Dvě třetiny statečného vzdoru, pak Drtiči zlomili oslabené Ostrožany

DSC 1053Před fantastickou návštěvou 1012 platících diváků, za kterou by se nemuselo stydět ani lecjaké mužstvo I. Ligy, se na stadionu Václava Nedomanského odehrávalo novodobé slovácké derby, které mělo neskutečně bouřlivou kulisu a nakonec dopadlo lépe pro domácí barvy, když Hodonín zvítězil nad Uherským Ostrohem v poměru 6 : 3.

K zápasu jsme odjížděli notně oslabeni a to zejména v obranných řadách, když k dlouhodobě zraněnému Michalu Stuchlíkovi přibyly ještě dva klíčové kameny druhé elitní formace David Rauš a Aleš Nevídal. Ostrožští trenéři tak byli nuceni hrát na pouhých pět beků.

Přesto jsme do utkání vstoupili lépe a po přesilovkové trefě Pavla Flory z 9. minuty jsme vedli 0 : 1, Domácí tým po obdržené brance zvýšil obrátky a Viktor Valúch byl v daleko větším zápřahu, než jeho kolega na domácí straně Jakub Zollpriester.

Ve 12. minutě využil své šikovnosti v práci kolem brankoviště domácí útočník Peš a zásluhou jeho precizní dorážky se měnilo skóre na 1 : 1.

V závěru první části jsme byli dvakrát po sobě vyloučeni, ale velmi dobře jsme se atakům soupeře ubránili a ve druhém oslabení jsme dokonce mohli jít do vedení, jenže Lumír Galuška nabídnutou šanci nevyužil.

Hned v úvodu prostřední pasáže nás opět rozhodčí velmi přísně trestá a posílá nás do dvojnásobného oslabení. To v čase 21:32 využívá opět neskutečnou střelou Peš  a domácí se ujímají vedení 2 : 1.

Těsné vedení však domácí dlouho neudrželi, když ve 26. minutě se podařilo přečíslení ostrožské dvojici Pavel Flora - Lumír Galuška a posledně jmenovaný pálil do černého, 2 : 2.

Tempo hry se na obou stranách stále zvyšuje, akce stíhá akci, brankáři jsou v časté pernamenci, ale gólů nepřibývá. Až ve 38. minutě máme kratičkou přesilovku, kterou využívá střelou z první Vilém Galuška a jdeme podruhé v zápase do vedení, 2 : 3.

A to ještě těsně před sirénou máme další výbornou šanci, ale tentokráte ji proměnit nedokážeme.

Do závěrečné třetiny jdeme citelně oslabeni o další dva klíčové obránce. Zbyněk Žabčík je po tvrdém ataku Sajdla s bolestí hlavy a krční páteře mimo hru a Štěpán Vaněk po dalším tvrdém nárazu na mantinel s podvrtnutým klíčkem také nemůže pokračovat. Do obrany se z útoku přesouvá Tomáš Beneš a do rozhodující etapy zápasu vstupujeme ve dvanácti hráčích.

Všechno, co jsme dosud vybojovali statečnou hrou se bortí po pár minutách hry. Ve 41. minutě jsme vyloučeni, přesto v oslabení ujíždí Vít Mika a před brankou je podmeten padajícím hráčem, rozhodčí však jasné podražení tělem nepískají. Zanedlouho nás zavřou domácí v obranném pásmu a díky dorážce Zdeňka Kučery zazamenávají vyrovnávací branku, 3 : 3. Hned nato mají Hodonínští další přesilovku, tu ale ubráníme. Rozhodnutí tak padá v rozmezí 43 vteřin mezi 46. a 47. minutou. To sřílí góly Kuba a Jajcay a je po našich nadějích.

Snažíme se ještě sympaticky bojovat o vstřelení alespoň kontaktního gólu, ale už to ve dvanácti lidech prostě nejde. Domácí ještě pečetí v 59. minutě šestou brankou konečné vítězství a mohou se radovat...

Naši borci se vztyčenými hlavami odcházejí z bouřící arény. Za svůj statečný výkon se vůbec nemusí stydět a všichni hráči si zaslouží velkou pochvalu! Dvě třetiny jsme byli naprosto vyrovnaným soupeřem a drželi jsme vedení a až po oslabení týmu o zraněné hráče jsme už nedokázali vzdorovat domácí útočné síle...

SHKM Hodonín - HOKEJ Uherský Ostroh  6 : 3 (1 : 1, 1 : 2, 4 : 0)

Branky a nahrávky: 12. Peš (Janás, Polesný), 22. Peš (Polák, Tomi), 42. Kučera Z. (Směřička, Sajdl), 46. Kuba (Peš, Polesný), 47. Jajcay (Směřička, Sajdl), 59. Kučera Z. (Jajcay) – 9. Flora Pavel (Vaněk), 26. Galuška L. (Flora Pavel), 38. Galuška V. (Mika, Kučera R.).

Rozhodčí: Honza, Vepřek - Kučera, Tkáč.

Vyloučení: 5:7