První bod semifinálové série míří do Kroměříže, v pátek důležité odvetné utkání na Hané

Tříbrankové manko, dotahování a smršť trestů v závěru utkání. V prvním semifinále zvítězila Kroměříž 4:6. Odvetný zápas je na programu v pátek na ledě soupeře.

FOTO: Slovácký deníkÚvod zápasu nevyšel Ostrožanům vůbec dobře. Skóre totiž otevřel v 5. minutě hostující David Hubík – 0:1. V 7. minutě zvýšil na 2:0 Jiří Podešva a v 9. minutě si Kroměříž zajistila dokonce tříbrankový náskok po trefě Lukáše Světlíka. Vývoj utkání v první desetiminutovce nebyl příznivý. Po třetím gólu se podařilo uklidnit situaci oddechovým časem. Ve 12. minutě zajistil první domácí odpověď druhý útok. Pavel Flora snížil na 1:3. Nicméně v 16. minutě přišla další rána. Jiří Jergl přidal čtvrtý gól Kroměříže. První třetina skončila bez jediného trestu se stavem 1:4.

Druhá třetina vypadala z domácí strany o poznání lépe. V 31. minutě udělili rozhodčí soupeři první zápasový trest. Domácí přesilovku využil v jejím závěru Jakub Zalubil – 2:4. V 39. minutě přiblížil srovnání stavu další trefou – 3:4. Na obou stranách se objevovaly obrovské šance. Ondra Dolíška se blýskl několika skvělými zákroky a tým dokázal podržet. Po druhé třetině 3:4.

V úvodu závěrečné části hosté faulovali. Početní výhoda zůstala tentokrát nevyužitá. Naopak v 46. minutě využil kroměřížskou přesilovku svým druhým gólem v utkání Lukáš Světlík – 3:5. Kroměříž opět odskočila na dvoubrankový náskok. V zápětí přišlo další oslabení. Hosté ale ve vlastní přesilovce faulovali. Za vysokou hůl a nesportovní chování získal Uherský Ostroh čtyřminutovou početní výhodu. Tu využil v 52. minutě Pavel Flora a dal tak novou naději na srovnání – 4:5. V 58. minutě však přišla smršť trestů pro domácí. Na trestné lavici se ocitli celkem tři hráči. Oslabení 3/5 a obrovskou šanci utvrdit vedení využili hosté v 59. minutě. Jiří Jergl přidal šestý gól.

První bod semifinálové série míří do Kroměříže. Děkujeme za podporu všem fanouškům, kteří tým hnali vpřed celý zápas. V pátek nás čeká důležité utkání v Kroměříži. Zápas startuje v 18:00, srdečně zveme, potřebujeme vaši podporu. Sérii se budeme snažit vrátit zpět do Ostrohu a uděláme pro to všechno!

HOKEJ Uherský Ostroh vs. HK Kroměříž 4:6 (1:4, 2:0, 1:2)

Sestava UO: Dolíška (Holý) — Andrýsek, L. Zalubil, Vaněk, Man, Rauš, M. Stuchlík, Kukuliš, Rusňák — J. Zalubil, L. Galuška, V. Galuška, Červenka, Stránský, Fuga, Pa. Flora, Hlůšek, Mika, Juračka, Pe. Flora

Sestava KRO: Pražan (Fajgl) — Zeman, Holík, Prčík, D. Opravil, Augustín, Jergl — Laciga, Jelínek, Morev, Zavřel, Hubík, Hradil, Lavička, Podešva, D. Opravil, Světlík

Branky a nahrávky: 12. Flora Pa. (Stránský, Galuška L.), 33. Zalubil J. (Mika, Stuchlík M.), 39. Zalubil J. (Mika), 52. Flora Pa. (Stránský) – 5. Hubík (Zeman, Jelínek), 7. Podešva (Hradil, Holík), 10. Světlík (Hubík), 16. Jergl (Hubík, Světlík), 46. Světlík (Hubík, Jergl), 59. Jergl (Světlík)

Vyloučení: 6:4