Napětí až do rozhodující branky v prodloužení, Boskovice nakonec šťastně postupují (+VIDEO)

MICHAL 2Páteční podvečer na zimním stadionu v Uherském Ostrohu byl pro mnohé svátkem hokeje. Odehrávalo se tam totiž druhé semifinálové utkání krajské ligy a již se v něm mohlo rozhodnout o účastníku finále PLAY OFF. Domácí, pokud ještě chtěli pomýšlet na nedělní cestu do Boskovic, museli za každou cenu vyhrát. To jim také v úvodu zápasu trochu svazovalo ruce a v několika výborných šancích selhali. Toho využil zkušený soupeř a hned ve 3. minutě dokázal z první větší šance otevřít skóre, kdy se po nedorozumění ostrožské obrany do odkryté klece trefil Pelikán, 0 : 1. A druhý gól hostí v průběhu 7. minuty, který zajistil po objetí branky Špok, srazil domácí naděje na úplné dno. Navíc hosté dostali v rozpětí čtyř minut nabídnuty dvě přesilovky, které jsme s vypětm všech sil ubránili a Michal Šurý svými zákroky začal dávat týmu naději na obrat. Snažili jsme se odpovědět zvýšenou útočnou aktivitou, ale hostující gólman Chvátal, někdy i se štěstím, odolával. Až v závěrečné minutě na něj vyzrál Radim Antonovič a do šaten se šlo za přijatelného stavu 1 : 2.

Druhá pasáž byla z naší strany hodně povedená. Již po 26 vteřinách zvedl ruce nad hlavu Lumír Galuška, když po pasu od Víta Miky, dokázal prostřelit Chvátala. Je srovnáno 2 : 2. Teď se začal hrát oboustranně kvalitní souboj, jedna akce střídala druhou a gólmani na obou stranách vytahovali parádní zákroky. Ve 35. minutě byl vyloučen ostrožský hráč, ale zanedlouho faulovali dvakrát hosté, takže se chvíli hrálo 4 na 3 a to využil k sólovému úniku Vít Mika, který projel volnou pravou stranou, jak nůž máslem a nad kruhy tvrdě vypálil. Projektil prosvištěl až do sítě a najednou jsme v 38. minutě vedli 3 : 2. To se samozřejmě nelíbilo hostům a zatlačili nás ve zbytku hrací doby do těžké defenzívy, ale odolali jsme.

Před třetí částí nás nečekalo nic snadného. Vedli jsme sice o gól, ale výborný soupeř nám v závěru třetiny ukázal, jak dokáže být zarputilý a hokejově vyspělý. To se také projevilo v dalším průběhu. Opět se hrálo nahoru - dolů, ale trošku více ze hry měli hosté, kteří dokázali ve 48. minutě při hře 4 na 4 potrestat Vágnerem naši nedůslednost v bránění střílejících hráčů. Je znova vyrovnáno 3 : 3. Teď už každá chybička může rozhodnout. Čas se pomalu posunuje a je tu další přesilovka hostí, kterou ubráníme, a hned po jejím uplynutí budeme hrát přesilovku my, ale také bezúspěšně. Jde se do finále. V 56. minutě jsme opět za katrem a soupeř nás svírá v obranném pásmu, ještě několik vteřin vydržet, ale děláme triviální chybu na modré a odražený puk se dostává Pelikánovi, který přeně trefuje šibenici. V čase 57:01 vedou hosté 3 : 4. Tak to je naprostá krizovka. Hráči se zvedají ztěžka z ledu a nadějí moc nezbývá. Ale nevzdáváme to a jdeme znova na zteč. Blíží se závěr zápasu, náš souvislý tlak soupeř nedokáže ubránit a fauluje. V čase 59:15 jde na trestnou lavici střelec dvou branek Pelikán. Bereme si time out a jdeme do šesti hráčů v poli. Vsázíme všechno na jednu kartu - vyhrát buly a vytvořit neúprosný tlak do branky. A ono to vychází, nastřelený puk do předbrankového prostoru se ve změti nohou odráží na hokejku Kuby Zalubila a ten jej po 17 vteřinách zametá do sítě. Je vyrovnáno 4 : 4 a půjde se do desetiminutového prodloužení.

Prodloužení pro nás začalo katastrofálně. Hned po několika vteřinách děláme chybu v rozehrávce a jsme nuceni faulovat. Soupeři se tak naskýtá skvělá výhoda rozhodnout. Ale dokážeme perfektně přistupovat a blokovat střely. Najednou na modré vyráží puk Kuba Zalubil a jede v oslabení sám na brankáře Chvátala. Snaží se nasměřovat puk mezi betony, ale ani s následnou dorážkou neuspívá. Škoda, mohli jsme už slavit. Oslabení ubráníme a nyní faulují boskovičtí. Teď máme šanci vyrovnat sérii my. Bohužel nedokážeme dát puk na správné místo. Ale po minutě hosté opět faulují a budeme mít dokonce dvojnásobnou přesilovku. Tak to je nadějné, ale opět bez brankového úspěchu. Všechny naše pokusy končí ve výstroji Chvátala a rozhodující gól nedokážeme vstřelit ani v další přesilovce od 65. minuty. A tak přichází zasloužený trest, V 68. minutě se ve středním pásmu dostává k puku Hasoň, který se přes tři ostrožské hráče prosmýkne k zakončení a trefuje přesně k protilehlé tyči. Je po boji !!! Hosté vítězí v prodloužení a jsou ve finále PLAY OFF.

Měli jsme možnost shlédnout jedno z nejkvalitnějších a nejnapínavějších střetnutí za poslední období a všem ostrožským a boskovickým hráčům patří velké uznání díky za předvedenou hru a zápas, na který se bude určitě dlouho vzpomínat, i když jsme v něm nevyhráli. I to ke sportu patří.

Nám zůstává jen souboj o konečné 3. místo. Soupeře však ještě neznáme, neboť Hodonín dokázal zdramatizovat semifinále s Velkým Meziříčím, když doma vyhrál na nájezdy 3 : 2.

Našim hráčům nelze upřít bojovnost, snahu, hokejové umění, dřeli do posledního zbytku sil, ale pravdou asi zůstane že Boskovičtí měli více zkušenějších hráčů, kteří když zabrali dokázali přetavit svoji hokejovost ve vítězství. Velkou oporou ve všech našich zápasech byl brankář Michal ŠURÝ, který náš tým neskutečně držel v naději na možný úspěch. Spekulací by mohla být neúčast dvou našich zraněných kvalitních obránců Stuchlíka a Žabčíka a samozřejmě špičkového útočníka Stránského, který v nejdůležitější části sezóny chyběl... Ale to již vůbec nic nezmění....

SEMIFINÁLE PLAY OFF 2019/20:

(1) HHK Velké Meziříčí - SHKM Hodonín (5)    2 : 1, 2 : 3 SN stav série 1 : 1, rozhodne se v neděli 8.3. ve Velkém Meziříčí

(2) SKMB Boskovice - (3) HOKEJ Uherský Ostroh  5 : 3, 5 : 4 PP, stav série 2 : 0, do finále postupují Boskovice

HOKEJ Uherský Ostroh - SKMB Boskovice  4 : 5 PP (1 : 2, 2 : 0, 1 : 2, P- 0 : 1)

Branky a nahrávky: 20. Antonovič (Zalubil, Klimovič), 21. Galuška (Mika), 38. Mika, 60. Zalubil (Flora, Nevídal) – 3. Pelikán (Šebek), 7. Špok (Benýšek, Bednář), 48. Vágner (Štancl), 58. Pelikán, 68. Hasoň (Strýček)

Rozhodčí: Slavka, Volf – Pavel, Zapletal.

Vyloučení: 8:10