První domácí porážka, Blansku jsme darovali dva body

Blansko

V neděli k nám zavítali blanenští Dynamiters, tedy tým ze spodních pater tabulky. Rozdíl mezi kvalitou byl vidět jen v první třetině, kdy si Ostrožané vybudovali dvojbrankové vedení. První branku vsítil po luxusní kombinaci Lumíra Galušky s Pavlem Florou, posledně jmenovaný v 8. minutě. Druhý zářez zasadil hostům ve 12. minutě Vít Mika, jenž překonal brankáře Šenka dorážkou vlastního nahození, 2 : 0. V první části jsme si připravili spoustu dalších výborných střeleckých šancí, ale bez brankového efektu.

V úvodu druhého dějství se hosté dopustili několika faulú a dvakrát v rozmezí čtyř minut jsme hráli víc jak minutovou přesilovku 5 na 3, ale téměř jsme nevystřelili na branku. Motali jsme se s pukem po rozích a v předbrankovém prostoru pak chyběli clonící a dorážející hráči. Od tohoto okamžiku se nám přestalo dařit v kombinaci a hra byla těžkopádná. Přesto jsme si vytvořili další skvělé šance, ale Šenk byl neprůstřelný, nebo naše střely těsně míjely jeho branku.

Kontaktní branku na 2 : 1 dosáhl soupeř v 30. minutě takříkajíc z ničeho. Ojedinělé nahození se odrazilo od zadního mantinelu před naše brankoviště, kde byl důrazný Berka a protlačil puk za Lekeše.

Ve třetí periodě jsme pokračovali v nemastném výkonu, ale pořád jsme drželi jednobrankové vedení. To mohli zlomit hosté při čtyřminutové přesilovce od 53. minuty. Ostrožané ovšem výborně bránili a nepustili soupeře ani na dostřel, naopak mohl rozhodnout Mika, když jel od poloviny hřiště sám na Šenka, ale nevyzrál na něj. Už se zdálo, že zápas "dokopeme" k vítězství, ale při power play hostí jsme nepohlídali odraz puku zpoza branky a osamocený Hanzlík trefil v 59. minutě volný prostor mezi betonem a tyčkou, 2 : 2.

V pětiminutovém prodloužení byl po 50 vteřinách ve středním pásmu tvrdě faulován David Rauš a hostující hráč dostal trest 5 + OK, bohužel mstitel Lumír Galuška, zcela zbytečně krosčekoval blanenského hráče a šel současně za katr na 2 minuty. Tím se nám snížila délka početní výhody. Přesto mohl rozhodnout v poslední minutě nastavení Pavel Flora, když se objevil zcela osamocen před Šenkem, ale opět marnost nad marnost.

V nájezdech naše střelecká frustrace vyvrcholila. Ani jeden ze čtyř našich "nájezdníků" branku nevstřelil a tak rozhodl o dvou bodech pro Blansko nejstarší hráč na ledě Jiří Vítek (51 let !!! - ročník narození 1967), který parádním blafákem pokořil Lekeše.

V nejhorším výkonu této sezóny jsme doslova darovali body našemu soupeři z Blanska.

HOKEJ Uherský Ostroh – Dynamiters Blansko HK  2 : 3 SN (2 : 0, 0 : 1, 0 : 1, SN 0 : 2)

Branky a asistence: 8. Flora Pavel ( Galuška Lumír, Nevídal) 12. Mika (Zalubil Lukáš) – 30.Berka (Majola), 59. Hanzlík (Jakubec), rozhodující nájezd Vítek (0:1), Jílek (0:2)

Rozhodčí: Brzobohatý Michal – Husák, Brzobohatý Patrick

Vyloučení: 7:8, navíc 5´+ OK - Sedláček (BL)