Malí hokejisté Uherského Ostrohu pokřtili ve Zlíně nové dresy

F D3VJyP 400x400V neděli 27. října 2019 odehráli 4. a 5. třídy mistrovské utkání na zlínském ledu proti domácím Beranům, ve kterých jsme se představili ve zbrusu nových dresech. A premiéra to byla úspěšná, když naši kluci předvedli na extraligovém ledě své nemalé hokejové umění...

Nejprve na led vyjeli naši čtvrťáci, za které stabilně nastupují, kromě hráčů ročníku 2010, také děti z třetích tříd. Tento týden byl navíc prodloužený víkend se státním svátkem a spousta rodičů s dětmi odjeli mimo domov. Z toho důvodu byli do „boje“ proti věhlasnému soupeři povoláni další mladší hráči. Proto jsme do Zlína odjížděli trochu s obavami, že se budeme vracet s obrovským přídělem gólů. Opak byl však pravdou. Jak tým „A“ tak tým „B“ sice prohrál, ale troufám si tvrdit, že chlapci podali nejlepší výkon v téhle sezóně. Nad některými akcemi se až tajil dech, nejen na střídačce, ale i v hledišti, kde jako vždy fandili rodiče, prarodiče a sourozenci. Kluci bojovali jako lvi a celý zápas hráli na víc jak 100%. Za to jim patří od všech trenérů velký dík a uznání.

HOKEJ Uherský Ostroh - 4.třídy

Sestava týmu „A“: Vopravil Lukáš, Prokeš Jan, Skočík David, Ivan Dominik, Krátký Adam, Krátký Dominik, Jurčík Jan.

Sestava týmu „B“: Kyncl Jakub, Beránek Tobiáš, Tůma Patrik, Křivák Denis, Morava Mikuláš, Chudík Martin, Slezák Marek.

Výsledky čtvrtých tříd se oficiálně nepočítají a neuvádějí.

Poté nastoupili k utkání hráči pátých tříd, za které nastupuje šest kluků mladšího ročníku 2010. V kabině jsme si řekli pár pokynů, jak budeme k zápasu přistupovat, jakých chyb se vyvarovat, jak spolupracovat a kamarádsky hrát. Už při rozbruslení jsme se s trenérem Zalubilem tušili, že rozhovor s hráči před zápasem byl ve stylu házení hrachu na stěnu. Laxní přístup se samozřejmě přenesl do první a částečně druhé třetiny. Sice jsme od 11. minuty vedli 0:1, ale hra neodpovídala schopnostem a možnostem hráčů.

To se projevilo na začátku prostřední části hry, kdy ve 22. minutě Zlín vyrovnal. Pak jsme se místo hraní více věnovali faulování a rozptylovali se oplácením, což ničemu dobrému neprospívalo. Ve 34. minutě se nám podařilo zvýšit na 1:2 a tímto stavem také skončila 2 třetina.

Naštěstí bývá po dvou odehraných periodách úprava ledu, a tak jsme si mohli s klukama „v klidu“ promluvit v kabině. Do závěrečné třetiny nastoupil úplně jiný tým a najednou jsme domácí jasně přehrávali, což vyústilo v 56. a 57. minutě, když jsme během dvou minut zvýšili na 1:4.

V 58 minutě sice soupeř snížil na 2:4, ale v 59. minutě jsme zpečetili stav na konečných 2:5 pro Uherský Ostroh. Kluci poslední třetinu zabrali a dokázali, že hokej hrát umí a po právu jim patří po čtyřech odehraných zápasech první místo v tabulce Krajské soutěže přípravek 5.tříd.

Výsledky dosud odehraných zápasů 5. tříd:

HOKEJ Uherský Ostroh - VHK Vsetín   9:5

HC Bobři Valašské Meziříčí – HOKEJ Uherský Ostroh   0:15

HOKEJ Uherský Ostroh – HC Brumov-Bylnice   5:2

PSG Berani Zlín – HOKEJ Uherský Ostroh   2:5

Sestava HOKEJ Uherský Ostroh - 5.třídy: Nevídal Daniel -  Nevídal Dominik, Mojžiš Marián, Zalubil Kristián, Tomek Libor, Veselý Bořek, Straka Štěpán, Šácha Jan, Čermák Bořek, Witoš Antonín, Veselý Bruno, Jakeš Viktor, Kuča Michael, Příleský Albert.

Odkaz na sestřih utkání 5. tříd:

Závěrem slovo trenéra: "Za všechny trenéry děkuji všem hráčům a také rodičům za podporu a fantastické fandění během celého utkání."