Start do soutěže mužů se vydařil, urvali jsme dvě vítězství

rosice18 1

Krajská liga mužů má za sebou dvě kola a ostrožští hokejisté dokázali v obou zápasech bodovat naplno. V prvním domácím zápase se přes aktivního a důraznéhoho soupeře z Rosic protrápili k vítězství 3 : 1, když nejvíce vázlo úspěšné zakončování střeleckých šancí a proměňování nabídnutých přesilovek. Druhé venkovní utkání v Blansku přineslo z naší strany daleko lepší hokej a po celoplošné nátlakové hře a kompaktním týmovém výkonu jsme slavili naprosto zasloužené vítězství 2 : 7.

Vstup do nového ročníku soutěží je pro každé mužstvo vždy velice důležitý. Letos nám los nabídl soupeře, který v minulosti náš tým dokázal většinou porazit. Štiky z Rosic loni skončily na posledním místě a nyní chtěly své postavení určitě vylepšit.

Proto naskočili do zápasu zcela bez bázně a od prvních minut důsledně bránili střední pásmo a svou obrannou modrou. Hráli důrazný až zarputilý hokej, což naší kombinační hře moc nevyhovovalo. Navíc jim zezadu dobře kryl záda brankář Huzlík. První branka tak padla až v 15. minutě z hole Flipa Stránského, ale žádné brankové hody neodstartovala. Spíš naopak, trápili jsme se v přechodu do útočného pásma a hlavně vázla přesnost a dúraz v zakončení, takže spousta šancí nebyla zrealizována.

Ve druhém dějství sice ve 25. minutě Lumír Galuška perfektně zakončil souhru druhého útoku, ale soupeř reagoval ve 29. minutě snížením z hole Kůsta a bylo to 2 : 1. Rosičtí během druhé třetiny hodně přitvrdili, což odnesl domácí obránce Zbyněk Žabčík, který měl po tvrdém ataku soupeře uražené zuby. Trestná lavice se na straně hostí hodně zaplnila a ve 39. minutě uspěl kapitán Vilda Galuška a zvýšil na 3 : 1.

Poslední pasáž byla z naší strany hodně kostrbatá. Opět jsme neproměnili několik gólových šancí, hlavně při přesilovce 5 na 3 a díky tomu se bojující soupeř držel na dostřel. V dalším průběhu třetiny již další branka nepadla a po zaznění závěrečné sirény jsme mohli zvednout ruce na znamení prvního vítězství v novém ročníku soutěže Krajské ligy mužů.

HOKEJ Uherský Ostroh - HC Štika Rosice  3 : 1 (1 : 0, 2 : 1, 0 : 0)

Branky a nahrávky: 15. Stránský ( Pavel Flora), 25. Lumír Galuška (Stránský), 39. Galuška Vilém (Kučera, Mika) – 29. Kůst (Polzer)

Rozhodčí: Blaha - Hubáček, Šmíd

Vyloučení: 4:10, navíc 10´OT Krobauer (RO)

Využití: 0:0   V oslabení: 0:0

Střely na branku: 34:26

Sestava HOKEJ Uherský Ostroh: Valúch (Lekeš) - Beneš, Žabčík, Rauš D., Nevídal, Stuchlík, Andrýsek, Mika, Galuška V., Kučera, Galuška L., Flora Petr, Stránský, Rauš M., Zalubil, Flora Petr. Trenéři: Valúch, Miklík

42354056 2659553830737107 5600293039340781568 nV prvním letošním venkovním zápase jsme zajížděli do Blanska. Soupeř v prvním kole sympaticky vzdoroval silnému Velmezu, kde prohrál pouze o dvě branky. Tak nás čekal určitě silnější sok než Rosice.  A bylo to vidět hned v úvodu, kdy dokázal využít svoji druhou šanci a Novosad v 7. minutě pokořil ostrožského brankáře Lekeše, 1 : 0. Naše odpověď byla hodně rychlá. V 10. minutě našlápl Pavel Flora, projel do třetiny domácích, kde byl tvrdě atakován domácím obráncem a oba upadli, Pavel se však dokázal bleskurychle zvednout, sebral znovu puk a svou střelou propálil Šenka, je vyrovnáno 1 : 1. Blansko bylo dále aktivní a snažilo se strhnout vedení na svou stranu, ale konsolidovaná obrana hostí a bezchybný brankář Jan Lekeš všechny pokusy domácích s jistotou ubránili. Změna skóre tak přišla v 15. minutě, kdy Stránský našel Kučeru před brankou a hostující hráč překonal Šenka. Rázem jsme vedli 1 : 2. V závěru třetiny jsme hráli přesilovku 5 na 3, bohužel bez kýženého úspěchu.

Vstup do druhé části nám vyšel na jedničku. Hned v 21. minutě se prosadil přesnou střelou ostrožský snajpr Vít Mika a navýšil vedení svého týmu na rozdíl dvou branek, 1 : 3. Těsně před polovinou delu se vydařila další naše akce. Michal Stuchlík tvrdě vypáli na Šenka, jenž pouze vyrazil a na následnou dorážku Beneše už byl příliš krátký. Vedeme 1 : 4 a nyní hrajeme fakt dobře. Šenk po čtvrtém gólu opustil brankoviště a na jeho místo se postavil Jarmil Vlach a hned musel čelit samostatnému nájezdu Víta Miky, který dokázal bravurně zlikvidovat. Domácí se snažili několika střeleckými pokusy změnit stav, ale brankář Lekeš se činil.

Závěrečnou pasáž hry zahájilo Blansko dobře a necelé tři minuty po jejím zahájení přišlo domácí snížení. Jakubec našel v dobré pozici Šálu a ten svou pozici proměnil přesnou střelou k pravé tyči, 2 : 4. Na obdrženou branku jsme znovu rychle odpověděli. Za necelé tři minuty se dostal puk k Lumíru Galuškovi. Ten se v dobré pozici nemýlil a zvýšil opět na rozdíl tří branek. Ostrožané pokračovali v aktivní hře, chvílemi si vytvářeli drtivý tlak a jen díky domácímu gólmanu Vlachovi skóre nerostlo raketovým tempem. V 51. minutě už však ani domácí brankář nedokázal odolat střele Pavla Flory a ukazatel skóre se posunul na stav 2 : 6. V poslední minutě ještě pečetil velmi dobrý týmový výkon Vít Mika a dal tak utkání konečnou podobu 2 : 7.

Po velmi dobrém výkonu celého týmu odjíždí ostrožští hokejisté z Blanska se třemi body.

Dynamiters Blansko HK - HOKEJ Uherský Ostroh   2 : 7 (1 : 2, 0 : 2, 1 : 3)

Branky a nahrávky: 7. Novosad (Majola), 43. Šála (Jakubec, Jílek) – 10. Flora Pavel (Rauš David), 16. Kučera (Stránský), 21. Mika, 29. Beneš (Stuchlík), 46. Galuška Lumír (Flora Pavel), 51. Flora Pavel, 60. Mika

Rozhodčí: Grygera - Halás, Prokš

Vyloučení: 8:6

Využití: 0:2   V oslabení: 0:1

Střely na branku: 27:36

Sestava HOKEJ Uherský Ostroh: Lekeš (Šivel) - Kučera, Žabčík, Rauš D., Maršálek, Stuchlík, Andrýsek, Mika, Galuška V., Zalubil L., Galuška L., Flora Pavel, Stránský, Beneš, Zalubil, Rauš M., Flora Petr. Trenéři: Valúch, Miklík