Zimní stadion hostil další ročník celorepublikového projektu Týden hokeje

Ve středu 23. listopadu přivítal zimní stadion v Uherském Ostrohu 12. ročník celorepublikové akce Týden hokeje. Účastníci zábavného programu si vyzkoušeli, jaké to je být opravdovým hokejistou. Cílem projektu je přiblížit populární kolektivní sport jak malým dětem, tak jejich rodičům.

www.hokejostroh.czHOKEJ Uherský Ostroh ve spolupráci s Českým hokejem připravil na středeční odpoledne pro děti pestrý program. Celkem se na zimním stadionu zaregistrovalo 35 zájemců o lední hokej z Uherského Ostrohu a blízkého okolí.

Program začal nezbytnou registrací, kde děti obdržely i drobné dárky – drobné sladkosti a další předměty s hokejovou tématikou. Byl jim zde taky zapůjčen speciální hokejový dres, aby se cítili na ledě jako praví hokejisté. Rodiče vyplnili potřebné formuláře a obdrželi propagační materiály, kde je vysvětleno, proč a jak začít hrát hokej a hlavně, že lední hokej na místní klubové úrovni není ekonomicky náročný a pro všechny by měl být hlavně smysluplnou zábavou.

V podání šéftrenéra mládeže byla připravena prezentace, při které se účastníci mohli seznámit s fungováním klubu, a obecně s prostředím ledního hokeje. Zájemci se mohli podívat i na vzorový trénink ostrožské hokejové mládeže, který probíhal na ledové ploše.

Po nezbytné kontrole sportovní výbavy mohli děti vstoupit poprvé na led. Čekalo je zde několik licencovaných trenérů. Samotný program na ledě provázela na sedmi stanovištích spousta bruslařské zábavy, her a dovednostních cvičení s hokejkou a pukem. Na jednom stanovišti si dokonce mohli hokejoví benjamínci zahrát svůj první zápas v minihokeji, na jiném se úplní začátečníci herní formou učili prvním bruslařským krůčkům.

Hokejový klub HOKEJ Uherský Ostroh děkuje všem zúčastněným a budeme se těšit na další setkání zejména na trénincích naší Brusličky – školky bruslení, která probíhá na zimním stadionu pravidelně každou sobotu od 9:00.