Pouť ostrožských hokejistů letošním PLAY OFF skončila

DSC 0043Čtvrtý semifinálový zápas PLAY OFF Krajské ligy mužů hraný ve čtvrtek 14. března na zimním stadionu v Uherském Ostrohu rozhodl o postupujícím do finále soutěže. Hodonínský tým se na něj výborně připravil a během celého zápasu byl lepším mužstvem a zaslouženě vybojoval kýžený postup.

Před početnou návštěvou více jak osmi set diváků, si soupeř už od prvních vteřin dokázal vytvářet tlak a hned jeho první větší šance skončila úvodní brankou, když se kolem levé tyčky pod betony brankáře Valúcha podařilo Janásovy protlačit puk za brankovou čáru. Rychlé vedení 0 : 1 dalo hodonínským hráčům křídla a my jsme byli zatlačeni do těžké defenzívy, ve které jsme faulovali a hosté svoji přesilovku bleskově zužitkovali a ve 3. minutě jsme prohrávali již 0 : 2. To byla neskutečná rána do našich plánů a trvalo nám hodně dlouho, než jsme se z tohoto srabu vyhrabali a byli Hodoňákům alespoň rovnocenným sokem. V těchto dlouhých deseti minutách nás neskutečně držel Viktor Valúch, který zneškodnil minimálně šest tutovek. Na nohy nás postavila až první přesilovka, ve které jsme si vypracovali několik šancí, ale hodonínský gólman Kotvan své mužstvo nyní podržel. Těsně po jejím skončení už ovšem nestačil na střelu Pavla Flory, který zakončil souhru druhé formace. Kontaktní gól v 18. minutě na 1 : 2, nám oživil naše ofenzivní síly a do závěru třetiny jsme si vytvořili další tři gólové příležitosti, bohužel bez brankového efektu.

Druhé dějství bylo pro naše naděje na postup konečné, místo toho, abychom se podařili převzít otěže zápasu do svých rukou, inkasovali jsme ve 24. minutě během 33 vteřin dvě nešťastné branky a bylo z naší strany po zápase…

Sice jsme se snažili otevřít hru napadáním ve více hráčích, dostávat soupeře pod ofenzivní tlak, ale ten hrál v defenzivě velmi zkušeně a každou naši chybu, každé propadnutí, trestal přečíslením a neskutečnou brankovou efektivitou. Po páté brance odjel na střídačku Viktor Valúch, jehož nahradil Honza Lekeš, ale brankostroj hostů nedokázal zastavit. Po druhé periodě jsme prohrávali 2 : 8, když kosmetickou úpravu výsledku z naší strany zařídil druhým gólem Pavel Flora.

Před poslední třetinou letošní soutěže jsme ještě chtěli zabojovat o lepší výsledek, ale už to fakt nešlo. Morální síly byly vyčerpány a kalich hořkosti jsme si vypili až do dna, když desátou branku vstřelil hodonínský Chalupa v pětiminutové přesilovce za nešťastný faul kolenem, jinak skvěle hrajícího obránce Štěpána Vaňka. Sice jsme dokázali vstřelit Vítem Mikou a Davidem Raušem dva góly, ale konečná porážka 4 : 10 se zaslouženě postupujícím Hodonínem nám ukončila letošní hokejovou sezónu…

Vážení diváci, fanoušci a podporovatelé ostrožského hokeje, chtěl bych Vám jménem svým za celý náš hokejový klub HOKEJ Uherský Ostroh, z.s. poděkovat za Vaši skvělou podporu během celé dlouhé hokejové sezóny 2018/19.

Myslím si, že „naši ostrožští kluci z týmu mužů“ nám po celou dobu dělali většinou jen radost a naše malinké tradiční a historické hokejové městečko Uherský Ostroh znova pozvedli do krajských hokejových výšin.

Vždyť celkové 3. místo ze čtrnácti účastníků Krajské ligy mužů ze čtyř moravských krajů a 1. místo v našem Zlínském kraji, jsou tou nejlepší vizitkou OSTROŽSKÉHO HOKEJE, který na přelomu roku 2019/20 bude slavit 90. výročí od jeho oficiálního založení.

A to, že se nám letos nepodařilo vystoupat na vrchol nejvyšší, to bude určitě obrovskou motivací a cílem do nového ročníku 2019/20 Krajské ligy mužů.

HOKEJ Uherský Ostroh – SHKM Hodonín (1 : 2, 1 : 6, 2 : 2)

Branky a nahrávky: 20. Flora Pavel (Stránský, Galuška L.), 39. Flora Pavel, 46. Mika (Machálek), 47. Rauš D. (Galuška L.) – 1. Janás (Peš, Tomi), 3. Janás (Kuba, Peš), 24. Lidák (Kučera Z.), 25. Polák, 28. Peš (Kuba, Janás), 30. Směřička (Sajdl, Kučera Z.), 33. Jajcay (Kučera Z., Směřička), 39. Rýpar (Polák, Venclík), 42. Jajcay, 52. Chalupa (Crlík, Venclík).

Rozhodčí: Blaha, Maťašovský - Goňa, Kociňák.

Vyloučení: 3:3, navíc Vaněk (UHO) 5+OK.

Využití: 0:2

V oslabení: 0:0

Střely na branku: 34:40

Sestava HOKEJ Uherský Ostroh: Valúch, (28. Lekeš) - Žabčík, Kučera, Rauš D., Nevídal, Stuchlík, Vaněk ( - Mika, Galuška V., Zalubil L. Galuška L., Stránský, Flora Pavel, Rauš M., Zalubil J., Machálek - Flora Petr, Hendrych.   Trenéři: Valúch, Miklík

spolecna brod

Ve druhém semifinálové sérii PLAY OFF je již rozhodnuto. Lídr soutěže po základní části HHK Velké Meziříčí dokázalo v pátém rozhodujícím zápase na domácím ledu rozstřílet svého soupeře z Boskovic v poměru 9 : 2 a postoupilo do finále PLAY OFF, kde se utká s naším přemožitelem SHKM Hodonín. Premiantem naší soutěže se tak stane jeden z prvních dvou týmů po základní části.

2. SEMIFINÁLE PLAY OFF:  HHK Velké Meziříčí - SKMB Boskovice (konečný stav série 3:2)