Příprava na novou sezónu skončila, v neděli doma s Březinou na ostro!

stridacky návrh1Úterním závěrečným přípravným zápasem s Uherským Brodem byla završena příprava na novou hokejovou sezónu 2019/20. Ostrožští hokejisté trénovali od druhého srpnového týdne jak na ledě, tak na suchu. Během přípravného období sehráli celkem pět přípravných zápasů, ve kterých čtyřikrát vyhráli a pouze jednou zůstali pokořeni a to hned v prvním duelu s Kroměříží, kdy rozhodující soupeřův gól padl 6 vteřin před koncem zápasu.

Na ledě se představilo dvacet tři hráčů širšího kádru včetně několika juniorů a dva brankáři. Herní dojem ze zápasů odpovídal kvalitě soupeřů a asi nejlepší zkouškou byl venkovní souboj s loňským vítězem soutěže týmem SHKM Hodonín, kde jsme dokázali vyhrát rozdílem jediné branky 2 : 3, když se nám podařilo otočit výsledek v závěrečné třetině. Následná odveta na domácím ledu byla ovlivněna malým počtem hráčů na straně soupeře (10 hráčů do pole) a tak vítězství 7 : 0 je tak trochu znehodnoceno. Závěrečný úterní souboj malého slováckého derby s brodskými Spartakovci přinesl z naší pozice poměrně slušný hokej, kde jsme předvedli vícero parádních akcí na jeden dotek a také 5 krásných branek v síti hostujícího týmu. To, že jsme neobdrželi žádný gól je zásluhou kvalitní obranné hry a zejména výkonu brankáře Michala Šurého. Když si vezmeme hráčské statistiky z přípravných mačů, tak se nejvíce bodově dařilo Radimu Antonovičovi s 10 body, střelecky byl produktivní kapitán Vilém Galuška s 6 přesnými zásahy a Vít Mika s 5 góly. Druhá formace Lumír Galuška - Pavel Flora - Filip Stránský se konečně naplno sešla až v posledním utkání a podíleli se bodově na všech 5 vstřelených brankách.DSC 5740

DSC 0216Samotnou kapitolou jsou brankáři. S příchodem Michala Šurého se na ostrožské brankoviště staví gólman s prvoligovými zkušenostmi ze Vsetína a Přerova, v nejlepších hokejových letech a formě. Ve třech zápasech, co v přípravě odchytal, inkasoval pouze dvakrát v Hodoníně a ve dvou dalších vychytal nulu. Jeho zákroková jistota je neuvěřitelná. Záda mu bude krýt Jan Lekeš, který bude mít možnost získávat další cenné brankářské zkušenosti po jeho boku. V případě, že by došlo k nějakým nepředvídaným skutečnostem, nebo zranění je v záloze ostrožská brankářská legenda Viktor Valúch, který se připravuje individuálně.

Hráčský kádr mužstva je totožný jako loni a byl pouze doplněn o zkušeného útočníka Radima Antonoviče, který si současně plní funkci hrajícího asistenta trenéra. Během začátku soutěže se k mužstvu připojí další výborný forvard Jakub Klimovič, který náš dres oblékal v nejúspěšnějším ročníku 2014/15, kdy jsme bojovali o postup do 2.Ligy.

Trenérský tým tvoří dvojice zkušených trenérů Ivan Klauda a Ján Valúch, opírající se pomoc již zmiňovaného Radima Antonoviče. Cílem koučů je hrát nátlakový útočný hokej se zabezpečenou obranou, podpořenou výkony výborných brankářů.

Takže Vážení diváci a ostrožští hokejoví patrioti dovolujeme si Vás pozvat na první domácí mistrovský zápas sezóny 2019/20 a to v neděli 22. září od 17:00 hodin, kdy se utkáme s loňským nováčkem soutěže TJ Sokol Březina.

 

Hráčský kádr HOKEJ Uherský Ostroh 2019/20:

Brankáři: Šurý Michal, Lekeš Jan, Valúch Viktor, Šivel Michal

Obránci: Andrýsek Tomáš, Kučera Radek, Maršálek Matěj, Nevídal Aleš, Rauš David, Stuchlík Michal, Vaněk Štěpán, Žabčík Zbyněk  

Útočníci: Antonovič Radim, Beneš Tomáš, Flora Petr, Flora Pavel, Galuška Lumír, Galuška Vilém, Klimovič Jakub, Mika Vít, Rauš Marek, Stránský Filip, Ševčík Ondřej (střídavý start z Hodonína), Zalubil Jakub, Zalubil Lukáš.

Junioři pro případné doplnění: Hendrych Filip, Juračka Erik, Nezval Filip,

Trenéři: Klauda Ivan, Valúch Ján

Vedoucí mužstva: Procházka Lubomír

Kustod: Hlůšek Petr