V Boskovicích jsme vydřeli další výhru, čtvrtou v řadě.

PN732576Po dlouhých letech se nám podařilo zvítězit na ledě dvojnásobného Šampióna Krajské ligy týmu SK Minerva Boskovice.

Díky brankám Vildy Galušky, Pavla Flory a Lukáše Zalubila a po obětavém týmovém výkonu celého mužstva v čele s vynikajícím Viktorem Valúchem, vezeme z Boskovic konečnou výhru 3 : 2.

Úvod nedělního zápasu nám vyšel na jedničku. Hned v prvním střídáni využil Vilém Galuška chybnou rozehrávku domácích a první střela v utkání skončila za brankovou čarou, neskutečné vedeme 0 : 1.

Domácí nenadálý vývoj zápasu zmrazil a dlouho se nemohli dostat do tempa, přestože hned ve 2. minutě hráli přesilovku. Ostrožané dobře napadali a snažili se využívat každý okamžik k ohrození Chvátalovy branky. Postupně nabíral mač na obrátkách a nyní již dost často domácí zaměstnávali ostrožského strážce brankoviště Viktora Valúcha. Ten však všechny jejich pokusy s přehedem likvidoval.

V 15. minutě využili hosté přesilovku, když David Rauš našel na mezikruží volného Pavla Floru, jenž nedal Chvátalovi žádnou šanci a zvýšil na 0 : 2. Tak také skončila úvodní část.

Druhé dějství začalo v režii Ostrožanů a ve 23. minutě dostali další příležitost k přesilové hře. Dlouhý zámek boskovických v obranném pásmu nepřinesl kýžený úspěch, ale po skončení početní výhody zavezl kotouč za domácí branku Vilda Galuška a přesnou přihrávkou našel před branku najetého Lukáše Zalubila a jeho rychlé ruce vykouzlili třetí gól. Tak to nikdo nečekal.

Domácí zavětřili poměrně velké nebezpečí možné porážky, zařadili vyšší rychlostní stupeň a hosté najednou byli pod daleko větším tlakem, jemuž však poměrně dobře odolávali a to až do 36. minuty, kdy se poprvé prosadili boskovičtí hráči zásluhou Šebka, 1 : 3.

Zanedlouho mohl navýšit vedení hostů Stránský, který však v samostatném nájezdu selhal. A tak udeřili domácí v přesilové hře těsně před koncem třetiny. Dlouhé obléhání Valúchovy branky vyvrcholilo vhazováním 10 vteřin před sirénou. To domácí vydolovali na obránce Štancla, jehož přesná střela našla skulinu na Valúchovým betonem, skóre se tak mění na 2 : 3.

Třetí část byla soubojem ostrožské obranné hry proti domácím atakům.  A také byla okořeněna častým vylučováním na obou stranách, které sourodosti hry moc nepomohlo. Největší nápor Boskovických tak přišel až v samotném závěru, kdy měli při powerplay dvojnásobnou početní výhodu, ale hosté díky velké obětavosti všech bránících hráčů odolali a vybojovali po dlouhých letech vítězství na boskovickém ledu.

SK Minerva Boskovice - HOKEJ Uherský Ostroh  2 : 3 (0 : 2, 2 : 1, 0 : 0)

Branky a nahrávky: 36. Šebek (Pelikán), 40. Štancl (Klaus, Skácel) – 1. Galuška Vilém, 15. Flora Pavel (Rauš David), 26. Zalubil Lukáš (Galuška Vilém)

Rozhodčí: Hubl - Bačák, Zapletal

Vyloučení: 11:8