• Home
  • Stadion
    • Informace o stadionu
    • Rozpis ledu
    • Ceník služeb
    • Veřejné bruslení
    • Historie zimního stadionu
  • Klub
    • Kontakty
    • Informace o klubu
    • Realizační týmy
    • Klubové příspěvky
    • Historie ostrožského hokeje
  • A-TÝM
    • Rozpis utkání
    • Tabulka
    • Statistiky hráčů
    • Soupiska
    • Archiv sezón
      • Sezóna 2018/2019
      • Sezóna 2019/2020
      • Sezóna 2020/2021
      • Sezóna 2021/2022
      • Sezóna 2022/2023
      • Sezóna 2023/2024
      • Sezóna 2024/2025
      • Sezóna 2025/2026
  • Mládež
    • Starší žáci
    • Mladší žáci A
    • Mladší žáci B
    • 4. třída
    • 3. třída
    • 1. a 2. třída
  • Nábor a Bruslička
  • Partneři
  • Vstupenky
  • Fanshop
HOKEJ Uherský Ostroh

ROZHOVOR: O semifinále s hlavním trenérem mužů Ivanem Klaudou

A-TÝM 2. březen 2023

FOTO: Slovácký deník

 

První zápas s Kroměříží nevyšel, kde byl největší problém?
Nevyšel nám začátek zápasu… I když první střídání nevypadala, že by měl soupeř něčím překvapit, tak po první náhodné a nešťastně vstřelené brance byl rázem úplně všude. Jako by přepnul na vyšší level a neuvěřitelně zrychlil. Kroměříž začala napadat dvěma a v té rychlosti nám dělali velké problémy. Navíc se jim podařilo dát první tři branky ze čtyř střel, a to se na pohodě soupeře projevilo. Vzali jsme si po třetí obdržené brance oddechový čas a hra se začala malinko vyrovnávat. Dokonce jsme snížili na 1:3, ale soupeř ještě do konce třetiny dokázal opět snadno navýšit na 1:4. Takže první třetina byla asi největší důvod, proč se prohrálo.

Do druhé třetiny jsme nastoupili se změněnou sestavou, nenastoupil už kapitán týmu Lukáš Zalubil a František Fuga...
Za prvé se musela udělat nějaká změna a muselo se reagovat na průběh hry. Navíc Lukáš Zalubil se necítil úplně dobře a nechtěl jsem, aby zápas hrál na krev. Raději ať si odpočine a je stoprocentně připraven na odvetu. František byl jen taktický tah a změna za bývalého kapitána Vildu Galušku, který má více zkušeností z play-off. Momentálně máme všechny hráče zdravotně v pořádku, takže i naše 4 lajna je velmi kvalitní a jako trenér jsme rád, že je kde brát....

Nakonec se hra změnila, změny a porada o přestávce zřejmě prospěla…
Ano, obraz hry se změnil, ve druhé třetině jsme měli několik vyložených šancí, kdy jsme byli úplně sami před brankářem. Bohužel jsme z vyložených šancí dali jen dvě branky, přitom jich mohlo být minimálně dvakrát tolik. 

Kroměříž měla ale taky šance...
Ano, samozřejmě si nějakou šanci vypracovali, ono je to logické. Chtěli jsme opravdu vyhrát a když se prohrává o tři branky, tlačíte se více dopředu a častěji musíte riskovat. Kvůli tomu si nějakou šanci vypracovali, ale všechno Ondra Dolíška perfektně vychytal a celou dobu nás držel, abychom měli šanci zápas otočit.

Ve třetí třetině jsme znova začali skvěle...
Do třetí třetiny jsme šli s pocitem a odhodláním, že zápas otočíme, případně půjde do prodloužení. Hned v 6. vteřině ujedou naši nejzkušenější hráči z prvního útoku a chybělo opravdu málo a mohlo být 4:4. Bohužel branka nepadla. 

Přesto bylo na hráčích vidět, že chtějí vyhrát...
Přesně tak, hráči chtěli moc a dělali pro to maximum. Soupeř se snažil udržet náskok a my jsme se hnali za vítězstvím. Asi 10 minut to bylo krásné play-off a pro diváky napínavá podívaná, bohužel do závěru zasáhl rozhodčí. Ano berme faul Štěpána Vaňka, který určitě nechtěl, ale hráče na mantinel poslal, nicméně „nefaul“ Pavla Flory, kdy se o něj soupeř opře, podjedou mu brusle, on spadne a rozhodčí píská... Druhý nefaul od Marka Rauše, hráč Kroměříže vjede v plné rychlosti mezi naše dva, naši stojí, on padá a rozhodčí píská. V play-off pět nebo tři minuty do konce zápasu pískne něco, co by se nepískalo ani ve fotbale. Mrzí mě jedna věc... A to, že se závěr zápasu nerozhodl na ledě mezi hráči, ale rozhodl ho rozhodčí. Jsou ve dvou, jeden rozpaží, druhý píská faul a potom ho zruší, že to viděl špatně (viz druhá třetina). Nebo je nefaul na našeho hráče. Rozhodčí píská, ale Víťa Mika jde faul odvolat, že jen uklouzl. I v play-off se zachová férově, ale nakonec je všechno zbytečné, protože rozhodčí ve finální části zápasu píská něco, co vidí snad jen on. Je škoda, že se hráči Kroměříže nezachovali stejně jako Vítek Mika a neřekli rozhodčímu, že to faul nebyl. Ale asi je chápu, tři minuty do konce to chce velké koule.

Nicméně emoce byly velké a osobní tresty nebyly zbytečné?
Kdo nehrál hokej, tak asi úplně nepochopí, ale zkuste si představit, že celou sezónu dřete, těšíte se na play-off, pokazíte sice první třetinu a prohráváte 1:4, ale potom cítíte, že zápas otočíte a v úplném závěru, kdy se chystáme na power play vás rozhodčí vyloučí za opravdu nic? To se ještě nějak v emocích držíte, ale on nás pošle do tří. No být toto v Brodě, tak ten rozhodčí snad neodjede ze zimáku...

Přesto všechno je potřeba emoce zkrotit a připravit se na druhý zápas....
Přesně tak, musíme to všichni hodit za hlavu, do druhého zápasu být maximálně disciplinovaní a hrát stejně jako jsme hráli od druhé třetiny a věřit ve vítezství. Nikdo z nás nechce končit a všichni víme, že jsme lepší než Kroměříž. Jsme v plné sestavě, nikdo není zraněný, když k zápasu přistoupíme zodpovědně, udržíme nervy na uzdě, budeme trpěliví a odvedeme všichni 100 % toho co umíme, tak musíme vyhrát.

Chystá se nějaké překvapení na odvetu?
Samozřejmě, že máme něco připravené, uděláme dvě změny a věřím, že povedou k vítězství.

Nějaké přání na závěr?
Kromě toho, že chceme vyhrát a hrát finále, tak aby rozhodčí zasahoval do zápasu, co nejméně. Hrajeme play-off a rozhodnout by měli hráči na ledě. Chápu, že jsou taky lidi a můžou udělat chybu, nicméně méně je někdy více a nejkrásnější zápasy sezóny byly, když rozhodčí pískali minimálně…

První bod semifinálové série míří do Kroměříže, v pátek důležité odvetné utkání na Hané

A-TÝM 2. březen 2023

Tříbrankové manko, dotahování a smršť trestů v závěru utkání. V prvním semifinále zvítězila Kroměříž 4:6. Odvetný zápas je na programu v pátek na ledě soupeře.

FOTO: Slovácký deníkÚvod zápasu nevyšel Ostrožanům vůbec dobře. Skóre totiž otevřel v 5. minutě hostující David Hubík – 0:1. V 7. minutě zvýšil na 2:0 Jiří Podešva a v 9. minutě si Kroměříž zajistila dokonce tříbrankový náskok po trefě Lukáše Světlíka. Vývoj utkání v první desetiminutovce nebyl příznivý. Po třetím gólu se podařilo uklidnit situaci oddechovým časem. Ve 12. minutě zajistil první domácí odpověď druhý útok. Pavel Flora snížil na 1:3. Nicméně v 16. minutě přišla další rána. Jiří Jergl přidal čtvrtý gól Kroměříže. První třetina skončila bez jediného trestu se stavem 1:4.

Druhá třetina vypadala z domácí strany o poznání lépe. V 31. minutě udělili rozhodčí soupeři první zápasový trest. Domácí přesilovku využil v jejím závěru Jakub Zalubil – 2:4. V 39. minutě přiblížil srovnání stavu další trefou – 3:4. Na obou stranách se objevovaly obrovské šance. Ondra Dolíška se blýskl několika skvělými zákroky a tým dokázal podržet. Po druhé třetině 3:4.

V úvodu závěrečné části hosté faulovali. Početní výhoda zůstala tentokrát nevyužitá. Naopak v 46. minutě využil kroměřížskou přesilovku svým druhým gólem v utkání Lukáš Světlík – 3:5. Kroměříž opět odskočila na dvoubrankový náskok. V zápětí přišlo další oslabení. Hosté ale ve vlastní přesilovce faulovali. Za vysokou hůl a nesportovní chování získal Uherský Ostroh čtyřminutovou početní výhodu. Tu využil v 52. minutě Pavel Flora a dal tak novou naději na srovnání – 4:5. V 58. minutě však přišla smršť trestů pro domácí. Na trestné lavici se ocitli celkem tři hráči. Oslabení 3/5 a obrovskou šanci utvrdit vedení využili hosté v 59. minutě. Jiří Jergl přidal šestý gól.  

První bod semifinálové série míří do Kroměříže. Děkujeme za podporu všem fanouškům, kteří tým hnali vpřed celý zápas. V pátek nás čeká důležité utkání v Kroměříži. Zápas startuje v 18:00, srdečně zveme, potřebujeme vaši podporu. Sérii se budeme snažit vrátit zpět do Ostrohu a uděláme pro to všechno!

 

HOKEJ Uherský Ostroh vs. HK Kroměříž 4:6 (1:4, 2:0, 1:2)

Sestava UO: Dolíška (Holý) — Andrýsek, L. Zalubil, Vaněk, Man, Rauš, M. Stuchlík, Kukuliš, Rusňák — J. Zalubil, L. Galuška, V. Galuška, Červenka, Stránský, Fuga, Pa. Flora, Hlůšek, Mika, Juračka, Pe. Flora

Sestava KRO: Pražan (Fajgl) — Zeman, Holík, Prčík, D. Opravil, Augustín, Jergl — Laciga, Jelínek, Morev, Zavřel, Hubík, Hradil, Lavička, Podešva, D. Opravil, Světlík

Branky a nahrávky: 12. Flora Pa. (Stránský, Galuška L.), 33. Zalubil J. (Mika, Stuchlík M.), 39. Zalubil J. (Mika), 52. Flora Pa. (Stránský) – 5. Hubík (Zeman, Jelínek), 7. Podešva (Hradil, Holík), 10. Světlík (Hubík), 16. Jergl (Hubík, Světlík), 46. Světlík (Hubík, Jergl), 59. Jergl (Světlík)

Vyloučení: 6:4

Využití: 2:2

V oslabení: 0:0

Rozhodčí: Viktor Schenel, Radim Slavka - Michal Bačák, Martin Šobáň

Diváci: 434

Čtvrtfinále je u konce, Ostrožané ve dvou zápasech vyřadili Brumov

A-TÝM 25. únor 2023

Muži odehráli v pátek druhé čtvrtfinálové utkání v Brumově-Bylnici. Zápas nabídl tři ostrožské góly v oslabení. Z Valašska vezeme za vítězství 3:6 druhý bod a postupujeme do semifinále.

www.hokejostroh.czSkóre druhého čtvrtfinále otevřel v 5. minutě při první přesilovce obránce Michal Stuchlík. Ten se ocitl úplně sám před domácím Čadou, kde si počkal na přihrávku Kuby Zalubila zpoza branky – 0:1. Následovala přesilovka domácích, ta ale zůstala nevyužitá.

Ve 23. minutě zajistil dvoubrankový náskok Vít Mika, když tečoval střelu Lukáše Zalubila od modré – 0:2. V 26. minutě viděli hlavní rozhodčí další ostrožský faul. Domácí získali početní výhodu, nicméně místo brumovského tlaku se podařilo Petru Florovi zvýšit ve vlastním oslabení náskok na 3:0, když našel v protiútoku místo pod Čadovou lapačkou. V 34. minutě jsme se dostali znova do oslabení. Jedenáct vteřin po jeho skončení dokonce podruhé. Čtyřminutovou přesilovku soupeře jsme dokázali ubránit. Po druhé třetině 0:3.

www.hokejostroh.czV 48. minutě využil početní výhodu Erik Juračka, když tečoval bekhendovou střelu Marka Rauše – 0:4. O minutu později nabídli domácí svým faulem další přesilovku, o tu jsme se ale připravili vlastním nedovoleným zákrokem. Více místa na hřišti využil soupeř při hře 4/4. Lukáš Lysák za Brumov poprvé v zápase skóroval – 1:4. V 56. minutě mírně zdramatizoval vývoj utkání taky Roman Nesrsta, snížil na 2:4. V 57. minutě navíc získali domácí další přesilovku. Opakovala se situace z druhé třetiny. Martin Červenka ujel s Kubou Zalubilem a v oslabení přidal další gól – 2:5. V 59. minutě se ale znova vylučuje a domácí se ocitli v početní výhodě 5/3.  Necelé dvě minuty před koncem třetí třetiny zažádali o oddechový čas. Z týmové porady vzešlo odvolání brankáře a hra 6/3. Přesilovku následně využil kapitán domácích Jakub Vaněk – 3:5. Zbývající část závěrečné oslabení se podařilo ubránit. Devět vteřin před sirénou ještě stihl zakončil do prázdné branky Jakub Zalubil – 3:6.

Postupujeme do semifinále, naším soupeřem bude HK Kroměříž. Srdečně vás zveme na první semifinálové utkání, které proběhne ve středu od 18:00 na zimním stadionu v Uherském Ostrohu. Odvetný zápas je na programu v pátek od 18:00 v Kroměříži.

 

OHLAS HLAVNÍHO TRENÉRA (Ivan Klauda):
"Za normálních okolností by někdo řekl, že postoupit přes Brumov byla povinnost, ale ten, kdo dlouhodobě sleduje náš tým, ví, že se s Brumovem často trapíme a několikrát nás dokázal i porazit. Poslední dva vzájemné zápasy v základní části byly důkazem a varováním, že příště musíme něco změnit. Už tři týdny před play-off jsme se vyloženě připravovali na Brumov. Tak nějak jsme ho očekávali. Změnili jsme systém hry v útočném pásmu a snažili se být více agresivní a ofenzivní než jindy. Vše se ladilo od zápasu s Uherským Brodem na první kolo play-off, přes které jsme prostě museli přejít. I když byl první zápas vyloženě z obou stran více bojovný, než hokejový, tak hlavně zápas v Brumově ukázal, že jsme udělali správně a změna byla vidět od prvního střídání. Dá se říct, že do 50. minuty jsme měli zápas úplně pod kontrolou a jen s vidinou, "že se nemůže nic už stát", jsme v závěru polevili a divákům tak z klidného zápasu udělali trochu drama. V každém případě musíme kluky pochválit za bojovnost, nasazení a většinou dodržování nastavené změny vyloženě na tuto sérii. Teď si kluci odpočinou, někteří doléčí drobná zranění a nemoci. Na Kroměříž bychom měli být v plné sestavě a připraveni bojovat o další postup do finále."

 

HC Brumov-Bylnice vs. HOKEJ Uherský Ostroh 3:6 (0:1, 0:2, 3:3)

Sestava UO: Dolíška (Holý) — Andrýsek, L. Zalubil, Man, Rauš, M. Stuchlík, Kukuliš, Rusňák — J. Zalubil, L. Galuška, V. Galuška, Červenka, Stránský, Hlůšek, Pa. Flora, Fuga, Mika, Juračka, Pe. Flora

Sestava BB: Čada (Kučera) — Krůžela, M. Lysák, Strnka, Vaněk — Častulík, Urban, Novosad, Bublák, L. Lysák, Sopek, Tulpa, Macháč, Nesrsta

Branky a nahrávky: 50. Lysák L. (Lysák M., Vaněk), 56. Nesrsta (Macháč), 59. Vaněk – 5. Stuchlík M. (Zalubil J., Mika), 23. Mika (Stuchlík, Zalubil L.), 27. Flora Pe. (Juračka), 48. Juračka (Rauš, Flora Pa.), 57. Červenka (Zalubil J., Zalubil L.), 60. Zalubil J. (Stuchlík M.)

Vyloučení: 5:9

Využití: 1:2

V oslabení: 0:3

Rozhodčí: Jakub Karpíšek, Marek Šiška – David Holub, Radek Husák

  1. První čtvrtfinálový bod zůstává v Ostrohu, odveta v pátek v Brumově-Bylnici
  2. Speciální autobus pro fanoušky na druhé čtvrtfinále v Brumově-Bylnici
  3. V posledním kole základní části muži nestačili na Techniku, ve středu startuje play-off

Podkategorie

Strana 54 z 104

  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
© 2026 HOKEJ Uherský Ostroh. Všechna práva vyhrazena. Tvorba webu: galuskareklama.cz
HOKEJ Uherský Ostroh
  • Home
  • Stadion
    • Informace o stadionu
    • Rozpis ledu
    • Ceník služeb
    • Veřejné bruslení
    • Historie zimního stadionu
  • Klub
    • Kontakty
    • Informace o klubu
    • Realizační týmy
    • Klubové příspěvky
    • Historie ostrožského hokeje
  • A-TÝM
    • Rozpis utkání
    • Tabulka
    • Statistiky hráčů
    • Soupiska
    • Archiv sezón
      • Sezóna 2018/2019
      • Sezóna 2019/2020
      • Sezóna 2020/2021
      • Sezóna 2021/2022
      • Sezóna 2022/2023
      • Sezóna 2023/2024
      • Sezóna 2024/2025
      • Sezóna 2025/2026
  • Mládež
    • Starší žáci
    • Mladší žáci A
    • Mladší žáci B
    • 4. třída
    • 3. třída
    • 1. a 2. třída
  • Nábor a Bruslička
  • Partneři
  • Vstupenky
  • Fanshop