Krajská liga mužů 2018/19 odtajnila svůj scénář

imgVyškovský losovací aktiv Zlínského a Jihomoravského kraje, který proběhl ve čtvrtek 7. června 2018 přinesl řadu změn, jak v mládežnických soutěžích, tak v soutěži Krajské ligy mužů.

Mládežníci mají jasno, že budou hrát v Lize mladších a starších žáků pouze ve svém Zlínském kraji, kde 8 účastníků čeká čtyřkolová soutěž. Začíná se o víkendu 15.-16. září a našimi soupeři budou HC Berani Zlín, VHK Vsetín, HC Bobři Valašské Meziříčí, HK Kroměříž, HC Brumov Bylnice, HC Spartak Uherský Brod a HC Uherské Hradiště. Právě s nejbližším soupeřem z Hradiště se střetneme v derby hned v prvním kole soutěže. 

Juniorský tým HOKEJ Uherský Ostroh (ročníky 1999 - 2002) byl přihlášen do Regionální ligy juniorů a je otázkou, zda se nám podaří zajistit dostatek hráčů z regionu pro velice náročnou soutěž, která startuje 8. září a v šestičlenné základní skupině se hraje dvojkolově. Do 21. října by mělo být známo, kdo ze tří šestičlenných moravských skupin bude postupovat do osmičlenné nadstavby, bojující o postup do Extraligy juniorů. Z každé skupiny postupují první dva přímo a dva nejlépe postavení ze třetích míst. Nastavba o extraligu se hraje čtyřkolově. Ostatní budou hrát ve společné celomoravské desetičlenné skupině o celkové umístnění, a to tříkolovým systémem.

Rozdělení skupin RLJ, ročník 2018/19:

Skupina JIH: Warrior Brno, Technika Brno, Boskovice, Hodonín, Uherský Brod, Uherský Ostroh

Skupina STŘED:  Prostějov, Kroměříž, Valašské Meziříčí, Nový Jičín, Černí vlci, Šumperk

Skupina SEVER: Poruba, Opava, Karviná, Frýdek Místek, Orlová, Český Těšín   

Krajská liga mužů doznala také řadu změn. Tou nejdůležitější je rozšíření počtu klubů v soutěži na čtrnáct. Letošními nováčky budou HC Brumov Bylnice, SHKM Hodonín a TJ Sokol Březina.

Staronový účastník ligy HC Brumov Bylnice se vrací do krajské ligy po několika letech. Záměrem šéfa klubu pana Vaňka bylo nechat dozrát své juniory a dorostence do seniorského hokeje, to se nyní naplnilo a proto klub opět podal přihlášku do soutěže. Jádro týmu tak budou tvořit především tito mladí hráči doplněni o zkušené kmenové hráče Brumova, kteří se vrací z různých hostování zpět do své organizace.

Mužstvo SHKM Hodonín nebude mít nic společného s Drtiči, kteří působí v 2. lize, bude to naprosto nový subjekt, kde najdou uplatnění hráči jak z juniorského týmu, tak zkušení harcovníci, kteří skončili v druholigovém kádru. Jména jako Peš, Hoza, Kuba, možná i Sajdl, nebo Zdeněk Jurásek, tak budeme moci slýchat na stadionech krajské ligy. Domů se také vracejí hráči, kteří loni oblékali náš dres. Zdeněk Kučera, Kuba Tomi, David Polesný a Jakub Zollpriester už budou v nadcházející sezóně našimi soupeři. A určitě bude tým z Hodonína patřit mezi velké favority na celkové vítězství.

Posledním nováčkem bude TJ Sokol Březina, který si jako vítěz Okresního přeboru vybojoval účast v soutěži sportovní cestou. Své zápasy bude hrát na nově postaveném stadionu ve Vyškově, hráčsky se bude jednat o mladý tým, většinou jde o mladé hráče z brněnských týmů.

S větším počtem účastníků samozřejmě naroste i počet utkání v základní části na 26 a proto se startuje již 15. září. Navíc kluby sehrají během základní části i tři  zápasy v týdnu a mají možnost vybrat si z hracích dnů - středa, čtvrtek, pátek. Prvním zápasem, který má být odehrán v týdnu je státní svátek v pátek 28. září, druhým 14.-16. listopadu a třetím 16.- 18. ledna.  
Do play-off postoupí stejně jako loni prvních osm týmů, návrh hrát už čtvrtfinále na tři vítězné zápasy neprošel, a to především z důvodů nedostaku březnových termínů. Novinkou PLAY OFF je, že se utkání budou hrát v pevné hrací dny středa - pátek - neděle (doma - venku - doma, pro lépe postaveného po základní části). Další změnou je počet pozápasových nájezdů, v případě nerozhodného výsledku i po pětiminutovém prodloužení, který se změnil ze 3 na 5. 

Příprava na ledě pro hráče našeho týmu mužů startuje v druhém srpnovém týdnu, když 6. srpna vyrážíme na led do Uherského Hradiště. Tam budem trénovat pravidelně třikrát v týdnu: pondělí - středa - pátek, až do začátku provozu domácího zimního stadionu, který je naplánován na 27. srpna.  Ostrožané sehrají celkem čtyři přípravná utkání - v pátek 24. srpna v Uherském Hradišti (začátek utkání 19:00 hodin), druhý zápas nás čeká na ledu Hodonína v neděli 2. září, (začátek utkání 17:00 hodin),  odvetu s Uherským Hradištěm sehrajeme doma ve čtvrtek 6. září (začátek utkání 18:30 hodin) a poslední přípravák nás čeká na domácím ledu v neděli 9. září od 17:00 hodin s Hodonínem.

Soutěž zahajujeme na domácím ledu v neděli 16. září s týmem HC Štika Rosice, tradiční start zápasu je v 17.00 hodin.

Máme se tedy na co těšit...