Boskovice odvezly z Uherského Ostrohu všechny body

Muži odehráli v neděli na domácí půdě 21. kolo krajské ligy proti Boskovicím. Celý zápas jsme dotahovali. O vítězi rozhodl závěr třetí třetiny. Soupeř odvezl body za vítězství 5:7.  

FOTO: HC BoskoviceÚvod utkání byl v režii Boskovic. Hosté udeřili v úvodu utkání hned dvakrát. Ve 3. minutě nejprve skóroval Filip Řepa – 0:1. O necelou minutu později se prosadil kapitán týmu Aleš Pelikán – 0:2. Vstřelit gól za domácí se podařilo až v 8. minutě ostrožské třetí lajně. Petr Flora snížil na 1:2. Už v 10. minutě ale hosté získali první přesilovku. Aleš Pelikán ji využil další trefou a vrátil Boskovicím dvoubrankový náskok – 1:3. V čase 19:47 využil naši druhou početní výhodu Pavel Flora a těsně před koncem první třetiny snížil brankové manko – 2:3.

Přesně minutu po začátku druhé části zápasu hosté znova navýšili svůj náskok. Adam Laurenčík přidal čtvrtý gól – 2:4. Ve 24. minutě se podařilo snížit Filipu Stránskému – 3:4. Po vstřelené brance jsme získali jednu z dalších přesilovek. Tlak našeho týmu se stupňoval, vytvořili jsme si několik vyložených šancí, dokonce nastřelili dvakrát tyčku. Zakončení a vyrovnání ale nepřišlo. Nevyužili jsme ani další početní výhodu, která následovala vzápětí. V 39. minutě naopak udeřili opět hosté. Mirek Bazala přidal pátou branku Boskovic – 3:5. Podobně jako v závěru první třetiny dokázal druhý útok snížit na jednobrankové manko. Filip Stránský vstřelil v čase 39:26 čtvrtý gól – 4:5.

V 51. minutě konečně vyrovnal stav Martin Červenka – 5:5. Po vstřeleném gólu jsme získali další přesilovku. Tlak na soupeře opět sílil, ale v 56. minutě jsme obdrželi dvouminutový trest pro změnu my. Za hosty šanci využil Michael Fornál, který střelou od modré rozhodl o vítězi utkání. V 58. minutě navíc ještě René Štrauch zvýšil po přihrávce Štěpána Linky, který si v utkání připsal celkem tři body za asistence – 5:7. Vzali jsme oddechový čas a vyzkoušeli hru v šesti bez brankáře. Z riskantního tahu sice jeden gól padl, ale vteřinu po zaznění závěrečné sirény. Hlavní rozhodčí gól nejprve uznal, vzápětí ho ale správně odvolal.  

Z utkání vyšly šťastněji Boskovice. V dalším kole se náš tým představí v Kroměříží. Utkání je na programu ve středu 17. ledna od 18:00.

Omlouváme se všem předplatitelům streamovací platformy Czechicehockey.tv. Zápas nemohl být vysílán z důvodu technické závady na kameře. Na jejím odstranění se aktuálně pracuje.

OHLAS HLAVNÍHO TRENÉRA (Roman Uhříček):
„Dnes jsme celý zápas dotahovali skóre. Za hosty nově chytal gólman Nešpůrek z Techniky Brno. Každou naší nevyužitou šancí jeho výkon stoupal. Několikrát se potvrdilo ,,nedáš, dostaneš”. Nedali jsme spoustu šancí a zároveň jsme velice lehce inkasovali. Deset minut před koncem jsme srovnali na 5:5 po výborné akci Martina Červenky. Ihned na to jsme měli po akci Vítka Miky další tutovku. Bohužel, mohlo být vymalováno. Místo toho jsme zase jednoduše inkasovali. Dnes jsme nepodali dobrý výkon.“

HOKEJ Uherský Ostroh vs. HC Boskovice 5:7 (2:3, 2:2, 1:2)

Sestava UO: Zollpriester (Holý) - Zalubil L., Kukuliš, Stuchlík, Rauš, Rusňák, Andrýsek - Mika, Zalubil J., Červenka, Galuška L., Flora Pa., Stránský, Flora Pe., Galuška V., Fuga, Hlůšek, Polehňa

Sestava BOS: Nešpůrek (Bechný) — Řehák, Brázda, Fornál, Řepa, Bazala, Zatloukal — Šebek, Ošlejšek, Mikeš, Pelikán, Štrauch, Linka, Harásek, Laurenčík, Bednář, Aulehla

Branky a nahrávky: 8. Flora Pe. (Fuga, Galuška V.), 20. Flora Pa. (Galuška L., Stuchlík), 24. Stránský (Stuchlík), 40. Stránský (Flora Pa., Galuška L.), 51. Červenka (Galuška V.) – 3. Řepa (Bednář), 4. Pelikán (Linka, Štrauch), 11. Pelikán (Bazala), 21. Laurenčík (Zatloukal, Ošlejšek), 39. Bazala (Pelikán), 57. Fornál (Linka), 58. Štrauch (Linka, Bazala)

Vyloučení: 3:8

Využití: 1:2

V oslabení: 0:0

Rozhodčí: Dominik Poláček — Michal Bačák, Bohuslav Maloušek

Diváci: 286