Vstup do sezóny se vydařil, porážíme vysoko Březinu

DSC 0021.2mensiNová hokejová sezóna 2019/20 otevřela své brány dokořán. Hned v úvodním zápase jsme přivítali na domácím ledu soupeře z Březiny, kteří považují za domovský stadion Vyškov. A premiéra našeho týmu dopadla na výbornou. Hned v první třetině jsme nasázeli čtyři branky a bylo defakto rozhodnuto. Soupeř se zmohl na jedinou odpověď v 15.minutě, kdy využil chybu v naší obranné činnosti březinský Byrtus. Kanonýrem úvodní periody se však stal Filip Stránský, jehož tři projektily skončily v březinské bráně a ve 14. minutě završil svůj hattrick. Krásnou branku v 9. minutě divákům připravil také navrátilec Radim Antonovič, když vymíchal hostujícího brankáře Jakubčíka a pak mu poslal puk pod vyrážečkou s přispěním tyčky do sítě.

Na začátku druhého dějství soupeř zahrozil a několikrát nás dlouho držel v obranném pásmu a dokonce se objevil v několika dobrých střeleckých příležitostech, zejména při dlouhé dvouminutové přesilovce 5 na 3 od 26. minuty, ale jistě chytající Michal Šurý potvrzoval svou vysokou brankářskou kvalitu. Mikova branka ve 37. minutě na 5 : 1 znamenala úplný zlom v utkání a na ledě již bylo jediné mužstvo. Když Radim Antonovič, necelé dvě minuty před koncem prostřední periody, Forsbergovským blafákem proměnil nařízenou penaltu, tribuny už mohli pomalu slavit.

Ve třetí části jsme postupně navyšovali skóre zásluhou Zbyňka Žabčíka a dvakrát Pavla Flory, ale desátý gól už nikdo z ostrožských střelců nechtěl vstřelit, a tak si závěrečné slovo v posledních vteřinách zápasu vzali hosté a díky Kozlově trefě uzavřeli účet zápasu na konečných 9 : 2.

Děkovačka po hezkém týmovém výkonu byla bouřlivá a zasloužená.

HOKEJ Uherský Ostroh - TJ Sokol Březina  9 : 2 (4 : 1, 2 : 0, 3 : 1)

Branky a nahrávky: 2. Stránský (Flora Petr), 9. Stránský (Flora Pavel, Flora Petr), 9. Antonovič (Mika), 14. Stránský (Rauš David), 37. Mika (Zalubil Jakub), 39. TS - Antonovič, 43. Žabčík ( Antonovič), 53. Flora Pavel (Stránský, Nevídal), 55. Flora Pavel (Rauš David) - 15. Byrtus (Kousalík), 60. Kozel (Račický, Štěrba)

Rozhodčí: Volf – Olšar, Polesný

Vyloučení: 7:4 navíc 10´OT Rauš M. (UO) - TS v 39´ Švejda (BŘ) - proměněno Antonovič (UO)