Příprava mužstev HOKEJ Uherský Ostroh na sezónu 2020/21 je v plném proudu

logo hokejostroh2019Ostrožské hokejové týmy jsou v plné přípravě na blížící se start nové hokejové sezóny 2020/21. Přes nepřízeň osudu spojenou s nemožností se připravovat na vlastním zimním stadionu, jsme zajistili přípravu na ledě na okolních zimních stadionech, kde nám vyšli vstříc, jak uvolněním času pro naše vlastní tréninky, tak zejména možností odehrát přípravná utkání týmům, které zahajují sezónu v první polovině září.

Na úvod přípravy v termínu 8. - 12. srpna proběhlo soustředění mládeže od ročníků 2010 do 2006 v Brumově Bylnici, kde se také připravovalo společné mužstvo dorostu, hrající pod hlavičkou HC Uherské Hradiště. Následný týden od 17. srpna měl zahájit provoz náš zimák, ale ze známých důvodů jsme byli nuceni odložit start mražení. 

Tím jsme se dostali do komplikované situace, když jsme byli ze dne na den nuceni absolutně přehodnotit tréninkové plány a trénovat v exilu. Plánovaný příměstský tábor přípravek do 3. třídy se uskutečnil v pozměněném formátu i programu. Žáci a 5. třídy jezdili do Uherského Hradiště nebo Uherského Brodu a sehráli několik přípravných zápasů v Břeclavi a v Hodoníně.

Nejvíc postižen byl asi tým mužů, který musel naplánované každodenní tréninky na ostrožském ledu zmrsknout do dvou jednotek v týdnu v Uherském Hradišti. Alespoň domluvené přípravné zápasy nám daly možnost být na ledě.

V prvním zápase v sobotu 22. srpna jsme v břeclavské Fosfa aréně drželi dvě třetiny vyrovnaný stav a ještě v 53. minutě vedli 5 : 4, ale třinácti statečným došly v závěru síly a prohráli jsme 5 : 8.

Druhý “přípravák“ byl ještě náročnější, když jsme ve středečním duelu 26. srpna bojovali na hodonínském zimáku proti druholigovým Drtičům. Konečný výsledek 9 : 3 pro domácí odpovídal průběhu hry a našim tréninkovým možnostem...

Chuť jsme si trochu spravili v sobotu opět v Hodoníně, kde jsme se utkali s našimi protivníky z Krajské ligy místními Baníkovci. Ti proti nám šetřili své hlavní trumfy a tak byl domácí omlazený mančaft pro ostrožské hráče snadnou kořistí. Snaživí hodonínští mladíci inkasovali šest branek a naši prostřídající se gólmani lovili puk ze sítě pouze jednou. Bohužel tempo zápasu bylo na úrovni amatérských soutěží a naši hráči se velice rychle přizpůsobili kvalitě soupeře...

Samotnou kapitolou úvodu sezóny je počet hráčů nastupujících k přípravným zápasům. Ani v jednom utkání jsme nehráli v optimálním složení a doufejme, že ve zbytku přípravy se kádr týmu zkonsoliduje a do krajské soutěže nastoupí v plné síle.

 

VÝSLEDKY PŘÍPRAVNÝCH ZÁPASŮ MUŽŮ

Přátelské utkání, sobota 22.8.2020

HC Lvi Břeclav - HOKEJ Uherský Ostroh  8:5  (0:1, 4:3, 4:1)

Branky a nahrávky UO: 15. Zalubil J. (Klauda), 25. Zalubil J. (Juračka, Klauda), 33.Juračka (Kučera, Klauda), 35. Juračka (Klauda), 45. Juračka (Klauda)

HOKEJ Uherský Ostroh: Šurý (Peprník) – Kučera, Zalubil L., Rauš D., Andrýsek – Galuška L., Flora Pavel, Stránský, Klauda, Zalubil J., Juračka, Rauš M., Frolek R. Trenéři: Valúch, Klauda.

 

Přátelské utkání, středa 26.8.2020

SHK Hodonín - HOKEJ Uherský Ostroh  9:3  (4:1, 4:0, 1:2)

Branky: 3., 30. a 35. Romančík, 2. a 36. Škvrně z trestného střílení, 2. a 21. Komínek, 18. Balán, 45. Krejčí – 44. a 53. Flora Pavel, 18. Zalubil J.

SHK Hodonín: Kubáň (Javůrek) – Jirásek, Vosátko, Kruckovič, Spálovský, Sedláček, Veselský, Lašák, Uhříček – Hložánek, Dufek, Komínek, Charvát, Škvrně, Romančík, Balán, Bulín, Krejčí, Lekeš, Leška, R. Marek.

HOKEJ Uherský Ostroh: Šurý (Peprník) – Kučera, Klauda, Zalubil L., Rauš D. – Galuška L., Flora Pavel, Stránský, V.Galuška, Zalubil J., Juračka, Rauš M., Flora Petr, Frolek R. Trenéři: Valúch, Klauda.

 

Přátelské utkání, sobota 29.8.2020

SHKM Hodonín - HOKEJ Uherský Ostroh  1:6  (0:2, 0:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 54. Marek René. (Weber) – 2. Klauda (Flora Petr), 11. Juračka (Flora Pavel), 39. Rauš D., 55. Kučera (Zalubil J.), 55. Mikulec (Frolek), 56. Galuška L. (Zalubil J.)  

SHKM Hodonín: Zollpriester (40. Běhal Ad.) – Weber, Běhal An., Crlík, Filásek, Rýpar, Zlámal – Chalupa, Borot, Marek Re., Charvát K., Šenk, Běloch, Schneider, Kotásek. Trenér: Kuba

HOKEJ Uherský Ostroh: Šurý (40.Peprník) – Kučera, Rauš M., Zalubil L., Rauš D., Mikulec, Frolek – Galuška L., Flora Pavel, Mika, Galuška V., Zalubil J., Juračka, Klauda, Kolář, Flora Petr. Trenéři: Valúch, Klauda.