V pátek o pololetních prázdninách si naši nejmenší vyzkoušeli "winter classic". Trenéři 1. a 2. třídy využili skvělého počasí a vyjeli s dětmi na venkovní kluziště do Vracova. Sněhové dopoledne si všichni užili a odnesli si skvělý zážitek.

V pátek o pololetních prázdninách si naši nejmenší vyzkoušeli "winter classic". Trenéři 1. a 2. třídy využili skvělého počasí a vyjeli s dětmi na venkovní kluziště do Vracova. Sněhové dopoledne si všichni užili a odnesli si skvělý zážitek.

Olympiáda dětí a mládeže je republiková soutěž krajských výprav, která se koná každoročně od roku 2003 a je určena mladým sportovcům ve věku od dvanácti do šestnácti let, v kategoriích mladších a starších žáků a žákyň. Sportovcům navozuje atmosféru opravdových olympijských her. Mladí účastníci nejsou ochuzeni o zapálení olympijského ohně, slavnostní ceremoniály, soužití v olympijské vesnici nebo složení olympijské přísahy. Mezi sporty, ve kterých se soutěží, najdeme mimo jiné i lední hokej. Zastoupení zde mají všechny kraje, nechybí ani ten Zlínský.
Do výběru Zlínského kraje byli zařazeni i dva Ostrožané. Filip Vlk a Vojtěch Kočica. Oba útočníci hrají aktuálně soutěž 9. tříd. Filip obléká dres VHK Vsetín a Vojta hájí barvy týmu HC Lvi Břeclav. Od 23.1. do 26.1. 2023 však reprezentují společně Zlínský kraj na zimním stadionu ve Vrchlabí. Mimo tyto dva hráče se představil na trenérské lavičce Zlínského kraje i náš šéftrenér mládeže Zbyněk Žabčík.
Aktuální tabulka skupiny „A“:
Utkání Zlínského kraje:
Zlínský kraj vs. Pardubický kraj 1:4
Kraj Vysočina vs. Zlínský kraj 3:0
Zlínský kraj vs. Královehradecký kraj 0:4
Jihočeský kraj vs. Zlínský kraj 2:2 (Filip Vlk - 1 asistence, Vojtěch Kočica - 2 asistence)
Zlínský kraj vs. Liberecký kraj 2:3
Zlínský kraj vs. Středočeský kraj 2:2
Tým si sice v turnaji nevede příliš dobře, kluci si ale z „olympiády“ odvezou určitě mnoho nových zkušeností a zážitků. Děkujeme za reprezentaci Zlínského kraje.
"O víkendu nás čekala dvě utkání na hřištích soupeřů v Uherském Brodě a Zlíně. Oba zápasy se nesly z naší strany ve stejném duchu, spousta neproměněných šancí a hlavně zbytečná nedisciplinovanost.V Uherském Brodě jsme celý zápas dotahovali, ještě deset minut před koncem jsme prohrávali 5:2, ale výborným finišem se nám podařilo vyrovnat a při troše štěstí jsme mohli i vyhrát. Nicméně remíza byla určitě spravedlivá.
Ve Zlíně jsme sehráli dvě třetiny vyrovnaný zápas, pak jsme naprosto zbytečně začali diskutovat s rozhodčím a faulovat… Výsledek? Sedm vyloučených a skóre 3:0! Že nesmíme být vylučovaní jsme zdůrazňovali jak před zápasem, tak znova před poslední třetinou, jenže někteří hráči to zjevně nepochopili.
Musíme se z toho do dalších zápasů poučit, nicméně musíme kluky i pochválit, že zápas v Brodě za nepříznivého stavu nezabalili a dokázali vyrovnat.“
Roman Němčický a Stanislav Veselý, trenéři starších žáků
HC SPARTAK Uherský Brod – HOKEJ Uherský Ostroh 5:5 (2:1, 1:1, 2:3)
Góly: Nevídal Dom. 2, Straka, Němčický, Šácha
Asistence: Němčický, Nevídal Dom., Čermák
PSG Zlín – HOKEJ Uherský Ostroh 8:4 (1:1, 4:3, 3:0)
Góly: Nevídal Dom.2, Straka, Veselý Bo.
Asistence: Němčický 2, Veselý Br., Ludvík
Sestava UO:
Nevídal Dan (Vopravil L.) – Ivan D., Štulc J., Stýblo J., Jakeš V., Čermák B., Veselý Br., Sladký M. – Skočík D., Ludvík Š., Veselý Bo. – Nevídal Dom., Němčický V., Straka Š. – Šácha J., Břečka V.