V 8. kole Krajské ligy mužů Jižní Moravy a Zlína jsme nastoupili v domácím prostředí proti předposledním Boskovicím. Nepodcenění a dvouciferný výsledek nás posunul opět do čela tabulky. Soupeř odjížděl s vysokou porážkou 12:2.
Boskovice jsou sice na předposledním místě tabulky, nesmíme ale zapomenout na nedávnou výhru proti Kroměříži. Proto bylo důležité soupeře nepodcenit. Otevření skóre se ale přece jenom překvapivě ujali hosté, když ve třetí minutě první a na dlouhou dobu poslední branku Boskovic vsítil Michael Schejbal – 0:1. Následně získali hosté další šance v podobě dvou přesilovek 5/4. Hned minutu po ukončení oslabení se postaral Pavel Flora o vyrovnání 1:1. V 13. minutě začíná rozjíždět svou „lední show“ Lukáš Zalubil a po jeho první brance se vedení obrací na ostrožskou stranu. Po první třetině 2:1.
Ve 24. minutě se nabírá na obrátkách nekompromisní domácí brankostroj. Petr Flora zvýšil na 3:1, na brance se podíleli asistencí Erik Juračka a nečekaně taky brankář Michal Šurý, který si připsal první bod v sezóně. Teď už můžeme čekat jen na jeho vstřelenou branku. Necelou minutu po třetí trefě se divákům představil taky Martin Červenka, nově zvolený kapitán týmu – 4:1. V 29. minutě hosté faulovali a dali tak další šanci k navýšení skóre. Přichází další dvě slepené branky, které od sebe dělilo pouhých 16 vteřin. V přesilovce trefil pátou branku Lukáš Zalubil – 5:1. Hned po střídání se přihlásila o slovo druhá lajna a Lumír Galuška přidal šestý gól. Po druhé třetině 6:1.
V poslední minutě druhé třetiny se hosté dostali do oslabení. Část trestu se přesunul do závěrečné části, přesilovku se ale nikomu nepodařilo využít. Následně 19 vteřin po siréně skóruje Vít Mika 7:1. Ve 47. minutě se podruhé v zápase trefuje Martin Červenka – 8:1. Po osmé brance došlo ke střídání brankářů a do branky se letos poprvé v mistrovském utkání podíval Martin Peprník. V 50. minutě si připsal první branku v sezóně František Fuga, který po asistenci Ondřeje Polehni zvýšil na 9:1. V 52. minutě přidal dělovku od modré Lukáš Zalubil a odevzdanému soupeři zasadil další ránu – 10:1. Desátým gólem si připsal hattrick a v zápase zaznamenal ještě další dvě asistence. Jedenáctou branku přidal o 30 vteřin později Kuba Zalubil a závěrečnou dvanáctou potom v 58. minutě Filip Stránský. Ve stejné minutě ještě upravuje nevýznamně skóre boskovický Dan Píchal. Konečný stav utkání 12:2.
Další utkání odehraje HOKEJ OSTROH v sobotu 12. listopadu od 17:00 v břeclavské Fosfa aréně. Přijeďte nás podpořit!
OHLAS TRENÉRA (Ivan Klauda):
„Včera to bylo jednoznačně povinné vítězství. První třetinu jsme si ještě mysleli, že to nějak pujde samo. Pak jsme udělali změny v obraně, prohodili jsme obránce, a nakonec to vyšlo. Zatím jsme spokojení s tím, jak se sezóna vyvíjí, ale uvidíme, co předvede Technika. Až v tom zápase se ukáže, jak na tom jsme.“
HOKEJ Uherský Ostroh vs. HC Boskovice (2:1, 4:0, 6:1)
Sestava UO: M. Šurý (Peprník) — Andrýsek, L. Zalubil, Man, Vaněk, L. Stuchlík, Žabčík, Fuga, Rusňák — J. Zalubil, L. Galuška, Červenka, M. Rauš, Stránský, Pa. Flora, Polehňa, Mika, Juračka, Pe. Flora
Sestava BOS: Vydržel (Külzer) — Bílý, Pokorný, Holemý, Oujeský, Orsech — Bednář, Václavík, Novotný, Píchal, Šebek, Schejbal, Mikeš, Pelikán, Kvasnička
Branky a nahrávky: 9. Flora Pa. (Galuška L., Man), 13. Zalubil L. (Červenka), 24. Flora Pe. (Juračka, Šurý), 25. Červenka (Zalubil J.), 31. Zalubil L. (Mika, Zalubil J.), 31. Galuška (Flora Pa.), 41. Mika (Zalubil J., Zalubil L.), 47. Červenka (Mika), 50. Fuga (Polehňa, Zalubil L.), 52. Zalubil L. (Fuga, Rusňák), 53. Zalubil J. (Červenka, Mika), 58. Stránský (Galuška L.) – 3. Schejbal (Šebek), 58. Píchal (Pelikán, Šebek)
Vyloučení: 3:2
Využití: 1:0
V oslabení: 0:0
Rozhodčí: Rudolf Volf — Jan Janča, Radek Jurčík
Počet diváků: 223
Do druhé třetiny jsme vstupovali s dvoubrankovým vedením. V 27. minutě si přidal gól taky Vít Mika s asistencí od Štěpána Vaňka, který mimochodem v předzápasovém rozhovoru předpověděl nulu na kontě „Šurdy“. O 30 vteřin později se probouzí i naše druhá lajna, Filip Stránský zvýšil na 4:0. Během druhé třetiny se podařilo hostům několikrát ohrozit naši branku, jednou jsme dokonce slyšeli zvuk tyčky. Skvěle chytající Šurý ale nic nepodcenil a po druhé třetině držíme čtyřbrankový náskok.
„Věděli jsme, že derby bude těžké. Soupeř kousal, zápas ale rozhodla zkušenost našich hráčů, kteří umí dát gól. Hostující brankář sice chytal slušně, ale náš gólman byl lepší. Ono se strašně těžko hraje, když se v zápase loučíme se dvěma kluky, kteří u nás dlouhodobě působili a jednoho z nich jsme dokonce ještě zařadili do sestavy, přitom nebyl vůbec na trávníku. Navíc jsme nastoupili proti soupeři, který v posledních dvou zápasech dostal nasypáno. Kluci si asi mysleli, že to půjde samo. V naší hře bylo i podcenění. Bohužel jsme se přizpůsobili soupeři a náš výkon byl špatný.“