Ostrožský tým v předehrávce 23. kola v Břeclavi nijakým excelentním způsobem nezazářil. Během první třetiny nabral jednogólové manko po brance Průdka z 12. minuty a navíc několikrát musel podržet při dalších břeclavských šancích Michal Šurý. A naši střelci si několikrát vylámali zuby na mladičkém břeclavském gólmanu Královi.
Hned po úvodním buly druhého dějství projel celým volným prostorem Zháňal a naservíroval puk Lokajovi a bylo to 2 : 0. Zanedlouho poté chyboval domácí brankář, při vyjetí na nastřelený puk a pro Marka Rauše nebylo problém mu udělat kličku a zasunout do prázdné branky. Kontaktní gól nás nastartoval, ale velké šance jsme proměnit nedokázali, navíc domácí hrozili z rychlých kontrů, takže diváci se měli na co koukat. Vyrovnání měl na holi Filip Stránský, ale branka nebyla uznána pro vysokou hůl, přičemž ta trefila padajícího břeclavského hráče v úrovni pasu?! Naše hlasité protesty nebyly vyslyšeny!!!
Na začátku 38. minuty jsme hráli první přesilovku v zápase a souhra první řady byla korunována brankou Vildy Galušky, je srovnáno 2 : 2. Další naši velkou šanci vychytal v poslední minutě prostřední části brankář Král.
V závěrené pasáži jsme útočili na vítězství. Měli jsme daleko více ze hry a dokonce jsme ve 47. minutě, při druhé početní výhodě, zvýšili díky gólu Lumíra Galuška na 2 : 3, ale zápas jsme k vítězství v řádné hrací době nedovedli. Domácí totiž v 56. minutě při přesilovce vyrovnali Gábriškou na 3 : 3 a šlo se do prodloužení. V něm gól nepadl, i když jsme museli přečkat další přesilovku domácích, ale Michal Šurý ukončení zápasu ještě nepřipustil.
V samostatných nájezdech se ukázala opět kvalita našeho gólmana, který nepustil ani jeden nájezd a my jsme proměnili hned tři ze čtyř, trefili se Stránský Filip, Flora Pavel a Zalubil Lukáš. Jen škoda, že naši střelci nedokázali proměnit své šance trochu dříve, ještě v průběhu šedesáti minut zápasu. Takto odvážíme domů jen dva bodíky...
HC Lvi Břeclav - HOKEJ Uherský Ostroh 3 : 4 SN (1 : 0, 1 : 2, 1 :1 - PR: 0 : 0, SN: 0 : 3)
Branky a nahrávky: 12. Průdek (Čápek, Lokaj), 21. Lokaj (Zháňal), 56. Gabriška (Rutkovský, Dora) – 22. Rauš M. (Flora Pavel), 38. Galuška V. (Zalubil L, Antonovič), 47. Galuška L. (Flora Pavel, Stránský), rozhodující nájezd Stránský.
Rozhodčí: Karpíšek - Czubaj, Tichý.
Vyloučení: 2:6
Využití: 1:2.
V oslabení: 0:0.
Střely na branku: 25:40.
Sestava: Šurý (Lekeš) - Kučera Žabčík, Rauš D., Nevídal, Vaněk, Beneš.- Mika, Galuška V., Antonovič, Galuška L., Flora Pavel, Stránský, Kolář, Zalubil J., Zalubil L., Rauš M. Trenéři: Klauda, Valúch
Do dalšího slováckého derby nastoupili v Uherském Brodu už téměř všichni uzdravení marodi, chyběl pouze dlouhodobě zraněný obránce Stuchlík a Klimovič. Útočné řady tedy byly po téměř dvou měsících opět pospolu. Bylo však vidět, že rekonvalescenti potřebují ještě chvíli potrénovat, aby se dostali do někdejší fazóny.
Zápas s tradičním soupeřem je vždy plný emocí a většinou se hraje dobrý hokej. Před početnou návštěvou více jak šesti set diváků, jsme v úvodu derby měli mírnou převahu, která vyústila na konci 2. minuty v trestné střílení, když byl v samostatném úniku faulován Antonovič. Sám se vydal k realizaci, ale na hodonínského gólmana Zollpriestera nevyzrál. Od toho okamžiku, jakoby se naše hokejové sebevědomí zlomilo a přenechali jsme aktivitu domácím. Ti toho využili na začátku 5. minuty, když je celkem snadno přivedl do vedení Dufek, který hned po vybojovaném buly našel skulinku mezi betony Michala Šurého, 1 : 0. Domácí byli v laufu, hnal je dopředu domácí kotel a nám se vůbec nedařila protihra, úplně vázla kombinace a zbytečně jsme ztráceli puky. Jednu takovou ztrátu na modré využil v 11. minutě domácí kapitán Peš a prohrávali jsme 2 : 0. Odpovědět jsme mohli ve dvou přesilovkách ve 14. a 18. minutě, ale zakončení bylo naprosto bezzubé a nic jsme z toho nevytěžili.