FOTO: Marek Příleský

FOTO: Marek Příleský

Netradičně ve čtvrtek nastoupili Ostrožané do prvního utkání v roce 2022. Na programu krajské ligy bylo 17. kolo proti kvalitním Boskovicím. Celé utkání jsme měli pod kontrolou, radujeme se z výhry 9:2 a dalších tří bodů do tabulky.

První třetina začala ve vysokém tempu a divákům se musela určitě líbit. Do poloviny však nepřinesla žádnou branku, dokonce ani po nařízeném trestném střílení, když za hákování hostů dostal šanci otevřít skóre Filip Stránský. O dvě minuty později vše napravil, když se prosadil při první akci druhé lajny – 0:1. Ve 12. minutě se trefil Pavel Flora a ve 14. minutě navýšil na 3:0 Kuba Zalubil. Po první třetině tak mohli být všichni na zimáku spokojeni, mnozí po úvodních částech z předešlých zápasů, kdy se moc nedařilo, i příjemně překvapeni.
Druhá třetina přinesla stejný výsledek jako ta první. V 28. minutě přidal svůj druhý gól v zápase Pavel Flora, využil početní výhodu 5/3 a potrestal tak hosty za podrážení od brankáře. V 31. minutě jsme museli ubránit dvouminutové oslabení. Boskovice výhodu nevyužili a ve vlastní přesilovce dokonce obdrželi další branku – trefil se Víťa Mika, 5:0. Po páté brance došlo ke střídání v brance hostů, Marka Huzlíka nahradil Tomáš Alexa. Ten se ani nestihl pořádně zahřát a musel lovit ze sítě další puk. Po krásné akci druhého útoku vstřelil třetí branku v zápase Pavel Flora, připsal si tak hattrick – 6:0.
Třetí třetinu zahájili hosté ve 42. minutě první brankou, Jan Hasoň po samostatné akci snížil na 6:1. To však nikoho neznepokojilo, hru jsme měli pod kontrolou. Navíc v 45. minutě jsme získali na 5 minut výhodu 5/4, když za hrubost odešel do kabin s trestem do konce utkání boskovický Martin Korvas. Výhodu využil v 46. minutě Erik Juračka a zvýšil náskok opět o 6 branek na 7:1. V 50. minutě přidal osmou branku Petr Flora. Někteří už mohli pomýšlet na dvouciferný výsledek. V 56. minutě se podařilo hostům využít početní výhodu za naše podrážení a upravili stav na 8:2. Poslední branku vsítil v 59. minutě Lumír Galuška a konečné skóre zápasu o druhé místo se zastavilo v poměru 9:2.
Boskovicím jsme vrátili porážku z 3. kola, kdy jsme na ledě soupeře podlehli 5:1, a musíme se poctivě připravit na další zápas, který nás čeká už v sobotu 8. 1. na velkém ledě břeclavských lvů. Budeme moc rádi, když přijedete HOKEJ OSTROH podpořit! Utkání startuje v 17:00.
OHLAS TRENÉRA (Ivan Klauda – UO):
Porazit Boskovice takovým rozdílem určitě moc těší, ale nesmíme vítězství přeceňovat. Soupeř nepřijel v kompletní sestavě a na jeho hře to bylo znát. Po Vánocích se už “tradičně“ začínáme připravovat na play-off, proto se i malinko měnil systém naší hry. Snažíme se jako trenéři nabádat hráče na 100% plnění a v zápase byly změny už vidět. Pokud předvedenou hru potvrdíme, a ještě vylepšíme v sobotu v Břeclavi, tak jsme na správné cestě splnit si náš společný cíl, který je letos opět jasný.
HOKEJ Uherský Ostroh vs. SKMB Boskovice 9:2 (3:0, 3:0, 3:2)
Sestava UO: M. Šurý (Peprník M.) — D. Rauš, Š. Vaněk, K. Man, T. Andrýsek, R. Kučera — L. Galuška, P. Flora, F. Stránský, V. Mika, E. Juračka, P. Flora, J. Zalubil, O. Klauda, A. Rusňák, F. Fuga, M. Rauš, L. Zalubil
Sestava BOS: M. Huzlík, T. Alexa — P. Strýček, M. Korvas, L. Rosendorf, F. Krejčiřík, J. Pekr — L. Kaukič, J. Hasoň, K. Benýšek, D. Plitko, L. Šmíd, P. Jurča, T. Buhaj, Č. Sekanina, F. Ondráček, J. Boček
Branky: 11. Stránský (Rauš, Galuška) - 12. Flora (Galuška) - 14. Zalubil (Rauš, Mika) - 28. Flora (Rauš, Stránský) - 33. Mika (Vaněk) - 34. Flora (Stránský, Galuška) - 46. Juračka (Galuška, Rauš) - 50. Flora (Klauda) - 59. Galuška (Rauš, Mika) - 42. Hasoň - 56. Kaukič (Benýšek)
Vyloučení: 7:8 (+ OK–hrubost–Boskovice; TS-hákování-Boskovice)
Rozhodčí: Viktor Schenel — Miroslav Olšar, Kamila Smetková
V 16. kole krajské ligy utrpěli muži třetí porážku v sezóně. Před Vánoci se tak mohou z výhry 7:4 radovat domácí Dynamiters Blansko HK.

První náznak, že v sobotu nebude všechno podle plánu, proběhl už na začátku naší cesty, když jsme na zimáku zapomněli našeho kapitána a museli se pro něj po několika kilometrech vracet zpět. Mimo jiné jsme opět nastoupili v červených dresech, které velké štěstí zatím rozhodně nepřináší. Domácí tým se dostal do vedení ve 12. minutě. V 18. odpověděl svou trefou David Rauš při přesilovce 5/3 a srovnal stav na 1:1. První třetina tak nabídla jen dvě branky a šanci začít zápas znova.
Ve druhé třetině jsme začali s výhodou 5/4 kvůli nedovolenému bránění ze strany Blanska, využít jsme ji nedokázali. Ve 29. minutě se domácí dostali opět do vedení – 2:1. Ve 35. minutě přišlo oslabení 3/5, naše fauly Blansko potrestalo o minutu později dvěma brankami – stav 4:1. Abychom se udrželi ve hře, museli jsme do konce druhé třetiny vstřelit alespoň jednu branku. Povedlo se v 38. minutě, kdy nabral rychlost Lumír Galuška a po úniku snížil na 4:2.
Do třetí třetiny jsme nastoupili s tím, že zápas dokážeme otočit. Nicméně, jak už z výsledku plyne, nepodařilo se. Blansko hned po 42 vteřinách navýšilo svůj náskok na 5:2. Naše poslední naděje přišla s přesilovkou 5/3 ve 43. minutě. Početní výhodu jsme využili a po brance Radka Kučery snížili na 5:3. Dynamiters si ale dobře rozehraný zápas pohlídali a v 47. minutě přidali ještě další dvě branky. V závěru jsme měli několik šancí, ale ani jedna se nepodařila proměnit, puk se na domácího brankáře lepil jako na magnet. Poslední úprava výsledku, ze které jsme se snad ani nemohli radovat, byla trefa Lukáše Zalubila v poslední minutě.
Všem děkujeme za podporu v roce 2021 a těšíme se na Vás při dalším domácím utkání ve čtvrtek 6. ledna v 18:00 proti SKMB Boskovice.
OHLAS TRENÉRA (Bronislav Klauda – UO)
K utkání jsme přistoupili jak odboráři. V hlavách jsme měli všechno, jenom ne hokej. Za poslední dva zápasy jsme obdrželi 13 branek. To je opravdu hodně. Kluci si musí uvědomit, že hokej se hraje i dozadu. Je potřeba potrénovat a připravit se na domácí zápas s Boskovicemi. Přeji všem přátelům našeho hokeje klidné a krásné Vánoce.
Dynamiters Blansko HK vs. HOKEJ Uherský Ostroh 7:4 (1:1, 3:1, 3:2)
Sestava UO: Šurý M. (Peprník M.) – D. Rauš, R. Kučera, K. Man, I. Klauda - F. Stránský, L. Galuška, L. Zalubil, V. Mika, E. Juračka, A. Rusňák, Pa. Flora, J. Zalubil, M. Rauš, O. Klauda
Sestava BL: J. Külzer — S. Sedláček, M. Antoňů, Z. Němec, M. Pilát, D. Bocián, A. Hussein, L. Miloš, J. Hanzlík, T. Verner — T. Jílek, M. Král, T. Müller, M. Antal, T. Antoňů, V. Malý, H. Grünwald, T. Kubíček, M. Drenčko, J. Šmahel, I. Kuběna
Branky: Antoňů (Malý) - Rauš (Stránský) - Müller (Jílek, Pilát) - Jílek (Antoňů) - Sedláček (Němec) - Galuška (Stránský) - Král (Grünwald, Antal) - Kučera (Stránský) - Král (Antal) - Jílek (Müller, Kubíček) – Zalubil (Mika)
Vyloučení: 9:6
Rozhodčí: Tomáš Šico — Ladislav Hrabal, Jakub Kučera