V Rosicích po boji nakonec vítězíme

PN738828Druhý venkovní zápas za sebou jsme odehráli na ledě v Rosicích. Soupeř, který se nachází aktuálně na konci pelotonu krajské ligy nám však byl po většinu zápasu téměř vyrovnaným soupeřem. Hned v 6. minutě zápasu jsme díky tvrdé střele Lumíra Galušky vedli 0 : 1. A když si v 16. minutě zapsal svou první soutěžní branku v mužské kategorii junior Filip Hendrych, zdálo se být všechno na dobré cestě. Ale domácí bleskově odpověděli gólem Kožára v 17. minutě a hned na začátku druhé periody vyrovnal Jarolím, 2 : 2.

Ostrožané šli znova do vedení ve 28. minutě zásluhou "žabičky" dalšího mladíka v naší sestavě Petra Flory, 2 : 3 a na 2 : 4 zvyšoval o tři minuty později Lukáš Zalubil. Naše dvoubrankové vedení opět netrvalo dlouho.

Domácím se podařilo znovu snížit při přesilovce ve 33 . minutě, ale to bylo z jejich strany maximum. Od té doby zavřel, dobře chytající gólman Honza Lekeš, za sebou brankový závěs a další úspěch již rosickým hráčům nepovolil. A to ani při vynikající šanci na vyrovnání, když ve 38. minutě měl domácí kapitán Krejčí výhodu trestného střílení. Jeho střelecký pokus mezi betony ostrožský strážce brankoviště s přehledem lapil.

Závěrečnou tečku si připravil při přesilovce v 58. minutě Vít Mika, jenž upravil konečný výsledkový rezultát na 3 : 5.

Svým výkonem jsme na posledním týmu tabulky nijak nenadchli, ale někdy je důležité umět zvítězit, i když se herně úplně nedaří...

HC Štika Rosice - HOKEJ Uherský Ostroh  3 : 5 (1 : 2, 2 : 2, 0 : 1)

Branky a asistence: 17. Kožár (Antal, Krobauer), 21. Jarolím (Kazlepka), 33. Antal (Rafaj, Svatuška) – 4. Galuška L.(Nevídal), 16. Hendrych (Galuška L, Kučera), 28. Flora Petr (Galuška L.), 31. Zalubil L. (Galuška V.), 58. Mika (Galuška V., Rauš D.)

Rozhodčí: Coufal – Kráľ, Viskot

Vyloučení: 4:3, navíc ve 38. minutě TS (na UO)  - neproměněno, 10´OT - Stuchlík (UO)