Brumov nebyl pro rozjeté Ostrožany překážkou

PN732592Nedělní zápas s aktuálně posledním týmem soutěže byl hrou kočky s myší. Domácí hráči měli během celého utkání výraznou herní převahu a bylo jen otázkou času, kdy se prosadí naši střelci proti brankáři Zubovi na brumovské straně. Ze šedesáti projektilů vyslaných na jeho branku nakonec sedm skončilo za jeho zády a díky tomu si připisujeme deváté vítězství v letošním ročníku a stále se držíme v závěsu za vedoucím Velkým Meziříčím. Střeleckým hrdinou zápasu se stal se čtyřmi vstřelenými brankami v řadě ostrožský snajpr Filip Stránský.Nutno podotknout, že na jeho úspěších měli lví podíl spoluhráči z letky "95" Pavel Flora a Lumír Galuška, kteří mu svými nezištnými kombinacemi připravovali výborné střelecké nabídky.

Do zápasu nastoupil do ostrožské klece Jan Lekeš a během první části mu jeho kolegové v poli moc příležitostí ukázat, co umí nedovolili. Na brumovskou branku se od prvních minut valila lavina ostrožských útoků. Výborné forčekování a rychlé bruslení přivádělo soupeřovu obranu do častých nesnází a slovenský brankář Zubo byl v neustálé pernamenci. Už ve 3. minutě jsme se poprvé radovali, když Pavel Flora z mezikruží tvrdě vypálil a od gólmana odražený kotouč dopravil za brankovou čáru Filip Stránský. Následně jsme dlouho nechali vynikat přávě brumovského brankáře, kterému navíc dvakrát pomohla branková konstrukce. Až 17. minutě vyšel nádherný "ťukes" druhé útočné formaci a opět Filip Stránský trefoval prázdnou branku, za vyšachovanou obranou i brankářem, 2 : 0. Další akce druhé lajny byla završena hattrikovým gólem Stránského v 19. minutě a do kabin se šlo za jasného výsledku 3 : 0, ale kdyby to bylo o tři, čtyři branky víc, nikdo by se nedivil.

Celkem výrazné vedení nás ukolébalo a ve 23. minutě ostrožská obrana vyrobila při rozehrávce školáckou hrubici a bývalý "ostrožský" obránce, nyní v brumovských barvách Ondra Šudoma poprvé překonal Jana Lekeše, 3 : 1.

Než jsme se stačili z obdržené branky oklepat, už hráli hosté přesilovku, kterou ve 27. minutě skrytou střelou přes obránce využil Nesrsta a rázem bylo naše vedení pouze jednobrankové. Hosté začali najednou nebezpečně "kousat" a naše hokejová nadvláda v zápase byla ta tam. Několik nebezpečných pokusů musel nyní likvidovat Honza Lekeš.

46081232 2764340923591730 8673272260510875648 nNa přelomu 34. a 35. minuty jsme dostali možnost si zahrát dvojnásobnou přesilovku. A tentokráte jsme vytáhli správné trumfy. Výborná spolupráce druhého útoku skončila nechytatelnou dělovkou Filipa Stránského z vrcholů kruhů a znamenala vedení 4 : 2.

Za necelé dvě minuty bylo ještě veseleji, když si Víťa Mika při hře 4 na 4 udělal v útočném pásmu z brumovských hráčů slalomovou dráhu, položil si i Zuba a kolem tyče zasunul puk za brankovou čáru. Parádní individuální hokejová lahůdka nám vrátila třígolový náskok 5 : 2 a sebevědomí. Zase jsme měli více ze hry a šance střídala šanci. Bohužel další branky nám vstřelit brumovský gólman nedovolil a zase za ním dvakrát zvonily tyče.

V závěrečné pasáži pokračovalo dobývání tvrze jménem Zubo, který chvilkami nevěděl, kam dřív skočit. Dvakrát během 43. minuty se rozezvučela branková konstrukce a Honza Machálek jen smutně mávnul rukou a zakýval nevěřícně hlavou...

A jak bývá zvykem, když to brankově "nelepí" přijde chyba a soupeř získá naději na zvrat. Tu jsme udělali v 51. minutě, kdy rychlý brumovský útočník Antonov přelstil kličkou dva naše obránce a v nájezdu nedal Lekešovi šanci, 5 : 3. Teď byl hostí plný led a snažili se vsítit kontaktní gól, ale naše kosolidovaná obrana dalši zápletku nedovolila. Naopak v 55. minutě dostal do plné jízdy přihrávku Lumír Galuška, profrčel do útočného pásma a z vrcholů kruhů napálil maximální silou puk na Zubovu branku. Projetil prolétl nad lapačkou a rozvnil síť, 6 : 3. Závěrečná tečka byla napsána na začátku 60. minuty, kdy Kuba Zalubil dotlačil odražený kotouč nad Zubovým betonem k pravé tyčce a zpečetil tak naše vítězství na 7 : 3.

Nyní nás čeká náročné víkendové dvojkolo. V pátek sehrajeme derby v Břeclavi, kde nás od 18:00 hodin čekají "staří známí" Gábriška, Hrbatý, Lenkovič, Klimovič a spol. V neděli nás doma v 17:00 hodin prověří nováček soutěže z Březiny.

HOKEJ Uherský Ostroh - HC Brumov Bylnice 7 : 3 (3 : 0, 2 : 2, 2 : 1)

Branky a asistence: 3. Stránský ( Flora Pavel, Žabčík), 17. Stránský (Flora Pavel, Galuška L.), 19. Stránský (Galuška L., Žabčík) 35. Stránský (Rauš D., Flora Pavel), 36. Mika, 55. Galuška L. (Flora Pavel), 60. Zalubil J. (Zalubil L., Rauš D.) – 23. Šudoma  (Antonov), 27. Nesrsta (Šudoma), 51. Antonov.

Rozhodčí: Čech – Kozák, Zapletal

Vyloučení: 3:5