (Zalubil L., Mika), 45. Zalubil L. (Červenka), 50. Zalubil J. (Mika, Zalubil L.) – 7. Macháč (Arik), 18. Lysák L. (Macháč, Krůžela), 20. Macháč (Lysák T.), 32. Macháč, 32. Šobáň, 60. Lysák L. (Vaněk), 61. Lysák L. (Macháč, Vaněk)

Sestava UO: Stašek (Peprník) — Andrýsek, L. Zalubil, Man, Vaněk, L. Stuchlík, Žabčík, Fuga, Rusňák — J. Zalubil, L. Galuška, Červenka, M. Rauš, Stránský, Pa. Flora, Polehňa, Mika, Juračka, Pe. Flora

Sestav BB: Žižka (Čada) — Kukuliš, Krůžela, M. Lysák, Vaněk, T. Lysák — Bezděk, Častulík, R. Šobáň, V. Šobáň, L. Lysák, Sopek, Macháč, Arik, Nesrsta

Vyloučení: 8:7