Ostrožští dorostenci vybojovali bronz na FAJNY CUPu ve Frýdku-Místku

www.hokejostroh.cz

"Celá uplynulá sezóna se odehrála pod hlavičkou SHKM Hodonín v rámci spolupráce klubů HOKEJ Uherský Ostroh, HC Uherské Hradiště a SHKM Hodonín. Dorostenci zakončili svou úspěšnou sezónu postupem do finálové nadstavbové části, kde bojovali o účast v baráži o dorosteneckou ligu.

Závěr letošní hokejové sezóny si ostrožští mladíci ročníku 2006-07 a 2008 zpestřili účastí na prestižním turnaji FAJNY CUP ve Frýdku-Místku. Turnaj byl kvalitně obsazen, zúčastnila se extraligová Poruba nebo domácí Frýdek-Místek posílený všemi svými odchovanci, kteří hájí barvy Olomouce a Vítkovic.

Do turnaje vstoupili naši kluci skvěle a v prvních dvou utkáních vyprovodili RYS Select Frýdek-Místek a Vrchlabí. Následná prohra se Studénkou kluky lehce přibrzdila, aby se nadechli k velkému výkonu a porazili extraligové borce z Poruby a pozdější vítěze turnaje! V nedělním semifinále narazili na domácí Frýdek-Místek. Tentokrát byl soupeř nad naše síly, přehrál nás 4:1 a postoupil do finále. Nám zbylo malé finále a boj o 3. místo se Studénkou s řadou hráčů z Vítkovic. Kluci se semkli, výborným výkonem oplatili soupeři prohru ze základní části a zvítězili 2:1. Tím kluci ročníku 2007 zkompletovali sbírku medailí z předešlých let a po zlatu a stříbru odváží do Uherského Ostrohu i bronz.

Všechny kluky našeho týmu musíme pochválit za výborný výkon. Ikdyž nás postupně ubývalo, bojovali jako lvi až do konce a medaile si zasloužili. K finále chybělo velice málo, ale pro kluky je to obrovský zážitek, a hlavně zkušenost s rychlejším pojetím hry ve vyšších soutěžích."

Petr Korbel a Aleš Dobřecký, trenéři

 

Výsledky turnaje:

HOKEJ Uherský Ostroh – HC Frýdek-Místek 1:4
B: Kurial Petr

HOKEJ Uherský Ostroh – RYS Select 8:1
B: Dobřecký Adam 2x, Pavlovič Matěj 2x, Kurial Petr 2x, Korbel Adam 1x, Koudela Filip 1x. 

HOKEJ Uherský Ostroh – HC Vrchlabí 5:2
B: Koudela Filip 2x, Dobřecký Adam 1x, Pavlovič Matěj 1x, Kurial Petr 1x.

HOKEJ Uherský Ostroh – Dallas Poruba 4:2
B: Kurial Petr 2x, Koudela Filip 1x, Zalubil Jan 1x.

HOKEJ Uherský Ostroh – HC Studénka 0:4

O 3. místo:
HOKEJ Uherský Ostroh – HC Studénka 2:1
B: Kurial Petr 1x, Hloušek Štěpán 1x.

 

Pořadí turnaje:

 

 

1.

DALLAS Poruba

2.

HC Frýdek-Místek

3.

HOKEJ Uherský Ostroh

4.

HC Studénka

5.

RYS Select

6.

HC Vrchlabí