Druhou polovinu základní části KLM jsme zahájili v 15. kole, kde jsme se střetli s posledním týmem tabulky – TECHNIKA HOCKEY Brno. Očekávané povinné vítězství se nekonalo, většinu zápasu jsme dotahovali, o vítězství 7:6 musely rozhodovat až samostatné nájezdy.

Ostrožští muži včera nastoupili do zápasu v nových červených alternativních dresech, které bylo nutné nechat vyrobit z důvodu velké podobnosti barevných kombinací s několika ostatními týmy v krajské lize. Jedním z nich je právě brněnská Technika.
Úvodní buly bylo vhozeno přesně v 17:00, o 7 vteřin později se hosté mohli radovat z první branky. V letošní sezóně je to pro nás nejrychleji obdržená branka. Hosté po většinu času první třetiny na ledě dominovali… V 13. minutě přidali ještě druhou branku, do konce první třetiny se už nic nezměnilo – 0:2.
Druhá třetina přinesla opravdu velkou přestřelku, padlo celkem 7 branek. Zajímavostí je, že padaly střídavě na obou stranách, hosté vždy dokázali na naši trefu bleskově odpovědět a nezbývalo nic jiného než neustále dotahovat. Nesmíme zapomenout, že jsme měli v druhé části několik vyložených šancí, které mohly ovlivnit vývoj utkání. Po druhé třetině 4:5.
V 47. minutě se podařilo konečně dorovnat, když vsítil Zbyněk Žabčík. Nicméně v 53. minutě přišla pro Ostroh další rána, prosadil se hostující Daniel Hroudný a stav opět 5:6 ve prospěch Techniky. Navíc v 58. minutě obdržel menší trest za sekání Karel Man, část diváků začíná opouštět tribunu a jen málokdo věří, že zvládneme dorovnat. Všechno se ale podařilo zachránit, dokonce ve vlastním oslabení, když v čase 59:09 srovnává Vít Mika na 6:6. Následovalo pětiminutové prodloužení ve formátu 3 na 3. Ani to nerozhodlo a po úpravě ledu nás čekaly samostatné nájezdy, ve kterých jsme zvítězili jednoznačně 3:0.
Poslední utkání před vánoční pauzou odehraje HOKEJ OSTROH v sobotu 18. prosince od 17:00 v Blansku. Budeme rádi, když nás přijedete podpořit!
OHLAS TRENÉRA (Ivan Klauda – UO):
Zápas, který jako trenér nechcete zažít, ale naopak pro diváka, který chcete vidět. Celý zápas od 7 vteřiny prohráváme, abychom ho v úplném závěru, a ještě ve čtyřech, vyrovnali a na nájezdy otočili. Dostat doma 6 branek je hokejově nepřípustné, bohužel stalo se. První dva kontakty s pukem a dvakrát namažeme, zřejmě chyby způsobené novým červeným dresem, kdy naopak soupeř hrál v našich barvách, jinak to není možné pochopit. Zápas jako na houpačce, nahoru a dolů, kdy neplníme obranné povinnosti podle pokynů, ale taky když soupeře přehráváme, tak nedáváme ani tutové šance. Z celkového hlediska soupeř nebyl lepším týmem, dal 6 branek, na které jsme většinou nahráli. Hodně pozitivní je obrat, který se nám povedl a potvrzení si, že je potřeba si neustále věřit a hrát do úplného konce. To, co předvedl v závěru a oslabení náš brankář „Šurda“, jak dokázal vybruslit mezi třemi hráči a nahrát „Migasovi“, který šanci dokázal nádherně proměnit, byla ukázková akce, kvůli které chodí lidi na hokej. Nicméně obrat nebyl jen díky této krásné akci, ale díky všem hráčům, kteří se na něm nadřeli a taky těm, kteří se na led nedostali, ale i tak věřili a ostatní hráče povzbuzovali. Zápas jsme nakonec zaslouženě vyhráli, samozřejmě jsme rádi. Na druhou stranu jsme udělali i spoustu chyb, na tom musíme zapracovat. Hlavně naše třetí lajna se musí dostat do pohody, hru zjednodušit a být plnohodnotnou oporou našeho týmu. Kluci na to určitě mají, jen si vše musí ještě sednout a více si věřit... Děkujeme všem divákům, co nás přišli podpořit, i díky nim jsme zápas zvládli otočit.
HOKEJ Uherský Ostroh vs. TECHNIKA HOCKEY Brno 7:6 sn. (0:2, 4:3, 2:1)
Sestava UO: Šurý M. (Peprník M.) – Z. Žabčík, D. Rauš, R. Kučera, Š. Vaněk, K. Man, T. Andrýsek, V. Mika, L. Zalubil, E. Juračka, Pa. Flora, L. Galuška, J. Zalubil, Pe. Flora, M. Rauš, A. Rusňák, O. Klauda
Sestava THB: J. Nešpůrek — Dobiáš, Úlehla, Šujan, Buchal, Pospíšil, Rafaj, Strakoš, Hroudný, Račický, Lajoš, Karpíšek, Bednář, Sokolík, Kůst, Kazlepka
Branky domácí: Mika (Galuška, Žabčík) – Flora Pa. (Rauš D.) – Mika - Galuška (Rauš) - Žabčík (Rauš M., Flora Pe.) - Mika (Šurý, Kučera); SN: Žabčík – Mika – Zalubil J.
Branky hosté: Strakoš - Lajoš (Úlehla) - Strakoš (Karpíšek, Bednář) - Strakoš (Dobiáš) - Račický (Hroudný) - Hroudný
Vyloučení: 4:4
Rozhodčí: František Held – Adam Babulík, Kamila Smetková

Utkání mělo zpočátku velmi vlažné tempo, tento styl hry ale přerušilo ve 4. minutě vypadlé plexisklo. Něž bylo údržbou hradišťského zimáku opraveno, uběhlo asi 15 minut, hráči odešli do kabin a dá se říct, že utkání opravdu začalo až po odstranění tohoto problému. Ostrožané se hned na začátku dostali do přečíslení 2 na 1, branka nepadla, zato na druhé straně jsme mohli sledovat první akci domácích, kterou proměňuje útočník Němec a otevírá skóre. Až do 9. minuty se střídaly šance na obou stranách, potom vstřelil vyrovnávací branku náš kapitán David Rauš. Ve 14. minutě získáváme první přesilovku, všichni doufají, že padne gól a dostaneme se do vedení. Místo toho se domácím podařilo několikrát vyhodit puk z obraného pásma a naši první slušnou akci zakončilo postavení útočícího hráče v brankovišti. První třetina končí za vyrovnaného stavu 1:1.
Hned ve startu druhé třetiny navýšili domácí svůj náskok, když po nahrávce Kršjaka vstřelil druhou branku domácích opět hradišťský Němec. V polovině druhé části skórují domácí ještě potřetí. Stav 3:1 už vypadal opravdu strašidelně. V 32. minutě domácí obdrželi menší trest za podrážení, toho využívá podruhé v zápase David Rauš a snižuje na 3:2. Druhá třetina ještě nabídla několik šancí na obou stranách, ale žádná změna stavu nenastala.