Tvrdě vybojovaná výhra v Rosicích

stika napisZápasy s Rosicemi pro nás v poslední době nebývají vůbec oblíbené. Jejich přímočarý, ale velice důrazný hokej nám moc nesedí a častokráte se stane, že si nevíme s nepříjemným soupeřem rady, Nejinak tomu bylo i v sobotním zápase,

V první třetině se hrál hokej nahoru - dolů a oba brankáři zastínili jednoznačně střelce. Díky izraelskému brankáři Nir Tihonovi ve službách Rosic a našemu Michalu Šurému byl stav zápasu po prvním dějství bezbrankový, přitom šancí na obou stranách byl dostatek.

O všem rozhodla druhá perioda. Nejdříve jsme se prosadili zásluhou dvou tref Jakuba Zalubila ve 23. a 26, minutě a vedli jsme 0 : 2.  Na to odpověděli domácí dvěma přesilovkovými góly ve 28. a 32. minutě a začínalo se od znova, 2 : 2.

Rozhodující gól si připsal, po perfektně sehrané přesilovce, Pavel Flora, když tečoval nastřelovanou nabídku Lumíra Galušky, necelé tři minuty před koncem prostřední části.

Závěrečná pasáž byla z naší strany hodně úzkostlivá a domácí se snažili důraznou a tvrdou hrou o vyrovnání, ale doplatili na časté fauly, které nám nabízely četné přesilové hry. Dokonce jsme čtyřikrát hráli 5 proti 3, ale naše souhra v dvojnásobném početním přečíslení byla tragická a nebyli jsme schopni zápas rozhodnout. Naštěstí jsme aspoň díky Michalu Šurému z nebezpečných protiůtoků neinkasovali.

Nakonec tedy odvážíme do Ostrohu tři body, ale po výkonu, ze kterého nelze jásat. Je vidět, jak týmu chybí zranění střelci Mika, Stránský či Klimovič a dříve perfektně nacvičené souhry a kombince díky tomu moc nefungují....

HC Štika Rosice - HOKEJ Uherský Ostroh   2 : 3 (0 : 0, 2 : 3, 0 : 0)

Branky a nahrávky: 28. Krejčí (Polzer, Rafaj), 32. Úlehla (Kazlepka, Malý) – 23. Zalubil J. (Flora Petr, Galuška V.), 26. Zalubil J. (Antonovič, Šurý), 38. Flora Pavel (Galuška L., Rauš D.)

Rozhodčí: Karpíšek – Paulík, Strýček.

Vyloučení: 9:13, navíc 10´OT Pospíšil (RO), 10´OT Dobšák (RO), 10´OT + OK Krejčí (RO)