Poslední kolo rozhodne o účastnících PLAY OFF 2019

 antialias 63dafaa4 c5e4 11e4 b7ff 5254003d369b 9cf88c39cc68157d30e115b0282d8ed5Až poslední kolo základní části soutěže Krajské ligy mužů Jižní Moravy a Zlína rozhodne, kdo si zahraje v osmičlenném PLAY OFF ročníku 2018/19. 

Již delší dobu má jistotu postupu do vyřazovacích bojů první pětice klubů z tabulky KLM, mezi kterými najdeme také hokejisty HOKEJ Uherský Ostroh. Spolu s námi se na vrchol sezony připravují také ve Velkém Meziříčí, Hodoníně, Boskovicích a v Kroměříži.

Na postavení prvních pěti mužstev už nemůže závěrečné kolo základní části vůbec nic změnit, Ostrožané půjdou do PLAY OFF ze třetího místa, HHK Velké Meziříčí jako vítěz z místa prvního, druhý skončí SHKM Hodonín. Všechny tyto týmy si však musí na své čtvrtfinálové soupeře počkat do nedělního večera, kdy bude poslední kolo základní části dohráno.

V tuto chvíli je známa pouze jediná čtvrtfinálová dvojice, kterou tvoří SKMB Boskovice a HK Kroměříž.

Střed tabulky je neuvěřitelně vyrovnaný a před závěrečným kolem je rozdíl mezi šestou Velkou Bíteší a devátým Uničovem pouhé dva body. Mezi tyto celky se ještě vklínila mužstva Uherského Brodu a Blanska. Tato čtveřice si to v posledním víkendovém 26. kole rozdá o tři zbývající vstupenky do playoff.

V sobotu se v přímém souboji střetnou Uherský Brod s Blanskem a Uničov pojede bojovat o naději do Kroměříže. V neděli pak Uherský Ostroh přivítá Velkou Bíteš a definitivní konečnou podobu tabulky a tím pádem i dvojice pro čtvrtfinále playoff budeme znát až v neděli 24. února večer.

ČTVRTFINÁLE PLAY OFF:

(1) HHK Velké Meziříčí - ??? (8)
(2) SHKM HODONÍN - ??? (7)
(3) HOKEJ Uh. Ostroh - ??? (6)
(4) SKMB Boskovice - HK Kroměříž (5)

Termíny: středa 27.února, pátek 1.března, neděle 3.března 2019.

Čtvrtfinálové série se hrají na dvě vítězná utkání. Lépe postavený celek po základní části vždy zahajuje sérii doma. Hraje se střídavě doma - venku. Domácí tým má světlé dresy, soupeř tmavé. Hraje se vždy do rozhodnutí zápasu. Pokud po šedesáti minutách bude nerozhodný stav, prodlužuje se 10 minut v počtu hráčů 4 na 4. Pokud ani v prodloužení nebude znám vítěz, přichází na řadu samostatné nájezdy. Nejdříve série 5 nájezdů na každé straně (musí jet pět rozdílných hráčů) a pokud nepadne rozhodnutí, jede se po každé další jedné sérii náhlá smrt až do rozhodnutí (zde již může jet nájezd kterýkoliv hráč týmu i několikrát za sebou).  

SEMIFINÁLE a FINÁLE PLAY OFF:

Do semifínále postupují vždy vítězové jednotlivých čtvrtfinálových soubojů. O nasazení týmů do semifinálových dvojic rozhoduje postavení po základní části soutěže. Semifinále i Finále PLAY OFF se hraje již na tři vítězná utkání. Hraje se střídavě doma - venku. Vždy musí dojít k rozhodnutí.

Vítězové semifinálových duelů si to rozdají ve finálové sérii o Šampióna krajské ligy mužů Jižní Moravy a Zlína.

Termíny semifinále: středa 6.března, pátek 8.března, neděle 10.března, pátek 15.března a případný rozhodující zápas neděle 17.března.

Termíny finále: středa 20.března, pátek 22.března, neděle 24.března, pátek 29.března a případný rozhodující zápas neděle 31.března.

 

Takže Vážení příznivci ostrožského hokekeje, myslím si, že se máme na co těšit a určitě budeme potřebovat v nadcházejících bojích o šampióna PLAY OFF KLM 2018-19 Vaši diváckou podporu. Myslím, že si to za celou sezónu naši kluci zaslouží...

 

Za využití článku z webu SHKM Hodonín, Děkujeme