Advent v Uherském Ostrohu zahájí utkání A-týmu proti Boskovicím. Duel se soupeřem, který se letos na ostrožské půdě jako jediný ještě nepředstavil, startuje na zimním stadionu v 17:00.
Krajská liga mužů pokračuje v neděli v Uherském Ostrohu. Od 17:00 startuje na zimním stadionu v Uherském Ostrohu 14. kolo základní části. Ostrožskému publiku se poprvé v sezóně představí tým HC Boskovice, jediný soupeř, který na naši půdu letos ještě nezavítal.
Boskovice aktuálně obsazují předposlední příčku tabulky. Na sedmém místě se drží s 11 body už několik kol (skóre 32:61). V předchozím kole náš nedělní soupeř stál. Utkání s Břeclaví bylo odloženo. Poslední zápas tak odehrál tým 17. listopadu proti druhým Boskovicím. V ojedinělém městském derby "zelené" Boskovice podruhé v sezóně zvítězily. Nejprve vedl soupeř SKMB Boskovice 3:1, v posledních deseti minutách ale rival dokázal srovnat a v prodloužení rozhodnout ve svůj prospěch (3:4 pp.). Před derby "zelené" Boskovice naopak zaznamenaly sérii šesti prohraných utkání v řadě.
Nejproduktivnějším hráčem jihomoravského týmu je Zbyněk Straka. Za 6 odehraných zápasů posbíral 7 gólů a dvě asistence. V rámci bodování celé ligy mu patří 39. příčka.
Poslední vzájemný duel skončil jednoznačným výsledkem. V říjnovém 7. kole A-tým v Boskovicích zvítězil 10:1. Výsledek byl jednoznačný, ale v první třetině to nebylo až tak jednoduché. Postupně se ale projevovala efektivita v zakončení a utkání následně nabralo jednoznačný spád.
HLAVNÍ TRENÉR JIŘÍ ŠOLC:
"Boskovice v poslední době nemají dobré výsledky, nicméně určitě soupeře nepodceníme a k utkání přistupujeme stejně jako k minulému utkání s lídrem z Prostějova. Nechceme ztrácet další body. Minulý výsledek vzájemného duelu je jednoznačný, ale vítězství se tam nerodilo zas tak lehce. Projevila se hlavně efektivita v zakončení a to, že jsme celých 60 minut zodpovědně plnili náš koncept. Nedělní soupeř může být nepříjemný. Věřím, že budeme zodpovědní a potom znovu úspěšní. Těšíme se na naše fanoušky, doma jsme nehráli delší dobu."Delegovaní rozhodčí na nedělní utkání jsou Patrik Řehoř - David Holeš a Jakub Partyka.
Lepší vstup do utkání zaznamenal Uherský Ostroh. Skóre otevřel v 6. minutě ve vlastním oslabení Martin Peterka, když tečoval střelu Matěje Halíka v přečíslení - 0:1. Krátce po vypršení prvního trestu hlavní rozhodčí vylučoval na ostrožské straně znovu. Ani ve druhém oslabení se Prostějov nedostával do vyložených šancí, naopak vzniklo další přečíslení a prostějovský gólman Micka musel zasahovat. Vedení Uherského Ostrohu navýšil v 15. minutě Matěj Halík střelou z pravého kruhu při přesilovce - 0:2. Do konce první třetiny se stav nezměnil.
Krátce po startu první třetiny Prostějov získal početní výhodu 5/3. Domácí přesilovku využil v 24. minutě Matěj Mikulík střelou od modré čáry - 1:2. O srovnání stavu se postaral v 27. minutě při další prostějovské přesilovce Jan Štefka - 2:2. O minutu později převedl vedení na stranu soupeře Petr Kolouch trefou při hře 3 na 3 - 3:2. V 30. minutě znovu srovnal stav utkání ostrožský kapitán Filip Stránský při hře ve čtyřech - 3:3. O odpověď Prostějova se postaral za necelou minutu Vítězslav Beutl a využil tak další domácí přesilovku - 4:3.V 38. minutě Jan Štefka svou druhou trefou v utkání zajistil soupeři dvoubrankový náskok - 5:3. Druhá třetina skončila jednoznačným výsledkem pro domácí v poměru 5:1.
Charitativní utkání MOVEMBER GAME v Prostějově podpořilo Oddělení klinické onkologie Nemocnice AGEL v Prostějově částkou 36 210 Kč. Na výtěžku utkání se podílel částkou 12 000 Kč HOKEJ Uherský Ostroh. Děkujeme klubu SK Prostějov 1913 za iniciativu podpory prevence a zdraví a vzájemnou spolupráci při přípravě utkání.
"Těšili jsme se na atraktivní utkání. Kluky musím pochválit za bojovnost a nasazení. Do Prostějova jsme neodjeli v optimální sestavě kvůli nemocem a zraněním. V průběhu zápasu jsme navíc ještě dva hráče ztratili. Kluci přesto odvedli maximální zodpovědný výkon, semkli se, nezabalili to ani za nepříznivého stavu 6:3 a hráli až do konce. Rozhodla druhá třetina, kterou ovlivnil velký počet vyloučení na obou stranách, byť to nebylo vůbec vyhrocené utkání. Prostějov je velmi silný a kvalitní soupeř, takže v přesilovkách byl úspěšný. Při hře v plném počtu jsme ale byli kompaktnějším týmem. Klukům patří obdiv a poděkování."
V neděli jedeme do Prostějova k dalšímu souboji o první místo tabulky. Šlágr 13. kola Krajské ligy mužů jižní Moravy a Zlína startuje na zimním stadionu v Prostějově v 17:00.