Středeční odpoledne 19. září patřilo na zimním stadionu v Uherském Ostrohu tradiční náborové akci v rámci projektu hokejového svazu „Týden hokeje“. Úspěšná akce se u nás konala již počtvrté, a i tentokrát přitáhla poměrně velké množství zájemců o lední hokej. Přes krásné letní počasí si na ostrožský zimák našlo cestu 22 nově registrovaných zájemců o lední hokej, které doplnilo 12 dětí, které se již zúčastnilo akce dříve.
Dvojhodinový program začal nezbytnou registrací, kde děti obdržely dárkové tašky s hlavním dárkem, jímž byl hokejový reprezentační dres, na který si mohly ihned napsat své jméno. Pro převlékání a přípravu na led byly nachystány dvě kabiny a mezitím se všichni mohli podívat na vzorový trénink hokejové přípravky, který probíhal na ledové ploše.
Následně byla provedena v hlavní kabině desetiminutová video prezentace, během níž bylo rodičům vysvětleno proč a jak začít hrát hokej a hlavně, že lední hokej není na místní klubové úrovni ekonomicky náročný a pro všechny by měl být hlavně smysluplnou zábavou.
Na rolbou nažehlený led se šlo po nezbytném zkontrolování sportovní výbavy. Zde na děti čekalo dvanáct klubových trenérů a dalších malých pomocníků z řad hokejové přípravky. Samotný program na ledě provázela na jednotlivých stanovištích spousta zábavy, her a dovednostních cvičení s hokejkou a pukem. Všichni se mohli opravdu vydovádět, hlavně při různých slalomech, honičkách, střelbě na hokejové brankáře, či při samotném hraní minihokeje, kde si každý mohl vyzkoušet, jaké je to být opravdovým hokejistou.
Závěrečné společné fotografování a předávání zlatých medailí za účast bylo tou nejhezčí tečkou za povedenou akcí. Rozzářené oči všech dětí nám potvrzovaly správnost konání takových rozvojových sportovních projektů.
Tímto by náš hokejový klub HOKEJ Uherský Ostroh rád poděkoval všem zúčastněným a určitě se budeme všichni těšit na další setkání zejména na trénincích naší Brusličky – školky bruslení a hokejové minipřípravky, která probíhá pravidelně každou sobotu ráno.
Všechny fotografie najdete na našem Facebooku: ZDE
Ve středu 19.9. v 17:00 budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou. HOKEJ Uherský Ostroh ve spolupráci s Českým hokejem pořádá na zimním stadionu akci v rámci Týdne hokeje. Kromě zážitku v podobě prvních krůčků na ledě si každé dítě navíc s sebou domů odnese zajímavý hokejový dárek. Přijďte si vyzkoušet lední hokej a zažijte spoustu zábavy!
Sobotní den 25. srpna patřil na zimním stadionu klubu HK Havrani v Piešťanech ostrožským hokejistům. Velmi složitě seskládané společné mužstvo dorostu a juniorů sem zavítalo na Memoriál Michala Augustína a postupně se utkalo se třemi soupeři. Deset hráčů do pole a dva brankáři hájili naše barvy, pod vedením trenéra Mirka Maluška, tak úspěšně, že celý turnaj vyhráli.