Ve slováckém derby v Uherském Brodu vítězíme po napínavém dramatu

HCUBLogo 1Do dalšího slováckého derby nastoupili v Uherském Brodu už téměř všichni uzdravení marodi, chyběl pouze dlouhodobě zraněný obránce Stuchlík a Klimovič. Útočné řady tedy byly po téměř dvou měsících opět pospolu. Bylo však vidět, že rekonvalescenti potřebují ještě chvíli potrénovat, aby se dostali do někdejší fazóny.

Domácí s vidinou postupného propadu tabulkou pravdy, potřebovali za každou cenu bodovat, aby se nedostali do problému s postupem do PLAY OFF a tak vyrukovali do duelu s novou posilou na brankové čáře - Ondrou Halodou, který proti nám nastoupil už v tomto ročníku potřetí (2x za Brumov). Ten se uvedl v úvodu několika jistými zákroky a v 5. minutě se mohl radovat společně se spoluhráči, z úvodní branky, kterou trefil obránce Kužílek hned v první brodské početní výhodě, 1 : 0. Navnazení domácí dál pokračovali v útočném tlaku a při něm se blýskl několika zákroky ostrožský brankář Michal Šurý. Od půlky třetiny se hra vyrovnala a v šancích se teď ocitaly obě strany. V 18. minutě se nám podařilo v přesilovce vyrovnat. Vít Mika projel podél mantinelu celé soupeřovo obranné pásmo a zpoza branky, za přispění domácího brankáře, procedil puk do brány, 1 : 1.

V prostřední části jsme rychle přetavili úvodní tlak do vedení, když se po 26 vteřinách před brankou prosadil Lumír Galuška a najednou jsme vedli 1 : 2. Domácí na to reagovali obratem a během chvíle vyslali na Šurého tři těžké střely, z nichž jedna jej zasáhla přímo do masky. Hned nato byl vyloučen náš hráč a nápor domácích v přesilovce vyvrcholil další dělovkou z mezikruží, která trefila opět naplno Šurého masku, po níž musel být ostrožský brankář krátce ošetřován.

Vyrovnat se domácím podařilo ve 30. minutě z nejméně nebezpečné pozice za brankou, odkud Šiller v souboji nahodil puk nazdařbůh směrem před naše brankoviště a zahádným odrazem od našeho bránícího hráče, se puk ocitl za brankovou čáru, 2 : 2.

Z vyrovnání se domácí neradovali dlouho, neboť Lukáš Zalubil ze samostatného úniku ve 33. minutě, převážil třetím gólem misku vah na naši stranu.

Ve 37. minutě bohužel na středovém kruhu trefil kolenem Radek Kučera domácího útočníka a od hlavního rozhodčího Šišky dostal trest 5 minut + OK. Teď měli domácí velkou výhodu zápas otočit. Dlouho jsme se urputně bránili, ale v čase 39:34 nakonec zaplula dělovka Kužílka přes skrumáž hráčů do šibenice ostrožské klece, je opět srovnáno 3 : 3.

Závěrečnou periodu jsme ještě začínali téměř dvě minuty oslabeni o jednoho hráče, když se do ní přenášel náš pětiminutový trest z konce druhé třetin. Toto oslabení jsme dokázali ubránit a pak se hra po deset minut přelévala ze strany na stranu, ale gól nepadl ani z největších šancí.

Rozhodnutí tak přišlo chvíli po půlce poslední třetiny. Nejdříve jsme se s vypětím všech sil ubránili další přesilovce Broďanů, a pak po faulu domácích, při hře 4 na 4, udeřila dvojice Antonovič - Žabčík, kteří v brejkové situaci 3 na 1, nekompromisně zakončili svůj výpad do brodské otevřené obrany. Autorem rozdílové branky byl v 53. minutě Zbyněk Žabčík, jenž naplno trefil střílenou přihrávku Radima Antonoviče. Skvělé, vedeme 3 : 4. Ostrožské publikum burácí, Ostroh, Ostroh...

Ale nic není rozhodnuto!!!

V 57. minutě se nechá unést hrou David Rauš a sekáním oplácí své předešlé vyseknutí hole před brodskou střídačkou. Ale po domluvě mezi rozhodčími na trestnou lavici putuje pouze on! Vysvětlujeme rozhodčím, jak se to vlastně stalo, ale zbytečně - trest platí!

Nyní mají domácí výbornou příležitost na vyrovnání. Vrhají všechny síly do útoku a tlak znásobují odvoláním gólmana. Naši však brání srdnatě a poctivě, blokují a padají do střel, a co projde, lapá skvělý Michal Šurý. Trest už vypršel, jsme v pěti a zbývá ubránit necelou poslední minutku. Broďané ale mají pásmo a hrají power play. Dávají do závěru všechny síly a my opět v nepřehledném souboji faulujeme. Opakuje se předešlá situace, kdy jsme bojovali ve čtyřech proti šesti brodským hráčům.

Tak teď je tu úplné vyvrcholení souboje !!!

Vhazování vyhrávají domácí, puk se po několika brodských zblokovaných nahozeních a střelách ocitá na našich holích a vyhazujeme jej až za domácí branku. Vteřiny rychle utíkají a my víme, že už dneska vyhrajeme! Závěrečná siréna je toho důkazem. Zvedáme ruce nad hlavu, je dobojováno. Vydřené vítězství má cenu víc, jak tří bodů... Dokázali jsme po dvou prohrách opět naplno bodovat a ukázalo se i ostrožské publikum, které ve třetí třetině nebývale hlasitě podpořilo svůj tým v těžkých chvílích.

Takže díky Vám hráči, díky Vám ostrožští diváci!!!

HC Spartak Uherský Brod - HOKEJ Uherský Ostroh   3 : 4 (1 : 1, 2 : 2, 0 :1)

Branky a nahrávky: 5. Kužílek (Gureň, Šiller), 30. Šiller, 40. Kužílek (Šiller, Gureň) – 18. Mika (Stránský), 21. Galuška L. (Flora Pavel, Stránský), 33. Zalubil L. (Juračka), 53. Žabčík (Antonovič).

Rozhodčí: Šiška - Poláček, Jurčík.

Vyloučení: 4:7 navíc 5´+ OK Kučera (UO).