Napínavý zápas v Hodoníně rozhodli domácí v závěrečné třetině

DSC 2600Druhý semifinálový zápas se v Hodoníně odehrával před parádní návštěvou 1.043 diváků, kteří se měli se opravdu na co dívat. Oba týmy spustily od počátku ofenzivní manévry, takže oba brankáři byli neustále v pernamenci a útoky se valily z jedné strany na druhou. Domácí střelci měli lépe seřízeny mířidla, protože se v úvodní třetině trefili hned dvakrát. Na začátku druhého dějství snížil Vilém Galuška na 2 : 1, ale vice branek, i přes enormní tlak, jsme nedokázali vsítit. Naopak domácí Peš ve 32. minutě předvedl svou hokejovou zkušenost, když v oslabení dokázal pokořit celou ostrožskou obranu a zvýšil na 3 : 1. Ani naše dvojnásobná přesilovka v závěru prostřední části, kdy jsme dvě minuty hráli 5 na 3 a násleně 5 na 4, ke gólu nevedla, přes několik výborných šancí.

V závěrečné třetině jsme bojovali jako lvi, ale ani kontaktní gól Zbyňka Žabčíka ve 49. minutě, nám nepřinesl obrat k lepšímu. Sice jsme si vytvořili řadu šancí, ale všechny skončily na výborně chytajícím gólmanu Kotvanovi. Nakonec naše naděje pohřbil domácí forward Tom Polák, který dvěma zásahy v poslední desetiminutovce rozhodl o druhém vítězství Baníkovců.

V neděli nás tak čeká rozhodující zápas o bytí a nebytí v další části PLAY OFF.

SHKM Hodonín - HOKEJ Uherský Ostroh  5 : 2  (2 : 0, 1 : 1, 2 : 1)

Branky a nahrávky: 6. Sajdl (Směřička, Kučera), 18. Peš (Tomi), 32. Peš (Černohous), 52. Polák (Janás), 57. Polák (Tomi, Peš) – 23. Vilém Galuška (Mika, Žabčík), 49. Žabčík (Stránský)

Rozhodčí: Brzobohatý, Reich - Bernard, Procházka.

Vyloučení: 10:7, navíc 10´OT Beneš (UO)