K vítězství v Břeclavi přispěl hattrickem David Janás

V rámci 4. kola krajské ligy mužů jižní Moravy a Zlína se v sobotu 28. září 2024 A-tým střetl s břeclavskými lvy. Ostrožané slaví tříbodové vítězství 1:4. Skvělým výkonem tým podržel Jakub Zollpriester, hattrickem se blýskl David Janás.

hokejostroh.czSkóre utkání otevřeli Ostrožané v 9. minutě první třetiny. Při první přesilovce nejprve vystřelil Michal Stuchlík od modré čáry, puk se od blokujícího hráče odrazil na hokejku Davida Janáse a ten rychlou střelou z pravého kruhu zajistil vedení Uherského Ostrohu – 0:1. Vzápětí rozhodčí vylučoval i na naší straně. První oslabení se podařilo ubránit. V závěru úvodní části jsme nešťastně vyhodili kotouč z obranného pásma a obdrželi dvouminutový trest za zdržování hry. Polovina trestu se přenesla do druhé třetiny.

Krátce po startu prostřední části rozhodčí vylučuje znova na hostující straně. Břeclav tak získala početní výhodu 5 na 3 a možnost srovnat stav utkání. To se taky stalo. Hned při prvním přesilovkovém střídání Richard Garčic vyrovnal střelou z levého kruhu pod beton – 1:1. Krátce po obdržené brance rozhodčí opět vylučoval a znova nás čekalo oslabení se třemi hráči na ledě. Tentokrát se už vše podařilo ubránit. Zdálo se, že druhá třetina skončí nerozhodným stavem, krátce před sirénou ale vrátil vedení zpět Jakub Zalubil, když se ocitl v „brejkové“ situaci v duelu s brankářem Chvátalem – 1:2.

hokejostroh.czV 48. minutě zvýšil na dvoubrankový náskok svou druhou trefou v utkání David Janás. Po přihrávce zpoza branky zakončil do téměř odkryté branky – 1:3. V 59. minutě domácí odvolali brankáře a zkoušeli power-play s šesti hráči. Puk si našel David Janás, od středu hřiště trefil prázdnou branku, zvýšil na 1:4 a zakončil tak svůj první hattrick v dresu Uherského Ostrohu.

K vítězství přispěl svým skvělým výkonem gólman Jakub Zollpriester. Z Břeclavi vezeme tři body do tabulky krajské ligy. Další utkání odehrajeme v neděli 6. října 2024 od 17:00 na domácí půdě proti Boskovicím.

OHLAS HLAVNÍHO TRENÉRA (Jiří Šolc):
„Kluci plní náš nastavený systém a věří mu, to je důležité. Chtěl bych vyzdvihnout výkon gólmana Kuby Zollpriestera. V utkání měla šance i domácí Břeclav a několikrát zachraňoval situaci právě on svými skvělými zákroky. Dobrý zápas odehrál taky David Janás, když si připsal hattrick. Celý tým odvedl kus práce a 3 body za vítězství si zaslouží.“

HC Lvi Fosfa Břeclav vs. HOKEJ Uherský Ostroh 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Sestava UO: Zollpriester — Kukuliš, Stuchlík, Vaněk, M. Rauš, Rusňák, Fuga — Červenka, Zalubil Jak., Janás, Stránský, Flora Pa., Galuška L., Flora Pe., Juračka, Halík, Polehňa

Sestava BŘE: Michálek (Chvátal) — Vaněk, Čaněk, Göndör, Dora, Rutkovský, Směřička — Jajcay, Průdek, Zajíček, Papp, Garčic, Ling, Juránek, Lokaj, Nešpor, Zháňal, Jurica, Gabriška

Branky a nahrávky: 22. Garčic (Směřička, Gabriška) – 9. Janás (Stuchlík, Červenka), 40. Zalubil Jak. (Červenka, Stuchlík), 48. Janás (Červenka), 59. Janás

Vyloučení: 5:7