V Blansku jsme vydřeli dva body

cropped logo dynamiters 8Do Blanska jsme k sobotnímu zápasu 18. kola odjížděli opět v hodně okleštěné sestavě. Ze zdravotních důvodů a zranění chyběla hned čtveřice elitních útočníků - Antonovič, Mika, Stránský a Klimovič, čímž se nám rozpadly první dvě formace. Na jejich místě nastoupili mladí junioři.

V úvodní části jsme byli velmi aktivní a soustředěnou obrannou hrou a ofenzivními výpady jsme soupeře jednoznačně přehrávali. Vytvořili jsme si spoustu vyložených šancí, ale ujala se pouze jediná. V 11. minutě se trefil, v naší druhé přesilovce, Aleš Nevídal a šli jsme se vedení 0 : 1.

Následně došlo ke dvěma našim zraněním a těžce skládaná sestava se opět překopávala. Nejprve utržil tržnou ránu na zápěstí obránce Zbyněk Žabčík a byl nucen skončit. Nedlouho po něm byl "otevřen" v obličeji Petr Flora a musel na šití. Díky tomu se domácí dostali zpět do hry a v 17. minutě vyrovnali, v podstatě z darovaného trestného střílení, které se štěstím proměnil Grünwald, 1 : 1.

Druhá třetina se vydařila více domácím, kteří těžili hlavně z protiútoků po našich neproměněných šancích, a přestože jsme byli hokejovější, stav utkání byl po dvou blanenských úspěších ve 23. a 34. minutě najednou 3 : 1.

Ještěže nám v poslední minutě prostřední části vyšla bleskově sehraná přesilovka. Puk na bránu opět nastřeloval Aleš Nevídal, ale před brankářem Šenkem tentokrát velice šikovně tečoval Lumír Galuška a snížil na 3 : 2.

Ve třetí pasáži jsme bojovali o vyrovnání, které přišlo, po dobré práci na soupeřově brankovišti, z hole Radka Kučery, jenž přetlačil ve 48. minutě domácího obránce a propálil z blízka Šenka, 3 : 3.

V poslední pětiminutovce jsme se tvrdě bránili ve dvou oslabeních a díky kvalitním zákrokům Michala Šurého jsme remízový stav udrželi.

A tak se šlo do pětiminutového prodloužení, které jsme začínali v minutovém oslabení, ale paradoxně jsme v něm ujeli do brejku, ovšem unavený Lumír Galuška na Šenka nevyzrál.

Rozhodnout musí tedy samostané nájezdy. V nich se ukázala velikost našeho brankáře Michala Šurého, který všech pět penalt domácích zlikvidoval a když se na naší straně trefil ve druhé sérii Vilda Galuška, bral zaslouženě bod navíc náš ostrožský tým.

Naše oslabené mužstvo je za odvedený výkon potřeba pochválit, všichni dřeli do posledního zbytku sil a díky jejich obětavosti odvážíme z Blanska 2 body.

Dynamiters Blansko HK - HOKEJ Uherský Ostroh   3 : 4 SN (1 : 1, 2 : 1, 0 : 1, P - 0 : 0, SN - 0 : 1)

Branky a nahrávky: 17. Grünwald (TS), 23. Berka (Hanzlík), 34. Šmahel (Hanzlík) – 11. Nevídal (Flora Pavel), 40. Galuška L. (Nevídal, Rauš D.), 48. Kučera, rozhodující nájezd - Galuška V. (TS)

Rozhodčí: Sofka – Bačák, Lidák.

Vyloučení: 8:8, navíc v čase 16:58 nařízeno TS (na UO) - proměněno