Ostrožané dokázali přehrát také silný Uničov

161224 103118 PeNe 0644Na předehrávku svátečního 3.kola soutěže přijel do Ostrohu velmi kvalitní celek z Uničova, který v loňské sezóně dokráčel až do finále PLAY OFF, kde podlehl nakonec vítězným Boskovicím.

Snad právě proto začali naši hráči čtvrteční zápas se zbytečně přehnaným respektem a dovolili soupeři převzít v úvodu otěže zápasu. Hosté tak několikrát zahrozili v nebezpečných šancích, ale Viktor Valúch opět prokázal, že je vynikající brankář a proti Uničovu, kde v minulosti chytal druhou ligu, se mu většinou velice daří.

A pak udeřilo na druhé straně. Po zisku kotouče ve středním pásmu jsme podnikli v 9. minutě rychlý protiútok. Lumír Galuška zatáhl po křídle a přesnou přihrávkou našel na mezikruží volného Pavla Floru, jehož projektil přesně trefil levou šibenici. Vedeme 1 : 0. Po úvodní brance jsme pochopili, že se není čeho bát, začali agresivně napadat a tímto dostávali hosty pod časoprostorový tlak. Najednou se zrodilo daleko více šancí a soupeře teď držel svým parádním výkonem hlavně jejich gólman Sedlář. Ten ale neodolal tlaku v závěru naší přesilovky 5 na 3 v 18. minutě, kdy se skrytou střelou trefil pod víko Tomáš Beneš, 2 : 0.

Ve druhé třetině ukazovali Uničovští proč jsou tak kvalitním týmem. Hned v úvodu se dostal do úniku Sršeň, ale Valúch skvěle zlikvidoval. Pak se do několika šancí dostali další soupeřovi hráči, ale Viktor držel. Ve 28. minutě jsme mohli v oslabení navýšit vedení, ale Marek Rauš, po nabídce Toma Beneše našel pouze nachystanou lapačku Sedláře.  Ve 34. minutě ujel opět v oslabení Viťa Mika, jeho střela však orazítkovala pouze spojnici břevna s tyčí...

V závěru ještě dvakrát zahrozili hosté, ale skóre zápasu se ve druhé třetině neměnilo.

Poslední část hry začali lépe domácí, když hned v úvodu zasypali Sedláře sprškou střel a na začátku 43. minuty jsme získali početní výhodu. Přesilovku jsme sehráli mizerně a navíc nám v ní ujel Žajgla a při samostaném nájezdu byl faulován zezadu ostrožským obráncem. Rozhodčí Filip Čech celkem jednoznačně nařídil trestné střílení, kterého se ujala největší hvězda Uničova ostřílený kanonýr Luboš Korhoň. A  penaltu provedl mazácky, když po krásném blafáku zasunul puk do odkryté brány, 2 : 1. Rázem měli hosté kontaktní gól a snažili se vyrovnat. Naši borci však soupeři nedali další šanci na zvrat. Hned dvě minuty nato uvolnil Mika přesnou přihrávkou Vildu Galušku a ten trefil přesně k pravé tyči. Brankář Sedlář se tentokrát za pukem jen ohlédl a ten se třepal v síti, super vedeme 3 : 1.

Ve 48. minutě využil chybné hostující rozehrávky Vít Mika, jenž získal puk před útočnou modrou a následně se prodral kolem obránce, nasadil další kličku uničovskému brankáři a bekhendem cizelérsky zavěsil puk pod víko. Diváci z této parády byli u vytržení a ostrožský kanonýr mohl radostně zvednout ruce nad hlavu, 4 : 1.

Nyní se valily útoky na soupeřovu stranu jako nezadržitelná lavina, střela střídala střelu a hokej lidi bavil. Další nádhernou akci předvedla v 57. minutě první útočná řada. Po parádním kolotoči v útočném pásmu zatáhl puk Žabčík za bránu a milimetrově přesně nahrál najetému Lukašovi Zalubilovi, jenž ještě udělal kličku do protipohybu Sedláře a přidal do opuštěné klece pátou branku.

V závěrečných minutách uspokojení Ostrožané polevili a dovolili hostům kosmetickou úpravu výsledku.Nejdříve Dobrý nahrál před bránu zcela volnému Jaromíru Navrátilovi, kterému se z bezprostřední blízkosti podařilo propasírovat kotouč za Valúcha, 5 : 2.  A v poslední minutě, když hráli hosté dvojnásobnou přesilovku, 11 vteřin před koncem Čuřík tvrdou střelou od modré upravil na konečných 5 : 3.

Ostrožané v utkání s velmi kvalitním soupeřem potvrdili velkou ofenzivní sílu, když soupeře přestříleli 59 : 26 a naprosto zaslouženě zvítězili.

HOKEJ Uherský Ostroh - HC Orli Uničov  5 : 3 (2 : 0, 0 : 0, 3 : 3)

Branky a asistence: 9. Flora ( Galuška Lumír), 18. Beneš (Stuchlík, Rauš Marek),  46. Galuška Vilém (Mika, Žabčík), 48. Mika, 57. Zalubil Lukáš (Žabčík, Mika) – 44. Korhoň, 58. Navrátil ( Dobrý, Kolovratník), 60. Čuřík (Dobrý).

Rozhodčí: Čech – Šobáň, Nikl.
Vyloučení: 6:6 a navíc TS pro Uničov - proměněno