V neděli je na programu souboj lídrů krajské ligy. Do Uherského Ostrohu přijede Prostějov s velmi silným týmem a ambicemi na postup do 2. ligy. Fanoušci mohou očekávat atraktivní střet prvního a druhého celku soutěže.
V neděli přijede Prostějov k souboji prvního a druhého týmu krajské ligy. Utkání 20. kola krajské ligy mužů startuje na zimním stadionu v Uherském Ostrohu v 17:00.Prostějov je lídrem soutěže. Aktuálně vede tabulku ligy s dostatečným náskokem šesti bodů. Nedělní utkání proto nemůže pořadí týmů nijak změnit. Buď se tabulkový rozdíl mezi prvním a druhým týmem stáhne, nebo se zvýší.
Prostějov je bezkonkurenční v počtu vstřelených branek. Od začátku sezóny nastřílel do sítě soupeřů 146 gólů, což je v průměru téměř 8 gólů na zápas. Nejvyšší vítězství si připsal lídr soutěže v Rosicích. Tamní tým HC Zastávka porazil těžko uvěřitelným výsledkem 16:2. Tým Uherského Ostrohu vstřelil pouze 92 gólů. Prostějov je taky nejúspěšnější z ligy v přesilovkách a oslabeních. Statistiku počtu obdržených branek vede naopak Uherský Ostroh. Za 19 zápasů prošlo za záda ostrožských golmanů jen 41 gólů.
Nejproduktivnějším hráčem Prostějova je Matěj Zabloudil. Sedmadvacetiletý útočník, který loni nastupoval ve druholigovém Vyškově, vede bodování krajské ligy se ziskem 55 bodů (21+34). Druhý v bodování týmu i celé soutěže je pětadvacetiletý David Štefka (26+19), útočník nastupující ve 2. lize i v současné sezóně u týmu HK Nový Jičín. Třetí příčka bodování patří Adamu Popelkovi (4+31). Čtyřiadvacetiletý útočník, který do Prostějova přešel podobně jako další hráči z Vyškově, nevyniká ve vstřelených gólem, ale hlavně v asistencích. Do první desítky žebříčku krajské ligy se ještě probojoval zkušený Lubomír Korhoň (19+14), Jakub Čuřík (9+22) a Zdeněk Zabloudil (6+18). Uherský Ostroh reprezentuje v první desítce nejproduktivnějších hráčů Vít Mika (13+15) a Matěj Halík (11+14).
Vzájemně se vedoucí týmy krajské ligy střetly v současné sezóně dvakrát. První utkání v Uherském Ostrohu se rozhodovalo až v samostatných nájezdech, kde si připsal poslední trefu Vít Mika (4:3 sn.). Druhý listopadový duel proběhl v Prostějově. Vedení se nejdřív ujal ostrožský tým, následovalo několik vyloučení, které výrazně rozkouskovalo hru a Prostějov v přesilovkách vyrovnal. V utkání potom těsně zvítězil domácí tým (6:5). Vzájemná bilance je tedy 1:1 na zápasy. Fanoušci mohou v neděli v Uherském Ostrohu očekávat atraktivní souboj dvou nejsilnějších celků a dvou největších adeptů na mistrovský titul v lize.
Delegovaní rozhodčí jsou Jakub Šmíd - Adam Škach a Marek Šiška.
Úvodní část prvního utkání nového roku nenabídlo žádný gól. Největší šanci otevřít skóre zaznamenal domácí tým v poslední minutě první třetiny. Hosté totiž faulovali a svým nesportovním chováním nabídli hned dvojnásobnou přesilovku. Ta ale zůstala bez využití.
Skóre utkání otevřeli až v 30. minutě hosté. V polovině hrací doby se prosadil dorážkou Lukáš Lysák - 0:1. O vyrovnání Uherského Ostrohu se postaral v 32. minutě Matěj Halík další dorážkou - 1:1. Necelou minutu po prvním gólu skóroval za domácí i kapitán Filip Stránský, opět díky dorážce - 2:1. Na dvoubrankový náskok ještě navýšil v 39. minutě Jakub Zalubil. Nejdřív vyhrál buly po zakázaném uvolnění, potom zpracoval přihrávku v mezikruží a potřetí překonal hostujícího gólmana Čadu - 3:1. Ve stejném čase proběhlo střídání gólmanů na straně hostů. Do brány nastoupil Petr Kučera. Druhá třetina skončila pro domácí tým příznivým výsledkem 3:1.
Se startem závěrečné části zápasu se do brankoviště Brumova vrátil startující gólman Čada. Po krátké přestávce ve druhé třetině už za svá záda nepustil jediný gól. V 56. minutě hlavní rozhodčí podruhé v utkání vylučoval na domácí straně. Brumov využil přesilovku k vyzkoušení hry bez brankáře. Tento tah se rivalovi z Valašska vyplatil. V 58. minutě totiž snížil hostující manko Jakub Vaněk rychlou střelou od modré čáry - 2:3. Power-play hosté vyzkoušeli ještě v posledních vteřinách. Na vyrovnání to už ale nestačilo a podobný scénář jako v posledním domácím utkání s Brumovem se nekonal.
"Utkání nebylo z naší strany nějak kvalitní či pohledné, ale jsme rádi za tři body. Škoda, že jsme neproměnili další šance, vypadalo by to jinak. Zápas jsme mohli rozhodnout daleko dřív. Soupeř z toho v závěru udělal drama, ale hlavní je, že jsme to zvládli. Kluci se po vánočních svátcích spíše hledali, protože jsme toho moc nenatrénovali. Brumov musím pochválit. Hrál dobře, organizovaně. My jsme začali na čtyři lajny. Chtěli jsme soupeře napadat, vynutit si tlak, což se nepovedlo, a tak jsme po první třetině stáhli sestavu na tři pětky. Naše hra se ve druhé třetině zvedla, dali jsme i góly. Místo toho, abychom dali na 4:1 a pohodě si to dohráli, jsme v závěru inkasovali. O výsledek jsem ale obavy neměl. Příští týden nás ale čeká jiný soupeř, bude to odlišný zápas. Prostějov bude hrát otevřený hokej, pro diváky to může být velmi zajímavé utkání. Musíme se na to připravit a dotrénovat vánoční deficit."
Dvoutýdenní vánoční přestávka je u konce. Ostrožský A-tým znovu vkročí na led v neděli 4. ledna 2026 proti Brumovu-Bylnici. Utkání 19. kola Krajské ligy mužů jižní Moravy a Zlína odstartuje na zimním stadionu v Uherském Ostrohu v 17:00.