O nasazení do PLAY OFF KLM 2020 opět rozhodne až poslední kolo

predstaveni2Až poslední kolo základní části soutěže Krajské ligy mužů Jižní Moravy a Zlína rozhodne, kdo s kým si zahraje v osmičlenném PLAY OFF ročníku 2019/20. 

Již delší dobu má jistotu postupu do vyřazovacích bojů první čtveřice klubů z tabulky KLM, mezi kterými najdeme také hokejisty HOKEJ Uherský Ostroh. Spolu s námi se na vrchol sezony připravují také ve Velkém Meziříčí, Boskovicích a v Uničově.

Na postavení prvních čtyř mužstev už nemůže závěrečné kolo základní části vůbec nic změnit, Ostrožané půjdou do PLAY OFF ze třetího místa, HHK Velké Meziříčí jako vítěz z místa prvního, druhá skončí SKMB Boskovice. Čtvrté místo obsadí uničovští Orli. Všechny tyto týmy si však musí na své čtvrtfinálové soupeře počkat až do nedělního večera, kdy bude poslední kolo základní části dohráno.

V tuto chvíli však není známa ani jediná čtvrtfinálová dvojice a konečné pořadí od 5.místa je naprosto nepředvídatelné. Jsou samozřejmě dány určité výkonnostní předpoklady, ale vše ještě hodně může zamotat dohrávka odloženého zápasu 20. kola HC Brumov-Bylnice vs. HC Uherský Brod a samozřejmě samotná utkání 26. kola. Jistotu čtvrtfinále mají Hodonín (42 b.), Kroměříž (42 b.), Břeclav (39 b.) a teoreticky i Uherský Brod (37 b.), ale ten jistotu může získat až po vítězství ve čtvrteční dohrávce s Brumovem-Bylnicí. Jediným, kdo ještě může čekat na zázrak je Velká Bíteš, která má 36 bodů a při dvou porážkách Uherského Brodu a svém vítězství v Rosicích, by na poslední chvíli ještě do PLAY OFF mohla proklouznout.

ČTVRTFINÁLE PLAY OFF:

(1) HHK Velké Meziříčí - ??? (8)
(2) SKMB Boskovice - ??? (7)
(3) HOKEJ Uh. Ostroh - ??? (6)
(4) HC Orli Uničov - ??? (5)

Termíny: středa 26.února, pátek 28.února, neděle 1.března 2020.

Čtvrtfinálové série se hrají na dvě vítězná utkání. Lépe postavený celek po základní části vždy zahajuje sérii doma. Hraje se střídavě doma - venku. Domácí tým má světlé dresy, soupeř tmavé. Hraje se vždy do rozhodnutí zápasu. Pokud po šedesáti minutách bude nerozhodný stav, prodlužuje se 10 minut v počtu hráčů 4 na 4. Pokud ani v prodloužení nebude znám vítěz, přichází na řadu samostatné nájezdy. Nejdříve série 5 nájezdů na každé straně (musí jet pět rozdílných hráčů) a pokud nepadne rozhodnutí, jede se po každé další jedné sérii náhlá smrt až do rozhodnutí (zde již může jet nájezd kterýkoliv hráč týmu i několikrát za sebou).  

SEMIFINÁLE, ZÁPASY O 3.MÍSTO a FINÁLE PLAY OFF:

Do semifínále postupují vždy vítězové jednotlivých čtvrtfinálových soubojů. O nasazení týmů do semifinálových dvojic rozhoduje postavení po základní části soutěže. Semifinále i zápasy o 3. místo PLAY OFF se hrají opět na dvě vítězná utkání. Hraje se střídavě doma - venku. Vždy musí dojít k rozhodnutí.

Vítězové semifinálových duelů si to rozdají ve finálové sérii o Šampióna krajské ligy mužů Jižní Moravy a Zlína. Tato série se hraje již na tři vítězství. Novinkou letošního klání je, že poražení semifinalisté si společně zahrají o 3. místo na dva vítězné zápasy. 

Termíny semifinále: středa 4.března, pátek 6.března, případný rozhodující zápas neděle 8.března, 

Termíny zápasu o 3. místo: středa 11.března, pátek 13.března, případný rozhodující zápas neděle 15.března

Termíny finále: pátek 13.března, neděle 15.března, středa 18.března, pátek 20.března a případný rozhodující zápas neděle 22.března.

Vítěz PLAY OFF má zaručen start v kvalifikaci o 2. Ligu, která začíná ihned po skončení vyřazovacích bojů. 

 

Takže Vážení příznivci ostrožského hokekeje, myslím si, že se máme na co těšit a určitě budeme potřebovat v nadcházejících bojích o šampióna PLAY OFF KLM 2019-20 Vaši diváckou podporu. Myslím, že si to za celou sezónu naši kluci zaslouží...