Na malém kluzišti v Brumově jsme opět nedokázali proměňovat šance

hc brumov bylnice vs hhk velke mezirici 035Nedělní zápas na "kanadském" kluzišti v Brumově Bylnici se Ostrožanům vůbec nevydařil a zapsali si tak již třetí porážku v řadě, což před blížícím se PLAY OFF není vůbec dobré. Je sice pravdou, že opět chyběli, pro naši hru, velmi důležití obránci David Rauš, Aleš Nevídal, Štěpán Vaněk a Michal Stuchlík a v obranných řadách tak museli zaskakovat útočníci, přesto si myslím, že útočné formace měli nastřílet dostatečný počet potřebných gólů na vítězství.

Utkání se začalo naším mírným tlakem a ujali jsme se při druhé přesilovce v 9. minutě šikovnou tečí Honzy Machálka vedení 0 : 1.

Domácí však dokázali odpovědět ve 13. minutě přesnou střelou Tomáše Lysáka a srovnali na 1 : 1

Hned nato jsem měli nabídnutu další početní výhodu, jenže dvě výborné šance pochytal Zubo v domácí kleci. Do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu.

První desetiminutovka druhé třetiny byla ve znamení našich oslabení, když jsme na trestné lavici seděli hned třikrát. Soupeř však své šance nevyužil. Zde se blýskl několika jistými zákroky náš brankář Honza Lekeš.

Ve 34. minutě využil pěknou souhru druhé formace Filip Stránský, který zakončil přečíslení 2 na 1 po přihrávce Lumíra Galušky a vedli jsme 1 : 2. Vzápětí jsme vybojovali přesilovou hru, ale opět dvě šance zmařil Zubo, navíc jsme vyrobili fatální hrubici a do brejku pláchnul ve 36. minutě Tomáš Tulpa mladší a nedal ostrožskému gólmanu šanci, 2 : 2.

A za minutu to bylo ještě horší. To jsme si opět nedokázali pohlídat brejk soupeře a tentokrát nájezdovou nabídku dokázal využít kapitán domácích Jakub Vaněk. Brumov tak jde ve 37. minutě poprvé do vedení 3 : 2.

Do závěrečné pasáže vstupujeme s jednobrankovým mankem a zařazujem hned od začátku vyšší rychlostní stupeň. To se také projevuje na skóre, když ve 42. minutě Pavel Flora zakončuje do prázdné brány, po parádní kombinaci celého druhého útoku, 3 : 3.

Na začátku 47. minuty máme jedinečnou šanci rozhodnout. Rozhodčí Kolečkář nařizuje za hákování unikajícího hráče trestné střílení, ale Vít Mika z nájezdu trefuje pouze tyčku Zubovy branky. Tak to je fakt smůla...

Nyní jsme převzali otěže zápasu jednoznačně do svých rukou, přehráváme domácí na celé čáře, vypracováváme si několik výborných brankových příležitostí, ale Zubo čaruje a drží domácí nad vodou.

Čas se pomalu přibližuje ke konci zápasu a je tu rozhodující okamžik. Běží 55. minuta a jeden z rušivých protiútoků brumovských se dostává do našeho pásma, zkušený forward Bublák nastřeluje na naši branku polovysokou střelu, která k úžasu všech přítomných propadá výstrojí brankáře Lekeše a dokutálí se za brankovou čáru. Vítězný gól je na světě a domácí vyhrávají 4 : 3.

Naše následné snažení v poslední pětiminutovce o opětovné vyrovnání, nemá pramalou šanci a všechny naše pokusy končí na obětavé, konsolidované obraně a na výborném brumovském brankáři.

Těsná porážka v Brumově je pořádnou fackou našim ambicím udržet před PLAY OFF třetí pozici v tabulce Krajské ligy...

HC Brumov-Bylnice - HOKEJ Uherský Ostroh  4 : 3 (1 : 1, 2 : 1, 1 : 1)

Branky a asistence: 13. Lysák (Bublák, Lysák), 36. Tulpa (Nesrsta), 37. Vaněk, 55. Bublák (Lysák) – 9. Machálek (Žabčík, Zalubil), 34. Stránský (Galuška), 42. Flora (Stránský, Kučera)

Rozhodčí: Kolečkář - Viskot, Šustr.

Vyloučení: 6:5, navíc v čase 46:05 nařízeno TS pro UO - neproměněno