Soutěže ročníku 2019/20 odtajnily svůj scénář

20190112 170000 kopieVyškovský losovací aktiv Zlínského a Jihomoravského kraje, který proběhl v úterý 18. června 2019 odtajnil scénář nového ročníku soutěží 2019/20, jak u mládeže, tak v soutěži mužů.

Mládežníci mají jasno, že budou hrát v Lize mladších a starších žáků ve svém Zlínském kraji, kde na 8 účastníků čeká čtyřkolová soutěž. Začíná se o víkendu 7.- 8. září a našimi soupeři budou HC Berani Zlín, VHK Vsetín, HC Bobři Valašské Meziříčí, HK Kroměříž, HC Brumov Bylnice, HC Spartak Uherský Brod a HC Uherské Hradiště. Právě s nejbližším soupeřem z Hradiště se střetneme v derby hned v prvním kole soutěže. 

Krajská liga mužů, přes nejisté předsezónní prognózy, v podstatě moc změn nedoznala. Čtrnáct loňských účastníků se znova přihlásilo do soutěže, která odstartuje dvojkolovou základní části o víkendu 21. - 22.září a potrvá do 23. února 2020. Hned poté následuje pro osmičku nejlepších týmů nadstavbové PLAY OFF, jehož finálové vyvrcholení musí být hotovo do 22. března, neboť vítěz soutěže má právo účasti v kvalifikaci o 2.ligu. Kvalifikace začne hned v následném týdnu. Jediným rozdílem proti loňsku je, že semifinále se hraje na dva vítězné zápasy a poražení semifinalisté si to rozdají o 3. místo, stejným systémem jako v semifinále. Ale asi největší novinkou je finanční prémie pro první tři nejlepší týmy Krajské ligy. Vítěz obdrží 30.000,-Kč, poražený finalista 20.000,-Kč a tým na 3. místě inkasuje 10.000,-Kč. Určitě to budou pro hráče zajímavé finanční prostředky na posezónní závěrečnou... 

A kdo je favoritem pro nadcházející ročník ???DSC 2466

Určitě mezi ně patří dvojice loňských finalistů SHKM Hodonín a HHK Velké Meziříčí, kde zůstávají téměř všichni hráči z minulé úspěšné sezóny včetně trenérského obsazení. Do pořadí na čele pelotonu by chtěl určitě promluvit tradičně kvalitní boskovický tým, který ovšem avizoval ukončení kariéry několika zkušených hráčů. A samozřejmě by na úplný vrchol chtěl zaútočit ostrožský soubor, pod vedením staronových trenérů Ivana Klaudy a Radima Antoviče, jištěný kozultační podporou Jána Valúcha. Tým zůstal pohromadě a navíc je doplněn kvalitními stavebními kameny. Do naší organizace se vrací špičkový gólman Michal Šurý, který si prošel prvoligovými angažmá ve Vsetíně a Přerově. Dalším výborným hokejistou, který náš tým opětovně posílí je Jakub Klimovič, který se sem vrací po pěti letech od úspěšného tažení Ostrožanů krajskou ligou zakončenou kvalifikací o 2. ligu v sezóně 2014/15. Tradiční opora a stálice mezi tyčemi Viktor Valúch bude jistit zezadu naše brankáře a dále se bude připravovat na trenérskou kariéru při výchově ostrožských brankářů. Na další možná překvapení v ostrožské soupisce se určitě můžeme v budoucnu ještě těšit.

Příprava na ledě pro hráče našeho týmu mužů startuje v druhém srpnovém týdnu, když 6. srpna vyrážíme na led do Uherského Hradiště. Tam budem trénovat pravidelně třikrát v týdnu: pondělí - středa - pátek, až do začátku provozu domácího zimního stadionu, který je naplánován na 26. srpna.  Ostrožané sehrají minimálně čtyři přípravná utkání a co je nyní již domluveno jsou dva zápasy s Hodonínem - ve středu 28.srpna v Hodoníně a odveta 6.září na domácím ledu. V sobotu 31.srpna zajíždíme do Břeclavi a jsou v jednání ještě utkání s HC Uherské Hradiště a případně s Uherským Brodem.

Přesné časové termíny startu "přípraváků" ještě budou upřesněny.

Soutěž nového ročníku zahajujeme na domácím ledu v neděli 22. září s týmem TJ Sokol Březina, tradiční start zápasu je v 17.00 hodin.

 

Účastníci sotěžě KLM Jihomoravského a Zlínského kraje 2019/20:
Dynamiters Blansko HK, HC Brumov-Bylnice, HC Lvi Břeclav , HC Spartak Uherský Brod, HC Spartak Velká Bíteš, HC Štika Rosice, HC Uherské Hradiště, HC Uničov, HHK Velké Meziříčí, HK Kroměříž, HOKEJ Uherský Ostroh, SKMB Boskovice, SHKM Hodonín, TJ Sokol Březina.

Máme se tedy v nové hokejové sezóně na co těšit...