O vítězství v Brumově rozhodla druhá třetina, poprvé se trefil Martin Peterka

V sobotu 19. října 2024 odehrál A-tým 8. kolo krajské ligy mužů jižní Moravy a Zlína v Brumově-Bylnici. O vítězi utkání rozhodla druhá desetiminutovka druhé třetiny. Za muže se poprvé prosadil osmnáctiletý obránce Martin Peterka. Na první místo ztrácíme bod, kanadské bodování ligy vede Martin Červenka a Filip Stránský.

hokejostroh.czJako první se v utkání prosadil Martin Červenka. Ve 4. minutě zakončil mezi betony brumovského gólmana z přečíslení 2 na 1 – 0:1. V 10. minutě srovnal stav domácí Tomáš Pavlůsek – 1:1. Brumov ve 14. minutě fauloval a obdržel dvouminutový trest. Sedm vteřin po jeho začátku využil přesilovku Filip Stránský, když prostřelil Čadu z pravého kruhu a vrátil vedení zpět na stranu Uherského Ostrohu – 1:2. V 19. minutě trestal rozhodčí i na ostrožské straně, oslabení se podařilo ubránit.

V první desetiminutovce druhé třetiny se proměňovat šance nedařilo. Až v 31. minutě využil druhou přesilovku v utkání Jakub Zalubil – 1:3. V 33. minutě zvýšil na 1:4 Vít Mika, když se ocitl nehlídaný před brankou a tečoval střelu od modré čáry. V 38. minutě si připsal první gól v dresu mužů osmnáctiletý obránce Martin Peterka – 1:5. Čtyři vteřiny před druhou sirénou skóroval ještě David Janás – 1:6. O vítězi utkání tak bylo rozhodnuto především ve druhé třetině.

FOTO: HC Brumov-BylniceZávěrečná část gólově bohatá nebyla. Jedinou branku vstřelil první útok v 53. minutě. Jakub Zalubil trefil z mezikruží – 1:7. V 58. minutě domácí obdrželi ve stejný čas dva tresty, nicméně závěrečnou početní výhodu 5 na 3 se využít nepodařilo.

Uherský Ostroh se po osmi odehraných kolech nachází na druhé příčce tabulky, jeden bod ztrácí na první místo a má nejlepší skóre v lize. Kanadské bodování celé krajské ligy vede Martin Červenka se sedmnácti body, na druhém místě ho stíhá Filip Stránský s šestnácti body.

Další utkání odehraje náš tým ve středu 23. října od 18:00 na domácí půdě jako dohrávku 1. kola s Prostějovem. Přijďte Uherský Ostroh podpořit! V následujícím víkendu nás čeká v krajské lize volné kolo.

HC Brumov-Bylnice vs. HOKEJ Uherský Ostroh 1:7 (1:2, 0:4, 0:1)

Sestava UO: Zollpriester (Holý) — Stuchlík, Rauš M., Vaněk, Peterka, Kukuliš, Rusňák – Janás, Zalubil Jak., Červenka, Galuška L., Stránský, Flora Pa., Flora Pe., Polehňa, Fuga, Halík, Juračka, Mika

Sestava BB: Čada (Kučera) — Lysák T., Vaněk, Mojžíš, Lysák M., Pigulevskyi — Pavlůsek, Macháč, Janíček, Sopek, Lysák A., Pavlík, Střelec, Urban

Branky a nahrávky: 9. Pavlůsek (Macháč) – 4. Červenka (Zalubil Jak.), 14. Stránský (Galuška L.), 31. Zalubil Jak. (Janás, Červenka), 33. Mika (Juračka, Rauš M.), 38. Peterka (Červenka), 40. Janás (Zalubil Jak., Červenka), 53. Zalubil Jak. (Janás, Červenka)

Vyloučení: 4:2