Demolice Brodu začala v závěrečné části

dd8b20e8 c7fb 11e7 ba7b 005056ab0011Tak takové slovácké derby tu dlouho nebylo. Domácí uherskobrodský klub připravil pro platící diváky příjemné překvapení a to pivo nebo svařák zdarma, s tím, že početná návštěva na utkání připraví hráčům dobrou hokejovou kulisu. Velmi solidně zaplněný stadion však viděl jeden z největších domácích debaklů v historii vzájemných derby.  Konečný účet zápasu se zastavil na cifře 1 : 10.

Od úvodu souboje byl vidět daleko větší hlad po úspěchu u ostrožských hráčů, kteří důsledně napadali rozehrávku a uzavřeli střední pásmo proti případným brejkům. Domácí se tak minimálně dostávali do střeleckých šancí a co prošlo s jistotou likvidoval gólman Jan Lekeš. Ano čtete dobře, na derby dostal od trenérů příležitost se předvést dvacetiletý brankář a chopil se své šance na výbornou. Během zápasu předvedl nespočet vysoce kvalitních zákroků a byl pro tým důležitou jistotou na brankové čáře.

Góly tak začaly padat až v polovině první třetiny. Nejprve při naší první přesilovce využil chybné rozehrávky domácího obránce Jakub Zalubil, který se zjevil sám před brodským brankářem Chovancem a zkušeně pověsil puk do odkrytého prostoru pod víkem, 0 : 1.

Druhý gól dělilo od prvního pouhých 16 vteřin a postarala se o něj dvojice Filip Stránský - Pavel Flora, kteří si dvakrát vyměnili puk a pak Pavel Flora zametl puk z první do poloodkryté klece, 0 : 2.

Hned nato domácí dostali příležitost dvojnásobné početní výhody, kterou těsně po skončení prvního trestu využili ve 13. minutě ke snížení na 1 : 2. Střelcem branky byl Budil.

V dalším průběhu úvodní třetiny se hra přelévala na obě strany, ale další gól již nepadl.

Prostřední pasáž byla opět v naší režii. Ve 25. minutě při naší přesilovce sevřela druhá lajna domácí a po několika výměnách kotouče mezi hráči se dostal k Davidu Raušovi, který vymetl střelou od modré pravou šibenici, 1 : 3.

Minutu nato se vydal na útočný výlet obránce Zbyněk Žabčík projel podél mantinelu polovinu hřiště, natlačil se před branku a blafákem pokořil Chovance, 1 : 4. To už bylo pro domácí hodně silné kafé. Snažili se něco s výsledkem udělat, ale nešlo to. Ostrožané kompaktně bránili a když se něco dostalo k naší brance, úřadoval Honza Lekeš.

Do závěrečného dějství jsme nastupovali obezřetně, ale odhodlaně. Pomohl nám faul domácích hned ve 42. minutě, který potrestal Aleš Nevídal tvrdou střelou od modré již po deseti vteřinách a bylo to neskutečných 1 : 5. V této době se započal kolaps domácích hráčů.

O dvě minuty později hráli domácí přesilovku, ale tak mizerně, že jsme z protiútoku dali díky Lukáši Zalubilovi šestý gól.

A ve 47. minutě přišla další velká hrubice Broďanů, kteří v početní výhodě 5 na 3 nabídli chybou na modré brejk Vítu Mikovi a ten si blafákem vychutnal Chovance, 1 : 7.

Soupeř byl totálně na odpis. Nic se mu nedařilo a Ostrožané před burcujícím publikem vyhlíželi desítku. Ta se postupně zrodila v poslední desetiminutovce, kdy se trefili podruhé Aleš Nevídal a Filip Stránský. Závěrečnou tečku si vzal za své kanonýr Vít Mika, který druhým parádním blafákem zakulatil naše vítězství.

Deset branek se Ostrohu na zimáku u Olšavy v novodobých soutěžních utkáních Krajské ligy mužů ještě nikdy proti brodskému áčku nepodařilo vstřelit.

Včera jsme však měnili ostrožskou hokejovou historii... Díky kluci !!!

HC Spartak Uherský Brod – HOKEJ Uherský Ostroh 1:10 (1:2, 0:2, 0:6)

Branky a nahrávky: 13. Budil (Kužílek, Gureň) – 10. Zalubil Jakub, 11. Flora Pavel (Stránský), 25. Rauš David (Flora Pavel), 26. Žabčík, 42. Nevídal (Flora Pavel), 44. Zalubil Lukáš (Mika), 47. Mika (Žabčík), 51. Nevídal (Flora Pavel), 56. Stránský (Nevídal, Flora Pavel), 57. Mika (Zalubil Lukáš).

Rozhodčí: Goňa T. , Kovarčík – Goňa L., Poláček.

Vyloučení: 9:10