Tradiční náborová akce Pojď hrát hokej, proběhla ve středu 22. ledna na zimním stadionu v Uherském Ostrohu. Nejprve na všechny příchozí čekala úvodní registrace, kde děti obdržely reprezentační dres, svazový náramek a drobné dárky. Poté kluci i holky v doprovodu rodičů zavítali na první stanoviště, kde si vyzkoušeli střelbu na branku. Dále se mohli všichni účastníci podívat na ukázkový trénink přípravek, který probíhal na ledě během úvodní části akce.
Následně byla v hlavní šatně představena krátká video prezentace, kdy a jak začít s prvními krůčky dětí na bruslích, podpoře klubů za strany Českého hokeje a přijatelné finanční náročnosti hraní hokeje v našich klubových podmínkách.
Po nezbytném obutí bruslí, helem a rukavic se všichni účastníci přesunuli na rolbou nažehlenou ledovou plochu, kde na ně čekal zábavný program pod vedením dvanácti trenérů, doplněných o pomocníky z řad ostrožské mládeže. Budoucí malí hokejisté si vyzkoušeli různé hokejové dovednosti, například základy obratnostního bruslení, driblink s kotoučem, střelbu na brankáře, zabavili se při připravených soutěžích a dokonce si zahráli první hokejový zápas. Úplným začátečníkům se v bezpečné zóně věnovali zkušení kluboví trenéři, kteří doprovázejícím rodičům vysvětlili, jak správně učit děti bruslit. I tady si děti užili při doprovodných hrách spoustu zábavy.
Závěrečné předávání medailí a nezbytné společné focení uzavřelo sedmý ročník úspěšné náborové kampaně Pojď hrát hokej.
Akce se zúčastnilo 41 nově registrovaných dětí, ke kterým se přidalo 7 dětí z minulých akcí.
Tímto bych chtěl poděkovat všem trenérům i mládežnickým hráčům HOKEJ Uherský Ostroh, kteří nám přišli pomoct a ukázali dětem hokej z blízka. Jsme velmi spokojeni s účastí i zájmem dětí a zvláště rodičů o sportovní aktivity, které náš hokejový klub nabízí.
Na akci „POJĎ HRÁT HOKEJ“ navazuje náš výukový program bruslení, který nese název BRUSLIČKA, kde se děti učí základům bruslení a můžou si užít spoustu her a legrace. Ta probíhá každou sobotu od 9:00 hodin.
Bližší informace získáte u vedení HOKEJ Uherský Ostroh a také na našem webu: www.hokejostroh.cz
Další fotky z akce na našem Facebooku ZDE
V zasněženou neděli 19.ledna naše 4 .a 5. třídy cestovaly k mistrovskému utkání do Brumova. Nejprve nastoupily 4 třídy. U týmu „A“ naši kluci pospávali, někteří se zbavovali puků pořádně si nenahráli a tak bylo jasné, do jakého konce zápas směřuje. Až v poslední třetině jsme se dostali do tempa a začali používat dovednosti, které umíme. Bohužel je škoda, že je to již několikáté utkání, kdy kluci začnou hrát až třetí třetinu. Pokud tým nebude hrát naplno od první minuty, jen těžko budeme v zápasech výsledkově lepší. Tak snad se příští týden ukážeme v lepším světle doma se Zlínem.
Mladší i starší žáci sehráli o víkendu dvě utkání. Doma hostili Bobry z Valašského Meziříčí a v neděli zajížděli do Kroměříže. V obou utkáních jsme potvrdili dobrou herní pohodu a střeleckou formu. Oba týmy své soupeře jasně přehrály a hráči si s chutí zastříleli. Starší zaznamenali 23 branek a mladší svým soupeřům nasázeli dokonce gólů třicet!