První semifinále s Hodonínem plné emocí, hosté vezou první vítězství

DSC 2100Emoce tekly v prvním semifinálovém zápase PLAY OFF plným proudem.Už po první minutě byl chybně posouzen faul u hrazení, kde v souboji dvou hráčů vyletěla hokejka, která trefila do helmy hráče hostí a ten se teatrálně skácel k zemi. Paradoxně to byla hůl vlastního spoluhráče... Rozhodčí to však posoudili jako faul a Filip Stránský šel na lavici hanby s trestem 2 + 2 minuty !!!  Toho využili Baníkovci v maximálně možné míře. Během dvou minut dvakrát udeřili zásluhou Lidáka a Janáse a vytvořili si již ve 4. minutě luxusní dvojbrankový náskok. To byla těžká rána do našeho sebevědomí a trvalo nám téměř deset minut, než jsme se s nečekaného průběhu mače znova vzpamatovali a dostali zpátky do hry. 

Pomohla nám druhá přesilovka v 16. minutě, kdy Vít Mika ujel přes polovinu hřiště a přízemní střelou dokázal vsítit kontaktní gól na 1 : 2. 

Zanedlouho se hrálo 4 na 4 a Hodonínští opět faulovali a nám se naskytla početní výhoda 4 na 3, kterou zužitkoval Lumír Galuška v 19. minutě parádní tečí střely Davida Rauše od modré čáry, je vyrovnáno 2 : 2. Diváci teď ženou naše hráče za dalším úspěchem a ten přichází dvanáct vteřin před sirénou. Po chybě v rozehrávce hostí ve vlastním pásmu, se ke kotouči dostal Lumír Galuška a ten jej sklepl na najíždějícího Filipa Stránského, jehož střela z první skončila v levém vinklu Kotvanovy branky. Tak to je obrat, vedeme po první části 3 : 2.

Do prostřední etapy zápasu se vrháme s elánem a tlačíme se za další brankou, obrovskou šanci má hned ve 21. minutě Lumír Galuška, ale v brejku dvakrát trefuje Kotvana. 

Ve 24. minutě přichází krásná průniková přihrávka Polesného přes osu na Zdeňka Kučeru, který je v úniku nedovoleně seknut přes hůl a hlavní rozhodčí kříží ruce nad hlavou. Hosté mají nabídnuto trestné střílení, k jehož exekuci se staví sám faulovaný a ten přesnou střelou k tyči vyrovnává na 3 : 3. 

Vyrovnáním se hra dostává do stádia, kdy se bojuje o každou píď ledu, na obou stranách je vidět maximální úsilí, souboje u mantinelu se vyostřují a napětí stoupá. Ve 29 .minutě je vyloučen hostující hráč, ale minutu nato jde za katr také náš útočník. Při hře 4 na 4 se ještě nic neděje, ale krátkou přesilovku dokáží hodonínští hráči zužitkovat, když se puk nahozený od modré čáry odráží od nohy našeho obránce do vlastní branky, 3 : 4. Tak to je fakt smůla...  

Ve 33. minutě dochází k nepříjemnému incidentu mezi oběma střídačkami, když vylučovaný hodonínský hráč, místo na trestnou lavici, projíždí kolem naší lavičky a vyprovokuje šarvátku, do které se zapojí hostující dokonce funkcionář. Z následné "mely" odchází s trestem TH jak samotný agresor, tak Radek Kučera, jenž naši střídačku hájil a musí opustit bojiště. 

Po rozdělení trestů se dá napětí krájet a jsme rádi, že se na patnáctiminutovou přestávku do kabin jde bez nějaké další újmy.

Třetí třetina musí rozhodnout, kdo získá první bod. Do ní vstupují opět lépe hosté, když po necelých dvou minutách využívá zpětnou přihrávku Sajdla spoza branky kanonýr Zdeněk Kučera a je to 3 : 5.

To už je docela krizové a dobře chytající Viktor Valúch opouští své brankoviště. Nahrazuje ho Jan Lekeš a musí čelit několika střelám. Nedokáže však zabránit dalšímu přesilovkovému gólu hostí, když se v 50. minutě z vrcholu mezikruží trefuje Lidner a zvyšuje na 3 : 6.

Bojovní Ostrožané však nic nevzdávají a snaží se z výsledkem ještě něco udělat. Během 55. minuty jsou v jedné útočné akci dvakrát faulováni naši hráči a budeme tak mít dvojnásobnou početní výhodu. Při ní doráží v 56. minutě kotouč na správné místo Vilém Galuška a snižuje na 4 : 6. Jsme jako pokropeni živou vodu, dostáváme se do tlaku a zahrnujeme Kotvana sprškou střel, nic se ovšem neujme.

Pokoušíme se o power play, ale ani v ní další vyložené šance nezužitkujeme a tak v posledních vteřinách utkání dává konečnou podobu výsledku hodonínský Peš, jenž trefuje prázdnou domácí klec přes celé hřiště, 4 : 7.   

První semifinálový bod tak putuje do Hodonína.

Nám nezbývá než ve dvou venkovních zápasech zabojovat a získat vítězství, které nám dá zase křídla... Bude to velice těžké, ale věříme všichni našemu skvělému týmu Ostrožanů.

 

HOKEJ Uherský Ostroh – SHKM Hodonín  4 : 7 (3 : 2, 0 : 2, 1 : 3)

Branky a asistence: 16. Mika (Galuška Vilém, Žabčík), 19. Galuška Lumír ( Rauš David, Stránský), 20. Stránský (Galuška Lumír), 56. Galuška Vilém (Stránský) – 3. Lidák (Sajdl), 4.  Janás, 24. TS - Kučera Z.,  31. Crlík ( Peš, Rýpar), 42. Kučera Z. (Sajdl, Veselský), 50. Lidner (Rýpar), 60. Peš.

Rozhodčí: Kohoutek, Kovařčík – Halás, Jurčík

Vyloučení: 8:12, navíc TS v čase 23:21 na UO (proměněno), TH Kučera (UO), TH funkcionář Kuba (HO)  a 10´OT Chalupa (HO)

Využití: 4:3

Oslabení: 0:0

Střely na branku: 39:30

Sestava HOKEJ Uherský Ostroh: Valúch, (42. Lekeš) - Žabčík, Kučera, Rauš D., Nevídal, Stuchlík, Maršálek, Andrýsek - Mika, Galuška V., Zalubil L. Galuška L., Stránský, Flora Pavel, Rauš M.., Zalubil J., Machálek - Beneš, Flora Petr.   Trenéři: Valúch, Miklík